LCD 40 cali do 2200 zł - jaki?

jacent

New member
Witam świątecznie.

Jestem na etapie zmiany telewizora ze starego CRT na coś nowszego, większego i pełniącego funkcję monitora do netbooka. Czytam i czytam i sam już nie wiem co wybrać. Ogólnie ma to być LCD LED 40 cali w cenie około 2000 zł z bardzo dobrą jakością obrazu z laptopa podłączonego przez HDMI i złącze VGA oraz możliwością przeglądania multimediów (głównie zdjęć) z komputerów.
Oto odpowiedzi na szczegółowe pytania:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? – 20 m2 (4x5m)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? – 3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? - dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? – głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju? – z prawej strony telewizora
7.Jaki masz obecnie telewizor? – Grundig 24 cale CRT
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? – dobry obraz po podłączeniu netbooka przez HDMI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? – Cyfra +
10.Jakie urządzenia? – dekoder HD i laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? – około 5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - raczej mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? – dokumentalne, naukowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? - czasami
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? -nie
16.Preferencje co do marki? – Toshiba, Sharp
17.Preferencje co do wielkości? -40 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? – odbicia światła, kiepski i nieostry obraz
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? – telewizja wieczorami, w dzień komputer
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? -2200 zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? –nie jest mi to potrzebne

Zastanawiam się nad:
1. TOSHIBA 40RL939
2. SHARP LC-40LE540E
3. Philips 40PFL5007K

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam.
 

jacent

New member
Jak na razie jestem baaaaaaaaaaaardzo zadowolony. To mój pierwszy LCD po przejściu z 24-calowego Grundiga :)
Jeszcze wszystkiego nie wypróbowałem, ale obraz dla mnie jest OK, obraz z kompa ostry i wyraźny. Fajny telewizorek z dużymi możliwościami :)

Pozdrawiam
 

Pawel S.

New member
a mozesz sprawdzic jak wypada rownomiernosc podswietlenia w domowych warunkach?
bo w sklepie wyraznie bylo widac gdzie sa diody podswietlajace :/
 

marx2

New member
Dziś testowałem ten tv trochę w sklepie i tak szczerze to mnie nie zachwycił. Np bez pilota nie da się zrobić nic prócz zmiany źródła sygnału. Nie umiałem w menu znaleźć amr. Co do jakości to wszystkie tv grają podobnie czyli jak źródło sygnału jest ok to obraz też. Ale nagrałem np z nsport sd kawałek meczu i nawet tv za 4 tys zł poległy podobnie jak ta toshiba. Artefakty kompresji przy widoku całego boiska są po prostu porażające, naokoło piłkarzy są otoczki z artefaktów a trawa to jedna wielka zielona kupa. O dziwo nie było żadnych problemów z płynnością mimo iż ten tv nie ma 100hz. Gorsza płynność da się zauważyć dopiero na materiale hd z wysokim bitrate, tu drogie tv były troszkę lepsze.
Być może po prostu powinienem przeskalować ten obraz na mniejszy bo na kineskopie 25 cali nie widać takich artefaktów jak na dowolnym lcd czy plazmie.
 

jacent

New member
Witam Noworocznie :)

Powiem Ci tak: ja jestem zadowolony z zakupu, to co oglądam (programy dokumentalne, naukowe w SD i HD, filmy z YT i komputera) jest OK - nie mam się do czego przyczepić.
Wiadomo, każdy ma inne potrzeby i preferencje, to co ja uznam za dobry obraz może dla Ciebie będzie nie do przyjęcia.

Pozdrawiam
 
Do góry