Lcd 40-46'

korzi

Member
Witam,

W styczniu zabieram sie za kupno telewizora, i chyba nadszedł czas na jakieś powolne decyzje.

Mój budżet to ok 4000 zł.
Poszukuje telewizora od 40 do 46'

Preferuję marki: Sony, Sharp, Toshiba, I JVC
Odległość TV to okolice 2-3 m.
Pokój dosyć nasłoneczniony na południa później już mniej ale mam zasłony :)
Do oglądania będzie Telewizja N, filmy na dvd oraz po części filmy z kompa.
W późniejszym okresie zamierzam dokupić konsole PS3 do filmów i gier.
Aha nie wiem czy to ważne ale do TV zamierzam dokupić zestaw głośników 5.1 ze wzmacniaczem.

Szczerze to jeszcze nie mam żadnych preferowanych modeli.

Z góry dziękuje za pomoc :)
 

digitalus

Banned
nie ma slabej plazmy. nawet plazma o rozdzielczosci 852X480 ma bardzo dobra jakosc obrazu.to nawet nie jest kanal hd
to dowod
 

Attachments

  • zdf.jpg
    zdf.jpg
    44 KB · Wyś: 237

korzi

Member
Jakoś bardziej jestem przekonany do LCD.
Jak dla mnie to Plazma emituje zbyt dużo ciepła i nie nadaje sie do konsol ( gdzies to wyczytalem :)

Bede jednak szukał czegosc w dziale LCD/ LED
 

digitalus

Banned
napiszcie jeszcze ze plazmy trzeba napelniac gazem , potrzebna jest gasnica i najlepiej aby posiadac domowa elektrownie. to przeciez gusla i zabobony:)
inny sprzet elektroniczny tez sie nagrzewa , np tunery satelitarne i nie ma sensacji:)
procesor komputera tez sie nagrzewa, nie kupowac bo sie grzeje:)
 
Ostatnia edycja:

wesyr

Member
Także odradzam Plazme jeśli będzie używana do grania na ps3 i filmy z kompa (może też np. granie z kompa) :)
Jeśli 40" to proponowałbym, aktualnie Sharpa 40LE700 :)
 

kosztowiok

New member
Plazmy mają jeszcze kilka innych wad - bzyczenie, lustrzana matryca, szum subpikseli, ciepło, ale wystarczy spojrzeć na skoki narciarskie SD nawet w sklepie by przekonać się, że na LCD drugi plan, czyli śnieg na drzewach wygląda jak białe prostokąty, a na plazmie mimo, że ma 2x gorszą rozdzielczość (x10) śnieg wygląda jak śnieg. Wszystko ma swoje plusy i minusy, ale jeżeli masz do wydania 4000 zauważyłem, że np. Philipsy LCD serii 7/8/9 również są bliżej śniegu niż prostokątów... Nagraj film ze skokami narciarskimi i idź z tym do sklepu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do takich potrzeb kłania się prezentacja w domu :
Toshiba 42ZV 635
JVC 42DV1
Sharp 40LX700
Panasonic 42 G10
 

korzi

Member
kiki napisał:

A nie chodziło ci o model 40LE700 bo nie widze takiego modelu ani na tym forum ani w internecie. Są między nimi jakieś różnice ?

Jak na razie bardzo spodobał mi się model Sharpa 40LE700, ale szukam dalej.

Mam nadzieje ze uda mi sie znaleźć informacje o co chodzi z kalibracją gdyż zupełnie nie wiem o co w tym chodzi, a widziałem ze pisałes o tym w teście :]

Zależy mi na tym, by oglądać Sport a w szczególności Piłkę nożną w najlepszej jakości.
 
Ostatnia edycja:

korzi

Member
Jeszcze jedno pytanie do poprzedniego.
A czy rozdzielczość 40' czy 42' będzie wystarczająca do odległości niecałe 4m ? Lepiej bedzie kupić tańszy 46' czy lepiej się skupić na dobrej 40/42' ?
 

korzi

Member
tak odświeżę trochę temat, gdyż niedługo będę kupował TV.

Przypomne ze moge wydac ok. 4000-4200 :)

Tutaj pytanie z poprzedniego Posta:

A czy rozdzielczość 40' czy 42' będzie wystarczająca do odległości niecałe 4m ( czasem może być ok.2m w zależności gdzie usiadę) ? Lepiej bedzie kupić tańszy 46' czy lepiej się skupić na dobrej 40/42' ?
 

Ares78

New member
Jeszcze jedno pytanie do poprzedniego.
A czy rozdzielczość 40' czy 42' będzie wystarczająca do odległości niecałe 4m ? Lepiej bedzie kupić tańszy 46' czy lepiej się skupić na dobrej 40/42' ?

Do 4 metrów odpowiedniejszy byłby model 46 calowy, nawet przy słabym sygnale powinno być ok. Jeśli chodzi o dylemat to ciężko jednoznacznie stwierdzić, zależy jak bardzo wymagający jesteś pod względem obrazu, jeśli ma Ciebie drażnić gorsza np. płynność na tańszym modelu 46 calowym to już lepiej kupić 40 cali i usiąść sobie bliżej... Jeśli jednak ma być większy to przy założonym budżecie możesz zobaczyć sobie v5500.
 

korzi

Member
Wielkość pokoju? 25 m2 ( ale przestrzeń bedzie będzie TV + głośniki to ok. 5x3 )
Preferowana marka? Sharp, Sony, Toshiba, JVC
Preferowana technologia? LCD/LED
Preferowana wielkość ekranu? 40-47
Jaki sygnał? bede miał telewizję N
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? na wprost, sporadycznie na boku.
Jaka odległość od ekranu? od 2,5 m do 4 m
Jakie urządzenia do podłączenia? telewizję N, PlayStation 3, Blueray, czasami komputer, oraz wzmacniacz do głośników.
Jaka klasa cenowa? ok 4200

Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 30/70
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? momentami duże, ale mam dobre załosny
Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-6
Jaki masz ulubiony program? sport, film, discovery
Ma stać czy wisieć? raczej stać, ale jeszcze pomyślę
Czego oczekujesz od telewizora? obraz (o dźwięk zadba system audio)
Full Hd czy HD ready ? FullHD
Jaki masz telewizor? nie mam xD obcenie oglądam Tv na komputerze :]
Moje typy: Sharp 40LE700, 42 JVC DV1, Toshiba 42ZV 635


Zastanawiam sie tez nad jakimś modelem46/47, ale chyba z kasa sie nie wyrobie. Dajcie tylko znać czy na takie odległosci bedzie dobre 40 cali czy wiekszy trzeba ::)
 
Ostatnia edycja:
Do góry