LCD 37" - jaki ?

przemo77

New member
Witam

Dzis rodzice dali mi temat: "chcemy kupic TV LCD - wybierz nam cos". No i wybieram. Jezeli chodzi o mnie to kiedys juz za Waszym posrednictwem i radami kupilem sobie do pokoju Sharpa LC20S4E i jestem bardzo zadowolony, wiec i teraz pomyslalem o Was.

Zaczne moze od poczatku:
Wymiar pokoju: 4,05 m x 5,25 m
Sygnal: telewizja kablowa - zwykla (99%) i bardzo rzadko filmy na DVD (1%)
Odleglosc od ekranu: jakies 3 do 4 metrow
Urzadzenia do podlaczenia: odtwarzacz DVD, musi miec czytnik kart pamieci (tak chca rodzice)
Klasa cenowa: do 4999 PLN (ach ta magia liczb) za urzadzenie 37 cali
Pora ogladania TV: wieczor i noc - 60%, dzien - 40%
Naslonecznienie: okna wychodza na wschód, tv bylby zawieszony tyłem do okna
Liczba osob - 2
Ulubiony program - TVN, TVN 24 i Polsat
Obecny tv - 20 letni CRT Sony 21 cali
Ma stac czy wisiec - rodzice sami jeszcze nie wiedza ale procentowo wychodzi 70 % na korzysc "wisiec"
Zgodnosc z HD - mysle ze full HD, bo technologia idzie do przodu i pewnie najdalej za 2 lata zachce sie rodzicom sprobowania HD

Mysle ze udzielilem wystarczajacych informacji. Z uwagi na moh wybor Sharpa 20 cali, sam bralbym Sharpa, ale wlasnie dlatego tu pisze zebyscie cos polecili. Na dzien dzisiejszy po pobieznym przegladze ofert sklepow sklanialbym sie do Panasonica TX-37LZD80 albo Sharpa LC-37X20E.

Doradzcie cos prosze ?
 

przemo77

New member
No wiec dzis bylem w paru sklepach i wlasciwie na placu boju zostaly:
- Samsung LE37A656
- Toshiba 37X3000
- Panasonic TX-37LZD85

A teraz ceny:
- Samsunga moge miec za 3725 (sklep internetowy, 200 m od domu, na zamowienie z odbiorem osobistym, ale nigdy tam nie kupowalem i nie budzi raczej zaufania), Komputronik za 3900, natomiast Saturn za 4490 :(
- Toshiba jest do wziecia od zaraz w Saturnie za 3449
- Panasonic tez do wziecia od zaraz w Saturnie za 3990

Nie bez znaczenia jest sposob zakupu. Niemam samochodu, musialbym brac taksowke i to chyba bagazowa, wiec roznice po 200 zl mnie nie interesuja - gra nie warta swieczki.

Najbardziej przypasowal i mnie i rodzicom samsung, wiec chyba na niego sie zdecydujemy. W miedzyczasie jeszcze ojciec orzekl ze musi miec PIP, bo on ogladajac film chce sobie wlaczyc w podglad w malym okienku wiadomosci :) Takze zostaje samsung i tego kupujemy. Nie wiemy jeszcze tylko gdzie, bo Euro chce za niego 4990, a Saturn 4490. Prawdopodobnie kupimy w komputroniku na zamowienie.
 

alyjen

New member
sprawdź tylko jak to PIP działa w praktyce, bo może być tak niefunkcjonalny że będzie więcej nerwów niż pożytku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pip chodzi tylko z innego urządzenia po HDMI .
Jeśli bliższa odległość to będzie trochę rozczarowania.
No i sprawdź formatowanie obrazu - bo jest kiepskie.
Sama cena to nie wszystko - wiekszą płynność i lepsze skalowanie w SD ma Panasonic.
Daj znać ocenę rodziców.
 
Do góry