LCD 40 cali a sygnał z satelity

Anathema

New member
Hey , zakupiłem 40 calowy sony bravia i mam sygnał z cyfrowego polsatu (sygnał jakieś 60-70%). Niestety jakość nie jest najlepsza i nie bardzo wiem co mogę zrobić aby to poprawić. Możecie coś doradzić ???
 

absolus12

New member
Witam, jedyne sensowne wyjście to zakup nowego tunera np Fergusona 6813 (350PLN) i dobrego kabla EuroRGB (ok 100PLN)

pozdrawiam
 

Bor-man

New member
jakość z zewnętrznego tunera

Zanim zaczniesz wymieniać kable sprawdź je wszystkie pod kątem jakości połaczeń, także te które łączą antenę z tunerem. Zabrudzenia i tlenki powodują czasem znaczne straty sygnału. Być może powinieneś sprawdzić też dostrojenie yunera na poszczególnych kanałach.
Następnym krokiem powinno być sprawdzenie połaczenia z tunera z odbiornikiem TV. Zakładam, że uzywasz kabla scart - scart ( euro - euro). Spróbuj wymienić go na lepszej jakości, pamietając o tym, aby był to przewód o wszystkich 21 żyłach podłaczonych ( nie wszystkie kable euro) tak mają. Kable Bandridge nie są drogie, a powinny spełnić Twoje wymagania o ile nie są one ekstremalne.:eek:k:
 

Anathema

New member
Dzięki za rady , tunera nie ma chyba sensu wymieniać bo mam samsunga DSB305G - podobno najnowszy. Wymagań nie mam ekstremalnych ale chciałbym żeby chociaż odbiór był jak w normalnym TV 24 cale:) Kable między anteną a tunerem już wymieniałem na nowy ale bez efektu. Czy siłą syganłu rzędy 60 -70 % to standrad ? Może tu jest problem ?
 

bzyk

New member
wyjscie tv

Moze Twoj tuner ma mozliwosc wyboru rodzaju wyjscia np. CVBS i RGB tak jest w moim fergusonie w ustawieniach dla telewizora. Przy RGB od reki widac wyrazna poprawe !
Mam nadzieje ze pomoze
pozdrawiam
bzyk
 

zibi2000

New member
Ja mam fergusona 7318 i TV LCD SONY 32KDLV2000, połączone kablem SCSRT-SCART. Czytałem gdzieś na forum DVBoard, że ten ferguson ma na wyjściu sygnał komponentowy. Kupiłem w związku z tym kabel SCART-komponent wybrałem CVBS na Fergusonie i komponent na LCD i nie mam niestety obrazu? Czy w związku z tym to przesadzone informacje o tym wyjściu, czy też należy wgrać jakiś nowy soft do tego fergusona?
 

Tanhauser

New member
Anathema napisał:
Dzięki za rady , tunera nie ma chyba sensu wymieniać bo mam samsunga DSB305G - podobno najnowszy. Wymagań nie mam ekstremalnych ale chciałbym żeby chociaż odbiór był jak w normalnym TV 24 cale:) Kable między anteną a tunerem już wymieniałem na nowy ale bez efektu. Czy siłą syganłu rzędy 60 -70 % to standrad ? Może tu jest problem ?
Sądząc po tunerze, korzystasz z cyfrowego polsatu. Nie wiem dlaczego możesz mieć kiepski obraz? Mam dokładnie taki sam sprzęt, a obraz po RGB odtwarzam na 36" Panasonicu CRT. Fakt faktem, że TVP, to totalna porażka z niemiłośnierną pikselozą, ale Polsat i TVN-y są rewelacyjnej jakości.
Siła sygnału jest u mnie podobna, do tej opisywanej przez Ciebie.
 

zibi2000

New member
Jeśli mogę coś poradzić w kwestii obrazu, a sam mam również Bravię 32KDLV2000, to mając cyfrę+ i fergusona 7318 znacząco poprawił się obraz po całkowitym wyłączeniu opcji redukcji szumów (także MPEG w ustawieniach zaawansowanych) i po zminimalizowaniu jasności, kontrastu, koloru i ostrości do ca 50% .Jednak poszukuję jeszcze lepszych rozwiązań np. wyjście componentowe z tunera sat. i jeśli okaże się, że w 7318 go nie ma, to kupię
INVERTO IDL 7000 PVR.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Nie lubię narzekać.Ale wiele osób które zamówiło prezentacje stwierdziło ,ze mimo olbrzymich chęci zakupu Bravii , u nich w domu odbierał tragicznie. Podczas gdy Samsung, JVC czy Pioneer - rewelacyjnie.
dlatego ważne jest sprawdzenie telewizora nawet taniego u siebie w domu przed zakupem. Mądry Polak przed szkodą.
Jak poprawić jakość - odsunać sie od ekranu , zmienić sygnał na cyfrowy -przynajmniej po komponencie, sprawdzić jakość sygnału przez fachowców / kilka razy pomogło/ , zakupić dławik kobaltowy który zmniejsza liczbę szumów / jest dostępny - produkowany przez RCA - właśnie sprawdzam jego skuteczność/.
Sprawdzić jakość obrazu z dvd - czy aby nie jest to wina telewizora ?
Wymienić na inny telewizor - nie ma konieczności męczyć się z tym przez wiele lat.
U nas mozna dokonać wymiany bez problemu. Bo najważniejszy jest uzytkownik.
pozdrawiam
 
Do góry