LCD 50'' do 2700, Samsung, Sony czy Panasonic?

GregoryPek

New member
Witam, po przejrzeniu ok ''miliona'' forów najczęściej powtarzają się 3 modele i nie wiem na który się zdecydować ostatecznie. Odległość od tv podczas oglądania 3 m, 50'', raczej na wprost, raczej wieczorem. głownie do tv cyfrowej (filmy, seriale, wiadomości) i czasem do ps4.
Proszę o poradę i ocenę także użytkowników wymienionych tv, dzięki. Pomóżcie wybrać.
1. Samsung UE50H6400 2700zł
2. Sony KDL-48W705C ( ew. po dołożeniu 300 zł Sony KDL-50W755C)
3. PANASONIC TX-50CS630E 2700zł
 

digitalus

Banned
Ostatnia edycja:

GregoryPek

New member
Witam, dzięki za podpowiedź ale ponoć obecne panasy to nie to co kiedyś... kiedy byłem w sklepie oglądać na żywo najładniejszy obraz do 3 tys. miały samsungi i philipsy mniej więcej po równo, a sony i panasonic były strasznie ciemne (podobno mają dosyć słabe podświetlenie).
A który lepszy z tych co wymieniłem panasonic czy sony?
 

digitalus

Banned
W sklepie telewizor moze prezentowac sie gorzej.W sklepie telewizor jest na ustawieniach sklepowych. Po rozpakowaniu telewizora wybiera sie tryb dom.W domu jest inne oswietlenie.
Na ustwieniach sklep nie sa aktywne zaawansowane funkcje parametrow obrazu.W trybie sklep telewizor jest w trybie dynamicznym.Samsungi swieca bardzo mocno to celowe.W trybie sklep samsungi pobieraja dwa razy wiecej energii niz na ustawienach dom i swieca najmocniej.Klient ma wybrac samsunga.Klient najczesciej podejmuje decyzje na podstawie duzej jasnosci ekranu.

cytat z internetowej strony


cytat z internetowej strony
Producenci zdając sobie sprawę, że zakup telewizora często dokonywany jest na podstawie impulsu wywołanego pierwszym wrażeniem, specjalnie, fabrycznie przygotowują odbiorniki tak aby przykuwały wzrok konsumenta. Zdecydowana większość telewizorów eksponowanych w sklepie ma specjalnie dobrane parametry wyświetlania - obraz jest bardzo jasny, kolory jaskrawe, a obraz coraz częściej prezentowany jest ze źródeł wysokiej rozdzielczości. Takie ustawienia dobrze sprawdzają się w sklepie, lecz gdy przywieziemy telewizor do domu okaże się, że mamy zupełnie inne warunki oglądania telewizji i ustawienia sklepowe są po prostu niewłaściwe. Kolory, które w markecie wyglądały na piękne, nie mają wiele wspólnego z rzeczywistymi, występującymi w naturze, jasność jest za wysoka, bo męczy nam się wzrok, a obraz z kablówki wygląda o wiele gorzej niż w sklepie.

Puszczanie filmów o wysokiej rozdzielczości to nie jedyna metoda na wrabianie kupujących
Motywują nas także sami producenci, którzy płacą prowizję od sprzedanych odbiorników. W ten sposób dorabiam do pensji nawet kilkaset złotych miesięcznie – przyznaje sprzedawca. O takich praktykach nikt oficjalnie nie mówi.

sony 705c to podobny telewizor jak poprzednik 706B z ubieglego roku . Minusow brak.W linku wersja 32 calowa tego samego modelu 706b

https://www.avforums.com/review/sony-w706-w705-kdl-32w706-led-lcd-tv-full-hd-television-review.10458
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Wiecej informacji jest na bulgarskim forum.Mozna sobie porownac.Wszystkimi informacjami nie nalezy sie przejmowac najwazniejsze sa wrazenia wizualne .Przykladowo 705b i 705 c jest panel 50 hz , tak napisano ale 705b otrzymal bardzo wysokie oceny we wszystkich testach.

kliknij na link nizej.

SONY

Na forum jest wiele osob ktore uwazaja ze kazda plazma migocze jak stary telewizor kineskopowy 50 hz.Kupilem trzy sztuki plazm z teoretycznie panelem 50 hz jestem zadowolony.Dla mnie najwazniejsze sa wrazenia wizualne nie tylko informacje papierowe.Jeszcze jedno w plazmie np jest mozliwosc zmiany z 50 na 100hz.Na 50hz jest rownie dobrze jak na 100 hz.
Niektore informacje w internecie sa tez bledne bo po rozkreceniu telewizora okazuje ze w telewizorze jest panel 100hz np w przypadku panasonica cx680
 
