LCD 40-46" do PC, PS3, kablówka

Hawkmoon

New member
LCD 40-46" do PC, PS3, kablówka do 4500 zł

Witam.
Oto moje warunki:
Jakie masz warunki --- Pokój 5x4m
Preferowana wielkość matrycy --- 40-46'
Preferowane marki --- Sony, Sharp (ale w razie dobrej argumentacji jestem otwarty na inne marki)
Jaki sygnał --- przede wszystkim PC (jako monitor) oraz PS3, z czasem może (ale niekoniecznie) tuner satelitarny lub kablówka (SD i HD), filmy na DVD i Blue-Ray
Jaka odległość od ekranu --- 2m (przy pracy) 4m (przy oglądaniu)
Jakie urządzenia do podłączenia --- PC, PS3, DVD, tuner
Jaka klasa cenowa ---- do ok. 4500zł (ale max 4600)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? --- głównie wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju ? --- średnie - 2 okna (jedno na północnej ścianie oraz jedno na zachodniej)
Ile osób zasiada przed telewizorem? --- 1-4
Jaki masz ulubiony program? --- film, potrzebny także do pracy przy montażu wideo i grania oczywiście
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła --- rożnie
Ma stać czy wisieć? --- wisieć
Czy ma być HD Ready czy Full HD ? - --- Full HD
Co cię wkurza w telewizorach? --- cena

Jak już wyżej wspomniałem tv potrzebny do współpracy ze stosunkowo mocnym kompem, głównie do pracy w programach graficznych i do montażu wideo, ale także do grania na PS3 i oglądania filmów.

W chwili obcnej rozważam dwa modele:
Sony KDL-40W4500
i Sharp 42 XL2E

Proszę o w miarę szybką odpowiedź i ewentualne wskazanie innych modeli. Gdyby miał ktoś namiar na pewnego sprzedawcę, który ma w swojej ofercie w/w tv to wdzięczny byłbym za info na priv. Z góry dziękuję

PS: mam jeszcze małą zagwozdkę. Chciałbym to wszystko (PC, PS3, dvd, tuner) podpiąć pod dwa wyświetlacze (tv i projektor), tak abym mógł przełączać sygnały nie tylko pomiędzy źródłami, bawiąc się w ręczne przełączanie kabelków, ale tak aby taki switch umożliwiał mi przełączanie zarówno wejść jak i wyjść hdmi... Czy to w ogóle możliwe (za rozsądne pieniądze oczywiście).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich potrzeb desygnowałbym najlepsze modele rynkowe:
JVC 42 V 80
Sharp 42 DH 77 / następca Sharpa XL2 - który nie jest produkowany od roku/
Toshiba 42 RV 555

Jeśli masz wątpliwości jeszcze to poproś o prezentację w swoim domu.
Sam wybierzesz najlepiej , w swoim domu, ze swojego sygnału i swich warunkach oświetleniowych.
 

Hawkmoon

New member
Kiki odrzucasz zatem także soniaka 40W4500??
Z tych które proponujesz jvc jest poza skalą cenową, więc raczej odpada, pozostają sharp dh77 i toshiba rv555... Czytając jednak na forum o tej toshibie dowiedziałem się, że został zjechany w testach... więc jak to z nim jest?? Czy toshiba zv555 jest lepsza??

Zatem w grze pozostają:
Sony 40W4500
Sharp DH77
Toshiba RV555 D (ew. ZV555)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie odrzucam ale ponieważ 2m - to odległość do pracy a 4 m to odległość od telewizora przy oglądaniu telewizji - to każdy cal gra rolę.
Poproś o prezentację w domu to sam najlepiej się przekonasz
 
Do góry