LCD 55-60 cali za 5 - 6 - 7 - 8 - 9 tys. warto dopłacać ?

octopus1975

New member
aromc z tego co wiem to nie obejmuje rat. Raty masz w siostrznym sklepie 50rat 0% tylko nie wiem czy to jest prawdziwe 0% może wmuszają ubezpieczenie ?
octopus1975 gratuluję zakupu, ja się waham bo to jest dla mnie bardzo wysoka cena taki max. Nad 60le840 nawet się nie zastanawiam.

W saturnie nie ma rat 50x0%! tylko w media.
tades dla mnie to tez max wiec kupilem na karte kredytowa. rozbije na 12 rat. z tego co sie dowiedzialem w banku koszt rzeczywisty rat to 7,2% w skali roku a jak splace szybciej (co zamierzam) to za raty zaplace ekstra z 200-400 zl. to prawie jak za darmo!
A przynajmniej od przyszlego tygodnia bede sie cieszyl dobrym tv. Ja tez wolalbym wydac 4600 zamiast 6300 ale skoro mam sie patrzec w tv przez kilka godzin przez np 5 lat to chce aby byl to dobry wybor. Tak samo jest z autem i innymi zakupami. Mozesz kupic fieste sprzed 20 lat i tez bedziesz jezdzil a wybierzesz cos np 10 razy drozszego tylko dlatego aby miec wiekszy komfort.
Jesli 840 odpada a ponizej 830 nie patrzysz to praktycznie juz wybrales !!!
dzwon do wawy do sklepow i zamawiaj przez neta. Byc moze za tydzien nie bedziesz mial juz tego problemu bo ich juz nie bedzie i pamietaj, ze te 10% taniej jest do soboty!

tedes mozesz obnizyc cene nowego tv sprzedajac swojego panasonica. Nawet za 1500. Zawsze to cos do ceny nowego.
 
Ostatnia edycja:

amoorek78

New member
Mnie interesuje 46''.
Jest duża różnica między LE730 a LE830 ?
W cenie na pewno (w Saturnie po uwzględnieniu promocji to 1200zł różnicy) a w jakości obrazu, płynności ?
Czy warto dopłacać te 1200zł ?
 
Ostatnia edycja:

octopus1975

New member
Mnie interesuje 46''.
Jest duża różnica między LE730 a LE830 ?
W cenie na pewno (w Saturnie po uwzględnieniu promocji to 1200zł różnicy) a w jakości obrazu, płynności ?
Czy warto dopłacać te 1200zł ?
Nie wiem czy dobrze podales ale chyba chodzi o 740?
Jezeli tak to 830 bije na glowe 740. Wiem bo sam widzialem na wlasne oczy. Kolory na 830 sa nasycone, obraz duzo lepszy. Na 740 wydawal mi sie piaskowy, bez zycia. Ale gdybym mial w domu 740 to o tym lepszym obrazie zapomnialbym i tez byloby ok. Ale skoro wiem, ze jest lepsze (i drozsze) to wybor byl w miare latwy chociaz wyzsza cena studzila zapedy. Ale jak juz gdzies pisalem tv jest na x lat i ma cieszyc moje oczy.
 

amoorek78

New member
Myślałem o LE730 bo LE740 to tylko wielkoformatowe.
Czyli pewnie LE730 jeszcze słabszy lub podobny.

W sumie ja tylko na razie teoretycznie wiem, który lepszy :)
Ale jakbym kupił LE730 to pewnie bym żył z myślą, że jest lepszy.
Ale generalnie miałbym prawie 50% tego LE730 w kieszeni, bo tyle musiałbym dopłacić do LE840.
 

octopus1975

New member
Myślałem o LE730 bo LE740 to tylko wielkoformatowe.
Czyli pewnie LE730 jeszcze słabszy lub podobny.

W sumie ja tylko na razie teoretycznie wiem, który lepszy :)
Ale jakbym kupił LE730 to pewnie bym żył z myślą, że jest lepszy.
Ale generalnie miałbym prawie 50% tego LE730 w kieszeni, bo tyle musiałbym dopłacić do LE840.

Na Twoim miejscu poszedlbym do sklepu i porownal obraz. Mysle, ze to bedzie odpowiedz czy warto doplacic. W koncu tv bedziesz mial kilka lat albo az sie zepsuje.
 

tades

New member
Ja szukam dalej i czytam, a im więcej czytam to tym bardziej odchodzi mi ochota na nowy TV.
Mój główny problem to strach prze cukierkowatą sztucznością Lcd i prądożernością Plazm.
Na dzisiaj przy obecnych promocjach bardzo rozsądnie cenowo:
Sharp LC60LE740
Panasonic TX-P55ST50
Prawda jest taka, że im większy ekran, tym łatwiej dostrzec wady co oznacza podwojenie ceny- raz za wielkość, dwa za jakość.
Ja to chyba poczekam aż będą rozdawać za darmo OLEDY.
Znający się upewnijcie mnie czy Sharp 60LE830 wart jest różnicy 1600zł od modelu 60LE740 ? Czy obraz będzie w stanie dorównać plazmie 42PV70 ?
 
Ostatnia edycja:

tades

New member
Wybrałem Sharpa 60LE830. A kierowałem się głownie radami na tym forum oraz kilku innych. Wszystkie tv mają jakieś wady nawet te za kilkanaście tysięcy, więc zastanowiłem się z jakimi najłatwiej się pogodzę.
Dlaczego ten a nie inne ?

1. PHILIPS 55PFL 6007 - mniejszy, 3d pasywne (gorsze) nie przepadam za obrazem jaki oferuje
2. SONY KDL-55HX750 mniejszy
3.SHARP LC-60LE830E wielkość,jakość,cena, made in japan, energooszczędność
4. SHARP LC-60LE730E słabszy obraz
5. SHARP LC-60LE635E słabszy obraz, brak 3d
6. TOSHIBA 55YL863 mniejszy, większy pobór prądu
7. PANASONIC TX-L55ET5E mniejszy, bardziej prądożerny
Jak widać wielkość ma znaczenie !!!
 

octopus1975

New member
Smieszna ta oferta samsunga z UK! dostawa 35 dni roboczych po oplaceniu hahahahahahahaahaaa czyli jakies dwa miesiace !!!!!!!!!
A potem szukaj wiatru w polu ! Idealna okazja dla naiwnych!
 

octopus1975

New member
Dzieki )))
Tu na forum czytalem, ze niektorzy nie potrafia wyjac tv z pudla i niszcza matryce. A czasami moze byc zepsuta juz w kartonie. Pan z firmy DPD (dostawca z Saturna) powiedzial, ze od dnia dostawy mam 7 dni na zgloszenie ewentualnych mechanicznych uszkodzen. Na wszelki wypadek przed rozpakowaniem zrobie zdjecia pudla itd az do postawienia aby cos nie umknelo.
 

tades

New member
octopus1975 teraz to zapomnisz o całym świecie a nie tylko o tym forum, miałem tak po kupnie Panasonica.
A ja czekam na swojego Sharpa i czytam o nim i tak się zastanawiam czy nie oddać i wziąć Philipsa 55PFL7007.
Wprawdzie mniejszy, ale mniej prądu bierze i nie żółknie.
 
Do góry