LCD 40 cali do ok. 4500...

Tomasson225

New member
Chciałem niedługo zakupić telewizor i potrzebuję pomocy w wyborze. Doszedłem do wniosku, że wielkość to maksymalnie 40 cali więc pozostaje tylko kwestia modelu i firmy. Dla ułatwienia pomocy mi, podam kilka informacji na podstawie pytań kiki'ego:

Jakie masz warunki - jaki duzy pokój ? 3x5m
jaki sygnał ? zwykła telewizja antenowa, za jakiś czas coś w HD
jaka odległość od ekranu ? ok. 3-4m (wiem, że pasowałby tu TV 52 cale ale mam ograniczone fundusze)
jakie urządzenia do podłączenia? kino domowe (bez HDMI), PS3, później tuner HD
jaka klasa cenowa? 4,5 tys. ale mogę dopłacić ok. 500 złotych jak będzie trzeba
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? wieczorami, od czasu do czasu granie
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? praktycznie brak bo zawsze mam rolety w pogotowiu :D
ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
Jaki masz ulubiony program? TVN, Polsat (potem jakiś Canal+)
Jaki masz obecnie telewizor? SONY 32" kineskop, panorama
Ma stać czy wisieć? dowolnie

Mam nadzieję, że to pomoże i doradzicie mi dobrze :) Pozdrawiam i proszę o pomoc bo kupuję niedługo jak tylko dostanę raty :) Na razie zastanawiam się pomiędzy Samsungiem LE40M87B, SONY 40D3500 i Samsung 40A656 (oczywiście najchętniej ten ostatni).

P.S. Zależy mi generalnie na bardzo dobrej współpracy z konsolą PS3 :)
 

Tomasson225

New member
Czyli powiadasz, że jednak SONiak? O ten substytut to chodzi Ci o V? Bo X drogi jest a poza tym brzydki :p No to jak wezmę D to jeszcze trochę zaoszczędzę :) Dzięki za odpowiedź i proszę o więcej opinii.

P.S. A dlaczego właśnie 40D3500?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
A z tych co wymieniłeś to ten SAMSUNG A656 do konsoli idealny. Natomiast gorzej sobie radzi z cygnałem sd. Ale do konsoli ideał:) No i wygląd oczywiście godny uwagi.
 

prosper5250

New member
ten KDL ma bardzo rozbudowane menu, wszystko można wspaniale wyregulować! no i jako jedyny ma 24p (z polecanych przez innych powyżej) a przy bluerayu to bardzo ważne! sony wg. moich oczu świeci najlepiej (z wymienianych powyżej)... nie jest aż tak dziko kontrastowy jak samsung i nie tak blady jak sharp... co do toshiby nie wypowiadam się bo miałem tylko jeden jedyny ichniejszy tv na stanie i po podłączeniu eurem dvd z "powrotem do przyszłości" (technicolor) było cienko... no ale to był tani model...
 

Tomasson225

New member
Gadulinho odtwarzacz BD mam już w konsoli :) Myślałem o tej Toshibie ale obraz z HD DVD taki... nijaki :p A Sharpa wykluczam od razu :D Więc na razie jestem za SONY... Dzięki za odpowiedzi i czekam na kolejne. Może kiki'ego :confused:
 

Tomasson225

New member
Wszystko by było ok gdybym jeszcze tylko mógł się dostać na te dwie strony :) Na razie chyba zostaję przy SONY KDL-46D3500. Kosztuje 5 tysięcy więc mieszcze się w przedziale cenowym a poza tym SONY dobrze odbiera sygnał SD (czytałem, widziałem) a na razie moim jedynym źródłem HD jest konsola (komputer podepnę do monitora) a rodzice raczej nie grają :p Proszę jeszcze o inne ciekawe propozycje i pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25741

No i teraz zdjęcie jak wyjęte z albumu fotografika.
p1040778em6.jpg
 

Tomasson225

New member
Kiki po twoim poście wnioskuję, zę uważasz 46D3500 za dobry TV. W takim raie już wiem co stanie u mnie na półce :D Dzięki wszystkim za pomoc.
 
Do góry