LCD 50-60" do 3000pln

puszcza

New member
Hej,
Szukam telewizora:

Odległość od ekranu: ok. 2,5 - 3 m, będzie stał na szafce
Jak słońce świeci w pokoju: z lewej strony TV (okno na zachód)
Jak duży jest pokój: 4 m x 6 m
Preferowana technologia: obojętnie
Jaki masz obecnie telewizor: 42" Philips BDL4231
Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy, sport z satelity, przyrodnicze
Preferowana wielkość telewizora: myślę od 50 do 60 cali, zdaję się na Wasze doświadczenie. Obecne 42 wydaje się za małe
Preferowana marka: zależy mi na czystym androidzie aby nie było utraty wsparcia np YT po kilku latach
Jakie urządzenia będą podłączone: Dekoder PVR HD 7000, komputer przez HDMI - mile widziane wsparcie dla bezprzewodowego monitora
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% TV, 40% YT/inne aplikacje stramingowe/filmy z dysku
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych: także kąty boczne
Jaki masz sygnał: satelita
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: min 2x HDMI, 2x USB
Jaka klasa cenowa: myślę że do 3000zł, chyba że warto będzie dopłacić do lepszego modelu.


Nie wiem, czy przy obecnej technologii warto szukać matrycy ok 100Hz.

Zależy mi na intensywnych kolorach i relatywnie dobrej czerni - wiem, za 3k to nie będzie OLED.
Philips kusi Ambilight, niezłym audio w niektórych modelach i pilotem z klawiaturą. Myślałem nad 50PUS8804 ale boję się, że może być o te kilka cali za mały.
Matryca koniecznie bez pełnego połysku.
 
Ostatnia edycja:

puszcza

New member
Nie mogę edytować postu, nieco doprecyzowałem.

Nie wiem, czy przy obecnej technologii warto szukać matrycy ok 100Hz. Pewnie obecne procesory obrazu niwelują smużenie przy sporcie czy dynamicznych scenach?

Zależy mi na intensywnych kolorach i relatywnie dobrej czerni - wiem, za 3k to nie będzie OLED.

Philips kusi Ambilight, niezłym audio w niektórych modelach i pilotem z klawiaturą. Myślałem nad 50PUS8804 ale boję się, że może być o te kilka cali za mały. Wersję 55 cali widzę od 2670, brzmi zachęcająco.

Matryca koniecznie bez pełnego połysku.



Gdyby była opcja zakupu z pełną gwarancją producenta telewizora po kalibracji to byłbym

zainteresowany.


EDIT Polecacie też SONY KD-55XF9005, ale najtaniej widze 3250, więc różnica 600zł jest dla mnie spora.
 
Ostatnia edycja:

omnia

New member
Przede wszystkim smużenie jest domeną wielkich przekątnych typu 70 cali.

A 8804 - świetna relacja jakości do ceny, no ale decyzję podejmujesz sam.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Problemem są kąty boczne i koniecznie ANDROID. Świetnym wyborem byłby LG 55SM8600. Ma matrycę IPS / dobre kąty/ + 100Hz + nano / nasycone kolory. Niestsey lub stety ma WebOS. Mozę dokup przystawkę YV z Androidem za 200 zł.

Super byłby PANASONIC 58GX820/820 ale też nie ma Androida i słabe kąty. Za to na wprost obraz jest genialny za te kwotę.

Oczywiście SONY 55XF9005 bedzia miał najlepszy obraz ale ma starszą wersję ANDORIDA i tez słabe kąty. . Jak widzisz nie jest łatwo. Chyba ostatecznie PHILIPS 8804 jest w Twoim przypadku najlepsza opcją.
 

puszcza

New member
Problemem są kąty boczne i koniecznie ANDROID. Świetnym wyborem byłby LG 55SM8600. Ma matrycę IPS / dobre kąty/ + 100Hz + nano / nasycone kolory. Niestsey lub stety ma WebOS. Mozę dokup przystawkę YV z Androidem za 200 zł.

Super byłby PANASONIC 58GX820/820 ale też nie ma Androida i słabe kąty. Za to na wprost obraz jest genialny za te kwotę.

Oczywiście SONY 55XF9005 bedzia miał najlepszy obraz ale ma starszą wersję ANDORIDA i tez słabe kąty. . Jak widzisz nie jest łatwo. Chyba ostatecznie PHILIPS 8804 jest w Twoim przypadku najlepsza opcją.


Poczytałem więcej, nasuwają się kolejne pytania:
1) Jest różnica w technologii matrycy w 8804 między wersją 50 a 55?

2) Słyszałem wiele złego o kurzu pojawiającym się w matrycy po jakimś czasie w innych modelach tej firmy. Czy występuje to też w tym modelu?
3) Wiele złego też czytałem w algorytmach upscallingu Panasonica z HD/FHD do 4k - artefakty na czcionkach, rozmazane krawędzie. Wady starszych modeli czy nadal konkurencja robi to lepiej?
4) LG wygląda nieźle, szczególnie matryca. Jasne, jakiś android box wchodzi w grę w przyszłości, nie mniej miło mieć wszystko w jednym miejscu. Zastanawia mnie skoro nie będę grał w gry >60 klatek ani oglądał takich filmów jaka jest zaleta matrycy o wyższym odświeżaniu?
5) Merytoryczną recenzję z pomiarami matrycy znalazłem tylko LG, poratujecie odpowiednimi dla Panasonica i Philipsa?


EDIT:

7) Artefakty odnośnie nierównomierności podświetlenia mogę się spodziewać w każdym z wymienionych przez Ciebie telewizorów czy faktycznie tylko LG? Sekcja Czerń i kontrast, dla mnie wygląda to bardzo słabo
przykladowa-scena-lg55sm8600-3.jpg
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest dla niebieskich lepsza cena za 55C815 dla niebieskich 3199 - 500 zł Cash Back i z pakietem. Czyli razem 2699 zł
Ale promocja jest tylko jeszcze kilka dni.
Masz też świetnie modele - Philips 55PUS8804 za 2850 zł
Philips 58PUS7805 w programie gdzie sam wybierasz ceny.
 

puszcza

New member
Chyba wstrzymam się do pierwszych recenzji PUS9235 oraz PUS9435. Interesuje mnie matryca ELED, na ile kolorki i kontrast poprawią, czy będzie warto czekać na przeceny. Jeśli nie 55PUS8804 i tak potanieje trochę ; )
 

bumtarara

Member
Model PUS9235 jest z tego co wyczytałem ma max 43 calowej większych nie ma pilot ma w skórze tv jest klasy premium, a ten PUS9435 to już klasa niższa od tego pierwszego rozmiary ekranu są do wyboru
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy zdecydowanie jest PUS8804 - i niestety nie potanieje.
Ale dla niebieskich masz specjalną ofertę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale co masz na myśli .
Modeli 43" Philipsa masz 9 różnych modeli.
Określ proszę jaki ?
 

puszcza

New member
Zależy mi na dobrym obrazie, soundbar można dokupić jeśli będzie potrzeba. Czytając testy tv led dochodzę do wniosku, że zdecydowana większość z podobnego okresu modelowego to bardzo podobne matryce.

Jeszcze tegoroczne TCL 55C715 jest za 2200, ale recki nie widzę.

W zasadzie istotne są dla mnie też algorytmy reskalowania i płynności z obrazu z satelity.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To wyraźnie brałbym Qleda 55C715.
Masz go w programie dla niebieskich członków forum gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to dostaniesz cały program.
 
Do góry