LCD 40'' do 4000zł

lacoste634

New member
Cześć

Chodzę po sklepach i oglądam sobie LCD 40'' i nie wiem co wybrać..Oglądałem Samsungu, Sony, Panasonici, Lg, Sharpy.
Czasem obraz pozostawiał sporo do życzenia - najostrzejszy i tak był zamazany, biały kolor śnieżył, pojawiały się jakieś pionowe paski w tych samsungach, ale to chyba kwestia słabego sygnału...Sony 40'' bravia technology też w tej cenie, HD ready grał super, ale obraz pewnie leciał z dvd, albo płytki prezentacyjnej, natomiast w pozostałych odtwarzali jakieś pliki WMV z gier i zapowiedzi filmów..

Generalnie będę miał kablówkę cyfrową ale nie w standardzie HD jak to wynika z FAQ strony kablówki. Nie wiem czy w ogóle to dobra jakość- skoro to nie HD to jaka to rozdzielczość... Dają tam dekoder, ale jest np taki model:
http://www.allegro.pl/item269483277_sony_kdl_40u2520_nowy_gwarancja_faktura_kup_teraz.html
Wbudowany tuner cyfrowej telewizji naziemnej (odbierający również sygnały analogowe) czyli nie wiem czy będzie mi taki dekoder potrzebny...
Podobały mi się też Samsungi LE40 S81BX, s83bx...

Wracając jednak do samych telewizorków, czy to ma szansę jakoś dobrze odbierać w takiej cyfrowej kablówce i który byłby najlepszy w cenie do 4000zł

Acha i o co chodzi z tym odświedzaniem - czy te 100Hz jakiś chwyt marketingowy? Jeśli mógłbym porównać to do monitorów, to w crt przy 60Hz migotanie było odczuwalne i męczące ale w lcd które miałem - aktualnie eizo 17'' jest ustawione 60hz i odświerzanie crt to nie to samo co w lcd... W lcd liczy się chyba głównie czas reakcji, kontrast i jasnośc...
 
Ostatnia edycja:

aru

New member
to samo pytanie co w topicu. u mnie 2,5 metra odleglosc, kablowka UPC przedewszystkim, pozniej playstation2, mzoe 3, czasem dvd i komp.
 

mataman

New member
Bez reklam
Osobiście mogę polecić samsunga LE40R81 im lepszy sygnał tym gra lepiej czyli na cyfrowej kablówce będzie dobrze , już nie mówiąc o sygnale HD (konsola, komputer)
 

aru

New member
witam ponownie, pisze bo wlasnie zauwazylem promocje na agito,


Panasonic 42" Viera TH-42PV7P
  • green_dot.png
    42" panoramiczny
  • green_dot.png
    1024x768
  • green_dot.png
    10000:1
  • green_dot.png
    HDMI
Telewizor plazmowy serii "VIERA" - 42 cali o rozdzielczości: 1024 x 768 (HD). TH-42PV7P wykorzystuje technologie V-real dzięki, której otrzymujemy najwyższa jakość obrazu. Model wyposażony jest w układ cyfrowego przetwarzania 1080p i procesor cyfrowego remasteringu 1080p. Najnowsze technologie wykorzystane w telewizorze likwidują szumy oraz redukują zakłócenia ruchomego obrazu. Sub-Pixel Controller zapewnia gładkie krawędzie oglądanego obrazu. Wbudowane głośniki są zrobione z drewna bambusowego co wzmacnia wrażenia słuchowe. Telewizor jest wyposażony w złącza HDMI.
Cena: 3168,00 zł

WARTO? (mzoe te 100Hz to nie az takie wazne wiec?)
bo cena neizla
 

marduk

New member
Z tego co obserwuję na tym i nie tylko tym forum, to wielu zwolenników ma Panasonic TX LX 70 - koszt już od 3100 zł, tylko, ze mówimy tutaj o 32 calach, a Tobie chodzi chyba o większy format...
 

aru

New member
tak tak, o cos wiekszego, jelsi kupie 32 a ostatecznie tak zrobie to na pewno bedzie do lx70p :). Ale sie jeszcze wstrzymuje szukajac wiekszego a rownie dobrego jak panas.( w przystepnej cenie)
 

lacoste634

New member
S81, R81, z końcówką b czy bx to praktycznie to samo tylko inne wykończenie i inna liczba gniazdek.. ?

Ostateczny wybór będzie chyba między samsungiem LE40R81 a podobnym panasonic-em do wyżej wymienionego - TH-42PV70P

W jakimś artykule na tym forum przeczytałem, że plazmy odbijają światło i sprawiają wrażenie mniej ostrych, za to mają lepsze kolory i lepszą tolerancję na słaby sygnał...
Spośród tych cech najważniesza jest dla mnie ostrość - wyrazistość obrazu dopiero potem cała reszta..
 

aru

New member
z tym ze ten panas co wymieniles to placma. a czy ktos wie ktory reszcie panasonic jest wiekszym odpowiednikiem 32lx70p? A moze nie ma?
 

aru

New member
no. i mysle ze moglbym kupic tego panasonica, tylko ze nie jest 100 hz neistety. A jvc z wygladu taki sobie hehe , a za ta cene i wyglad musi byc super. Jesli nikt nie wymysli nic innego to wezme tego jvc.:)

PS. troche boli ze 42 cale mozna miec i za 3000 zl :D i strach ze mimo tych 2000 zl roznicy jakosci nie zobacze jhehehe
 

airwolf

New member
sharp 32RD2E lub sharp 37WD1E lub jvc LT37 G80??????

Jestem w trakcie wyboru lcd i powoli dostaję na łeb. Nie wiem juz na co się zdecydować. Myślę o sharpie 32 RD2E lub jvc LT37 G80 lub sharpie 37WD1E. Niestety sharp 37RD2E to już za duża kasa. Pomóżcie mi w wyborze, błagam! Nie jestem biegły w tym temacie a chciałbym wybrac jak najlepiej, dlatego potrzebuje waszej pomocy.
Odległość od telewizora wynosi 3,30-3,90m. W tej chwili mam zwykłą kablówkę ale będę przerzucał się na jakąś platformę cyfrową. No i oglądam dużo filmów dvd.
Czy lepiej kupić coś bardziej zaawansowanego ale mniejszego (sharp 32RD2E), czy też większego. Proszę was o rade jak najszybciej sie da, bo stary telewizor popsuty a święta sie zbliżają i ceny rosną.
 

lukasszol

New member
Dlaczego przy takiej odległości nie myślisz o plaźmie (min. 42 cale ,a najlepiej 50)? Do dvd i kablówki lepsze to niż lcdeki, które wymieniłeś.
 

airwolf

New member
lcd czy plazma 37"

Czy mam rozumiec kiki że w moim wypadku lepiej kupic plazmę niż lcd? Bo juz prawie zdecydowałem sie na sharpa 37 WD1E. A jak to wyglada z 2 "wadami" plazmy: duży pobór prądu i "wypalanie". Czy to jest prawda czy mit?:confused:
 

cygan

Member
Panasonic TH-42PV70P za 3800zł z dostawą do domu jeszcze jakiś czas temu się udawało, ale cosik już zaczyna brakować na magazynach...no i swięta za 3 tygodnie z okładem... ;)
 
Do góry