LCD 42 cale - tylko który ?

Pakostan

New member
Poniżej moje preferencje. Z góry dziękuje za radę.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 -4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 3-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost i bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać lub wisieć (wszytko jedno)
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są na wprost telewizora (z boku)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? USB, WiFi
9.Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? chyba sygnał dostarczany z dekodera przez Netię
10.Jakie urządzenia ? twarde dyski przez USB i odtwarzacz DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w dni robocze wcale albo 1-3 godziny, w weekendy może parę godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? raczej matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? National Geographic, bardzo ważne o ile nie najważniejsze jest przeglądanie filmów (mpeg4) odtwarzanych z dysku USB (twórczość własna) oraz przegladanie zdjęć
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie, ale kto wie
15.Czy zamierzasz grać w gry ? nie
16.Preferencje co do marki ? nie
17.Preferencje co do wielkości? 42 cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? długie czas przełączania, długie podłączanie dysku przez USB, nienaturalne kolory
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? powiedzmy 2500 - 3000 zl
21.Czy telewizor ma mieć 3D? niekoniecznie
 

Pakostan

New member
Wolałbym jednak nie. W razie czego sie przysuniemy :)
Miałem kiedyś jakiegoś Samsunga (chyba 47 cali) i nie mogliśmy się przyzwyczaić, że to takie wielkie. Te 42 cale gabarytowo wydają mi się optymalne.
 

Pakostan

New member
Ok, dziekuje za sugestie :)
A co do Philipsa - nie jestem pewien czy to ten model, ale u kolegi w Philips'ie, to prawie zmiana kanałów zawieszała telewizor (były jakieś próby wgrania nowego oprogramowania, ale chyba nic to nie dało). Obraz był fajny, ale zawiadywanie tym sprzętem, to był koszmar. Tak jak pisałem - bardzo mi zależy na możliwie sprawnym podłaczaniu dysku przez USB i grzebaniu w katalogach.
Czy z któryś z tych trzech TV jakoś się wyróżnia?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips to już poprawił i działa normalnie.
A obraz naprawdę extra. Sony też jest z Androidem i też masz w dobrej ofercie z kalibracją.
 

Pakostan

New member
Czy Android coś wnosi? Rozumiem, że Panasonic jest bez Androida.
Gdzieś przeczytałem że Sony potrafi czytać zdjecia w formacie RAW, testowałeś może czy to działa?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, Panasonic jest bez Androida. A do tego te seria to seria najgorsza w historii Panasonica. {Panasonic nie zebrał jeszcze nigdy w historii tylu słabych ocen. To raczej II liga telewizorów.

Jestem w połowie testu Sony 50W809 i powiem Ci, że rewelacja.
Android daje dostęp na razie do setek aplikacji a z czasem do tysięcy aplikacji jak w telefonie. Ale już aplikacja KODI daje Ci dostęp do najnowszych filmów z polskimi napisami.
Czerń, podświetlenie i kąt boczne - Sony super. Będzie test porównawczy z ,modelem Panasonica żeby było wiadomo o czym rozmawiamy.
Sony jest z matrycą natywną 100Hz a Panasonic 50Hz.
Sony ma extra czerń i równe podświetlenie a Panasonic ma plamy i to duże i nierówne podświetlenie matrycy.
Sony ma Androida a Panasonic FireFOx.
 
Do góry