LCD 37" - Porada, kupno (LE37C650)

maciek26

New member
Witam.. Mam mega dylemat, juz od jakiegos czasu.. Poczatkowo planmowalem kupic 32" ale stwierdzilem, ze moze byc ciut maly.. Pozniej przez 37, doszedlem az do 40 cali.. No i w tym momecie postanowilem powiedziec NIE tej "mani".. Zdecydowalem sie na 37", ktory i tak bedzie duzy jak na moj drobny pokok.. Nie mam pojecia jak liczyc odleglosc od matrycy, ale mierzona od oparcia wynosi jakies2 metry.. (czyli od oczu widza bedzie cos w granicach 1.8m).. TV bedzie sluzyl do TV satelitarnej, komputera i konsoli (hd).. Myslalem nad toska 37" xv733 ale naczytalem sie duzo na temat slabszej matrycy w tym modelu i krotko mowiac mi zbrzydla (40" na pewno bym bral, gdybym taki potrzebowal).. NO I WLASNIE.. Czy w samsungu "LE37C650" matryca takze jest nizszej klasy niz w wyzszych modelach? (Na pewno ma ta przypadlosc takze sony, mam nadzieje ze samsung nie skaszanil roboty :/).. Czy to dobry wybor w tej klasie cenowej? HELP, za dlugo juz sie mecze z wyborem..
 

maciek26

New member
Hmm.. powiedzmy 35-45% do SD.

Hmm.. tEraz czytam, ze oprocz rodzaju matryc (np IPS, SPVA) sa jeszcze jakeis serie :/ np. AA01 :/ CZym to sie rozni od siebie? Jaka matryca jest montowana w 37-calowym samsungu c650? ;/ ZHELP

PS. Jak jest z imput lagiem i reakcja?
 
Ostatnia edycja:

yorik

New member
PS. A jest cos lepszego w tej cenie? Bo na serio strasznie mnie denerwuja te bajki z roznymi matrycami w roznych modelach samsunga/toshiby/sony ;/

Jeśli chodzi o samą jakość obrazu to tak: lepsze będą 37 calowe plazmy panasonica. Tyle, że Ty chcesz mieć tv również o gier i niewiem czy bym w tym przypadku ryzykował...
 

maciek26

New member
No taaak.. Gdybym bral 40" to sprawa bylaby oczywista = Toshiba 40xv733.. Tyle ze boje sie, ze taki ekranik bedzie zbyt duzy jak na moj maly pokoik :/ (2.5x4m.. ogladanie wzdluz krotszej sciany, czyli 2.5 metra, gdzie doliczyc trzeba oparcie od kanapy).. Plazma to cholerne powidoki i tragedia podczas slonecznego dnia (sam tego doswiadczylem.. Samsung 50" 550).. Serio nie wiem co wybrac.. Strasznie mnie ddobija fakt, iz w 37" matryce sa gorszego typu :/
 

asd321

New member
No taaak.. Gdybym bral 40" to sprawa bylaby oczywista = Toshiba 40xv733.. /

no ale jest też 37XV733 w całkiem dobrej cenie, poniżej 2200 można już dostać.... ale nie wiem czy Ci to pomoże, bo sam mam budżet 2300 - 2500 (max) i nie wiem co kupić do oglądania z 2,5m...

dosłownie łatwiej żonę wybrać - sprawa prosta, kolor włosów, wzrost, umiejętności kulinarne.... a tu, jak nie matryca, to coś zawsze nie tak....
Przyłączam się do Twojego krzyku o pomoc!
ok 37", 2,5m, kablówka z perspektywą n tv, trochę DVD, trochę PC - czyli taki normalny zjadacz chleba...
 

maciek26

New member
no ale jest też 37XV733 w całkiem dobrej cenie, poniżej 2200 można już dostać.... ale nie wiem czy Ci to pomoże, bo sam mam budżet 2300 - 2500 (max) i nie wiem co kupić do oglądania z 2,5m...

dosłownie łatwiej żonę wybrać - sprawa prosta, kolor włosów, wzrost, umiejętności kulinarne.... a tu, jak nie matryca, to coś zawsze nie tak....
Przyłączam się do Twojego krzyku o pomoc!
ok 37", 2,5m, kablówka z perspektywą n tv, trochę DVD, trochę PC - czyli taki normalny zjadacz chleba...

Chociaz nie jestem sam z moim problemem :) Toshiba 733 w wersji 37" tez ma gorsza matryce (tak jak samsung i sony), dla tego jestm w kropce..
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Strasznie mnie ddobija fakt, iz w 37" matryce sa gorszego typu :/

na pewno nie rozróżnisz jak by stały obok siebie AA01 i SQ1

37" i 40" są warte ceny z jak można je kupić

ostatnio miałem 37C630 na SQ2 wiec jeśli nie potrzeba Ci internetu ...to szukaj

lub kup do tego Samsunga BD-C5500 i masz internet
 
Ostatnia edycja:
Do góry