lcd 46cali- pomoc w wyborze

cinek966

New member
Witam serdecznie
Prosił bym o pomoc w wyborze telewizora według poniższych wytycznych:

odległość od ekranu - 3,2m
jak słońce świeci w pokoju - swieci z boku na tv (nie za mocno)
Jak duży jest pokój - 16m2
jaki masz obecnie telewizor - sharp aquos 37x20e
jakie programy najczęściej oglądasz - filmy, sport
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - 10D:90W
preferowana wielkość telewizora - ok. 46cali
preferowana marka - -----
czego nie lubisz w telewizorach - -----
jakie urządzenia będą podłączone - Telewizja N, kino domowe 5.1, Playstation3, PC
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 50% PS3-gry, 20% tv-hd, 30% tv-dvd
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - wprost
Czy ważne jest wifi - nie potrzebuje
czy USB ma mieć czytanie filmów - nie potrzebuje
jakimi złączami - HDMI (z 3-4szt)
jaki masz sygnał - N , FIlmy z kompa -dvd, ripy BR, HD z ps3
ile programów HD - Wiekszosc programow z Nki, ale glownie na ps3 wykorzystuje opcje HD
ma stać czy wisieć - stac....chociasz moze kieeeedys zawisnie:)
jaka klasa cenowa - najlepiej do 3500zł /+100-200zł

Tak jak widac nie zalezy mi na zadnych bajerach typu internet w tv, odtwarzach w tv itp:] Podepne pod niego napewno komputer wiec wszystko to zalatwie sobie wlasnie za posrednictwem blaszaka:) Teraz uzywaem aquosa i ogolnie jestem bardzo zadowolony ale ze rodzice chca zmienic tv to pomyslalme ze im go wcisne a sobie sprawie wiekszy:) Wiec wolal bym zeby te pieniadze poszly bardziej w jakosc obrazu i wielkosc niz nie potrzebne bajerki.
POki co po przejrzeniu forum mam taki typ: Sony KDL-46EX500 , ale wlasnie pelno w nim roznych dodatkow ktore nie sa mi potrzebne wiec moze da sie znalesc telewizor bez tych udziwnien a z lepsza jakoscia obrazu.

z gory dzieki za pomoc:)
pozdrawiam!
 

schwarz

New member
Jeśli chcesz się cieszyć dobrym tv to trzymaj się z daleka od szajsunga:twisted: a w szczególności tego 46 cali na beznadziejnych matrycach:twisted:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ponieważ potrzebujesz jakości a nie wyposażenia to zacznij od modelu z pełnym podświetlenie LED Sharpa 46 LE 705 a do porównania weź 46EX 500 Sony i Toshibę 46SL 733
 

cinek966

New member
ponieważ potrzebujesz jakości a nie wyposażenia to zacznij od modelu z pełnym podświetlenie LED Sharpa 46 LE 705 a do porównania weź 46EX 500 Sony i Toshibę 46SL 733

Hmm No tak LEDy wiadomo lepsze...ale kurcze droższe:/ W porownaniu do soniaka za sharpa musial bym jeszcze dolozyc z 1000zł a za toshibe przynajmniej 500zł, co sprawia pewien kłopot:/

A miedzy Tym moim dwu letnim aquosem 37x20e a sony 46ex500 zobaczyl bym wogole jakas roznice w jakosci? Czy to by byl jedynie zakup dla samego zwiekszenia obrazu tv?

Niby ta toshiba o 600zł drozsza to nie taka wielka roznica...ale kurcze 4 kafle za telewizor nie 3d dac:p? aj ciezko sie na cos zdecydowac...
 

cinek966

New member
Witam ponownie:)
zaczelem sie powoli sklaniac do tej Toshiby 46SL733...tylko czy mogl by mi ktos powiedziec jak stary jest to model? BO niby to led, i 46 cale ale cena taka bardzo przystepna ok 4k? Bylem w sklepie obejrzalem..ale kurcze szczerze mowiac to te telewizory wyglaja dobrze jak jest dobra reklamowka puszczona i ciezko mi w ten sposob je porownywac (a zaden ze sprzedawcow nie kwapil sie zeby mi pokazac jakies inne programy). I Widzialem jeszcze ze ta toshibka ma czas reakcji 6ms...troche sporo nie? W moim dwu letnim aquosie tez jest taki, niby nie jest zle, ale przy takim wiekszym ekranie moze to byc juz troche widoczne ?
Ogolnie to polecacie ten telewizorek?
 

SATORO

New member
Przeczytałem test Toshiby SL733 i podobno jest tylko poprawnie, nic ponadto. W tej cenie lepszy będzie Sharp LE320.

PS. Aha przepraszam, LE320 chyba nie występuje w rozmiarze 46. No to masz problem :)
 
Ostatnia edycja:

cinek966

New member
Przeczytałem test Toshiby SL733 i podobno jest tylko poprawnie, nic ponadto. W tej cenie lepszy będzie Sharp LE320.

PS. Aha przepraszam, LE320 chyba nie występuje w rozmiarze 46. No to masz problem :)

Heh no faktycznie LE320 max to 37cali...wiec troche przykrotki jest:p
Ogolnie te pierwsze ledy duzo ustepuja tym nowym modela? (czy moze te nowsze roznia sie jedynie wieksza iloscia nie potrzebnych bajerow?) Ech drogo drogo drogo...chyba bedzie trzeba wziasc zwyklego lcd:/
 
Do góry