LCD 37" - zwykly uzytkownik, trudny wybor?

iluv3city

New member
Witam,

to moj pierwszy post na Forum HDTV i mam nadzieje, ze
wszystko zgodnie z zasadami :)

Wiem, ze pytan o wybor TV 37" jest mase, ale przegladajac
od kilku dni forum nie znalazlem watku osoby, o podobnych wymaganiach.

Stan faktyczny:
- pokoj (5x3,30);
- raczej bardzo sloneczny, chociaz sa zaluzje;
- TV bedzie zamontowany w odleglosci ok 2,60m-2,90m;
- TV chcialbym zamontowac na scianie, wysokosc ok 1,40 - ale ogladanie na siedzaco i lezaco;
- sygnal - zwyklak - kablowka UPC - w perspetkywie oczekiwanie na cyfrowa oferte UPC;
- czasem jakis film na DVD i z komputera.

Z przegladania forum wytypowalem nastepujace modele:
TOSHIBA 37R3500PG
SAMSUNG LE37M87BD

A teraz kilka pytan - pewnie powinny pasc przed prezentacja modeli :)
1. Czy 37" to rozmiar odpowiedni - czy moze powinien byc wiekszy/mniejszy?
2. Z perspektywy zwyklego "ogladacza" jakie parametry powinienem uznac za najwazniejsze - 100Hz, Full HD, czy moze jeszcze cos innego?

Czekam na wszelkie wskazowki i porady?
 

zbyniu4

New member
Ja mam

Witam.
Ja mam podobne warunki. Kupiłem ostatnio Toshibe 37R3500 i jestem bardzo zadowolony. Wiem na dzień dzisiejszy że ta Tośka wyszła z produkci, ale jeżeli byś gdzieś ją dostał to polecam. Nie mam żadnych problemów z tym TV. Odbiór rewelacja:formatowanie obrazu super, odświeżanie 100Hz, nagłośnienie bardzo dobre- nie trzeba amli., czarny jest czarny no i kąty R3500 które miały być marne jak dla mnie są Ok Ok Ok i nie tylko dla mnie.
Polecam Tv, nie porzałujesz.
Co do Samsunga to mam mieszane odczucia, ale decyzja należy do Ciebie. Zresztą wybór na tych modelach się nie kończy. Zerknij jeszcze na Sharpy, szczególnie 37RD2E oraz Panasy 32, 37". Warto przeanalizować temat dogłebnie. Napewno coś wyszykasz dla siebie.
Pozdrawiam
 

iluv3city

New member
Dylemat

Dzieki za odpowiedz..
Bardzo mocno zastanawiam sie nad ta Toshiba,
nawet nie zdawalem sobie sprawy, ze zostala wycofana z produkcji.
To swoja droga ciekawe, bo nie ma chyba bezposredniego nastepcy?!

Moj glowny dylemat, to rozstrzygniecie priorytetu:
100Hz vs FullHD?

Moje przemyslenia wskazuja, ze raczej skoncentrowac sie na 100Hz..
Z drugiej strony jest bardzo duzo "chwalonych" LCD, bez 100Hz.
Np. Toshiba 37X3030D.

Wydatek praktycznie taki sam jak 37R3500..

Dylematy, dylematy..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rzeczywiście R 3500 wycofana
Pozostaje najlepszy model obecnie w tej klasie 37 X 3000.
Jednak do prezentacji użyłbym:
Panasonica 37 PV 80
37 Panasonica LZ 70
==============
Jak podniesiesz klasę cenową:
37 JVC P80
37 RD 2 Sharp
37 Hitachi V o1
==============
Jeśli chciałbyś zaszaleć jeszcze wyżej:
Loewe 37 Modus
Hitachi 37 X01
Toshiba 37 Z 3030
 

iluv3city

New member
Cenne uwagi

Hej,

dzieki kiki, ze wypowiedziales sie w moim temacie -liczylem na to.