Ostatnia edycja:

kacper-24

New member
Witam, po przejrzeniu ok ''miliona'' forów najczęściej powtarzają się 3 modele i nie wiem na który się zdecydować ostatecznie. Odległość od tv podczas oglądania 3 m, 50'', raczej na wprost, raczej wieczorem. głownie do tv cyfrowej (filmy, seriale, wiadomości) i czasem do ps4.
Proszę o poradę i ocenę także użytkowników wymienionych tv, dzięki. Pomóżcie wybrać.
1. Samsung UE50H6400 2700zł
2. Sony KDL-48W705C ( ew. po dołożeniu 300 zł Sony KDL-50W755C)
3. PANASONIC TX-50CS630E 2700zł

z tych co podałeś to samsung H6400 lub po dołożeniu sony w755c. Te dwa modele są godne uwagi i mają porządną natywną matrycę, dobre opinie użytkowników. Sony w755c z tych co podałeś najlepszy do gier.
 

GregoryPek

New member
w takim razie dzisiaj spojrzę w sklepie jeszcze raz na te tv i podejmę decyzję, jakieś za i przeciw w ostatecznym wyborze sony/samsung?
 

digitalus

Banned
Samsunga nie kupuj nawet jesli w sklepie sprzedawca bedzie proponowal samsunga kup telewizor innej marki.Powiedz ze masz znacznie lepsze informacje ktory telewizor jest najlepszy i bardziej trwaly.Sony to bardzo dobry wybor.
Przeczytaj informacje ..cytat

ja mam wprawdzie 50-ke . Mialem to samo , pozniej juz tylko te plamy widzialem nie moglem sie skupic na meczu , oddawaj to bo jesli juz teraz to Ci przeszkadza to z kazdym dniem bedzie bardziej , Ja myslalem ze sie przyzwyczaje ale nie dalem rady , wymienili mi matryce jest o niebo lepiej ale nie idealnie . Ta seria TV to jest dla starszych dziadkow do teleexpresu
Moj 4ty samsung chyba ostatni

seria A - pekajaca obudowa , 2x serwis wymienial a i tak 3ci zaczela dalej pekac

seria C - wymiana matrycy , pionowy pasek na matrycy podczas poziomego ruchu kamera , widoczne najbardziej na meczach

seria D - tu jest ok ale co z tego jak YT ze smart huba mi sie rwie albo zacina praktycznioe nic nie moge obejrzec komfortowo

seria H - wymiana matrycy

kino domowe samsunga zle nawiercone otwory na podstawkach pod glosniki , to juz zrobilem sam ale zamiast po 20 min bawic sie kinem to kombinowalem z wiertarka

zawsze podkusza mnie opinie na euro rtv , no i tez nigdy nie kupuje najwyzszego modelu tylko sredni za ok 3 tys i potem zaluje .Serwis Samsunga za to jest bezbolesny zawsze naprawia bez zadnych fochow reklamowana usterke

Czas chyba zamienic na Sony moze Panasa , ich stare bańki zawsze byly ok ale jak z Ledami to pewnie tez jak sie trafi


ps. Jest coraz chlodniej i teraz znacznie czesciej bede udzialal informacji o samsungu.
 
Ostatnia edycja:

Damaranus

New member
Zajrzyj do wątku: http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/123381-50-cali-do-xbox-tv-i-filmow-z-usb-3.html

Jeśli się pośpieszysz to do jutra złapiesz 50W755C za 2800 zł w Saturnie. Przesiadka z 32 calowego, po drodze miałem H6400 50 cali. Jestem zachwycony, chociaż większość sprzętu mam Samsunga. TV oglądam z ponad 3 metrów i w tym przypadku 4K nie ma większego znaczenia. Materiał wysokiej jakości na tym telewizorze wygląda jak na 4k przystało.
 

GregoryPek

New member
Praktycznie jestem zdecydowany na Sony 755c 50'' tylko bardzo martwi mnie to że każdy narzeka na powolność i zawiechy androida, to trochę lipa bo chciałbym też sprawnie działający net. Jaka jest szansa że w najbliższym czasie dadzą dobre uaktalnienia?
 

kacper-24

New member
niedawno, bodajże przedwczoraj jeden z forumowiczów kupił ten Tv i pisał, że sony naprawiło błędy systemowe i wszystko już płynnie działa... moim zdaniem warto do tej kasy wybrać ten Tv.
 

GregoryPek

New member
Sharp raczej odpada - niedawno teściu kupił sharpa i jest tragiczny efekt ''teatru'' i każdy film wygląda jak jakaś tandetny brazylijski serial kręcony 40 lat temu :) Być może to kwestia ustawień ale to mnie do sharpa bardzo zniechęciło.
 

andrzejbielecki

New member
Musisz w tym sharpie pogrzebać w ustawieniach i wyłączyć opcję bodajże motion plus lub coś podobnego by zlikwidować/ograniczyć efekt "teatru"


Sent from my ej9 using Tapatalk
 
Do góry