Wczoraj dalej prowadzilem jakies rozpoznanie i wlasciwie ogranicznam wybor do dwoch modeli:

Panasonic 37LZ70P
Toshiba 37X3030DG

I tu mam kolejne pytania:
- kiki - jak sie ma Tosh. X3030 do X3000?
- czy istnieja powazne roznice pomiedzy modelami Toshiba 3000 (P) (PG)?
- roznica miedzy Panasonic a Toshiba, ktore wskazalem to w Gdansku ok 500zl (Toshiba jest o tyle drozsza) czy warto dolozyc, czy Panasonic jest wystarczajaco dobry?
- jak wyglada pilot od Panasonica - jakosc, ergonomia. Moze ktos ma mozliwosc wrzucenia foty?

Dzieki i pozdrawiam,
mm
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym dołożył . Bo Toshiba ma więcej punktów przewagi - Od dźwięku
/ głosniki Onkyo / po skalery.
O cenę pytaj na priw.
A zdjęcia masz Tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976




Nawet obrazy polskiej telewizji z odległości 1 metra robi wrażenie stopniem skalowania.
d4050f2f2f8be744med.jpg


 

Buczer84

Member
A jak się ma ta Toshiba w starciu z Sharpem 37X20E ?? Bo to mój kolejny dylemat :) Za twoją oponią KIKI w sumie odrzuciłem Panasa na rzecz tej Toshiby mimo że w niemieckich magazynach tematycznych ten Panas góruje nad Toshi. Oprócz tego nadal po głowie chodzi mi ten Sharp :( Co prawda różnica w cenie między Toshi i Sharpem praktycznie 800zł ale kurde to ma być TV na conajmniej 5 lat. Więc jak ??
 
Ostatnia edycja:

Aleib

New member
Witam

Jeżeli Kiki mógłbym liczyć także na ta odpowiedź czy Toshiba 37X3030DG Czy Sharp LC-37X20E to bardzo bym prosił ponieważ też wnikliwie śledzę ten wątek. Chciałbym kupić właśnie telewizor 37'' nawet do 5000. 37'' dlatego ponieważ jestem uzależniony odległością (max 2,6m). Chyba że przy tej odległości może być 42''?

Jezeli tak to myslę o dołożeniu troche więcej i kupnie LC-42XL2E.
 
Ostatnia edycja:

kajo321

New member
Witam. Nie chcę za bardzo mieszać Ci w głowie ale jeżeli masz zamiar w większości oglądać kablówkę albo dvd to zastanów się nad nową plazmą Panasonic 37PV80
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=21042
Mam ten tv i wydaje mi się, że za taką kasę (3330zł) nie dostaniesz nigdzie takiej jakości obrazu. Ten model ma 100 Hz na którym Ci zależało.
 

sittek

New member
Buczer84 napisał:
A jak się ma ta Toshiba w starciu z Sharpem 37X20E ?? Bo to mój kolejny dylemat :) Za twoją oponią KIKI w sumie odrzuciłem Panasa na rzecz tej Toshiby mimo że w niemieckich magazynach tematycznych ten Panas góruje nad Toshi. Oprócz tego nadal po głowie chodzi mi ten Sharp :( Co prawda różnica w cenie między Toshi i Sharpem praktycznie 800zł ale kurde to ma być TV na conajmniej 5 lat. Więc jak ??

a co jest nie tak z tymi panasami????
proszę o małe naprowadzenie...
z góry dziekuję
gdyż wybór typowanych modeli nagle opuścił te markę...
 

Buczer84

Member
Słuchaj moje polu wyboru zostało ograniczone do Panasonica 37LZ70 i Toshiby 37X3000. Z racji że muszę coś wybrać to odrzuciłem Panasa z racji na lepsze głośniki w Toshibie i jakoś tak bardziej podoba mi się Toshi :) Ale dezyzja nie jest ostateczna :) Na chwile obecną na tapetę wpadł jeszcze LCD nie lubianej przezemnie fiemy Samsung - a konkretnie model LE37M87B. Narazie staram sie potwierdzić czy ma 100 Hz czy nie :)
 

Arti1

New member
Z tego co się orientuję model 37M87 nie ma 100Hz, z oferty samsunga ma je model 40" serii F, ale to już sporo większe koszty, niestety.
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sittek - poproś o prezentację i będziesz wiedział.
Ja pozostałbym przy swojej propozycji.
 
Do góry