LCD 37" jaki?

fifiak

New member
Witam
Od kilkunsatu dni przeglądam forum w poszukiwaniu telewizora LCD, zakup planowany w ciągu 1-3 miesięcy.
Moje założenia:
1. Pokój dobrze nasłoneczniony od strony południowej z roletami 5x3,3m
2. Odległość od ekranu ok 2,2-2,6m w zależności czy będzie wisiał czy stał-to jescze do końca nie postanowione.
3. Źródło sygnału obecnie: Cyfra+ z dekoderem wypożyczonym od cyfry(planowany zakup dekodera z obsługą HD, pewnie Ferguson) + DVD (pewnie po kablu euro lub komponent)+ komputer (HD+x264+divx+gry)poprzez dsub lub hdmi.
4. Kasa do wydania ok 3500zł +-500zł
5. Oglądam głównie filmy, trochę sportu.
6. Niejednokrotnie ogładało będzie kilka osób więc zależy mi na przyzwoitych kątach, i dobrej jakości z komputera.
7. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że raczej szukałbym 37".

Proszę o radę jaki LCD najlepiej spełniłby te warunki.
Dotychczas myślałem o Toshibie z serii 37R3500 ewentualnie 37C3500. Podoba mi się Panasonic 32 LX70P, i JVC 37P80, ale JVC chyba poza moim zasięgiem a panasonic tylko 32".
Jestem otwarty na inne propozycje, mieszkam w Łodzi więc mogę łątwo pooglądać różne sprzęty w sklepach.
Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycje oparte na włąsnych obserwacjach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli chcesz się zmieścić finansowo i to ma być 37" :
- 37 X 3000 Toshiba
- 37 R 3500 Toshiba
- 37 panasonic LZ 70

Ale też sprawdź 32"
- JVC P 80
-32 LX 700 Panasonic
-32 D 300o Sony
- 32 rd2 Sharpa
 

fifiak

New member
Coś więcej

Dzięki za odpowiedź, ale jeśli możesz to napisz czy koleiność wymienionych przez Ciebie propozycji jest przypadkowa czy może pierwszy jest według Ciebie najlepszy?

Najbardziej interesuje mnie co sądzisz porónując bezpośrednio dwie Toshiby, czyli która ma lepszy obraz ogładając filmy z Cyfry+ w SD/HD.
 

fifiak

New member
Oglądałem Panasonica 37 LZ70 i jestem coraz bardziej na tak.
Jedyne co mnie zastanawia to jakość sygnału SD z mojej Cyfry+ w odległości ok 2,7-3,0 m.
 

krzych77

New member
Witam,
Zastanawiam sie nad kupnem 37'' stąd pozwolę się tu wpisać :)
TV w odelgłości 2,20-3m, jak na razie tylko do cyfry+ (pioneer BCT-1430) i filmy z DVD
Jaki telewizor będzie najładniej wyświetlał (nie zależy mi na Full HD), cena jak w temacie do 3500, Pokój nie jest nasłoneczniony, tv będzie wisiał na ścianie więc kąty ważne - dzieci to tak z podłogi oglądają często.
PANASONIC TX-37LZ70P
TOSHIBA 37X3000P
A może coś innego?
Czy te 37'' jest odpowiednie do takiej odległości oglądania?
Na jakiej wysokości powinno się zawiesić taki tv?
I czy może ktoś ma przecieki czy ceny po świętach to spadną na te modele? W jakiej cenie są u Ciebie kiki? - zakup po 1 kwietnia - święta w końcu ;)

Z góry dzięki
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zmian cen- nie jest przewidywana. Ceny na priw.
Też zalecałbym wybór między tymi dwoma modelami.
 

troll007

New member
Wrażenia..:
na wstepie chce powiedziec iz nie mam porownania z innymi LCD na domowym sygnale ( szczatki kablówki i C+ po RGB ). Na poczatku byl szok w porownaniu do kineskopowego 19"JVC obraz wyraznie bil po oczach ( domyslnie tryb dynamiczny) i bylem lekko zniesamczony :) do tego stopnia, ze pokusilem sie do podlaczeniu obu na raz, okazalo sie ze jakosc na LCD porównywalna . Po wlasnej konfiguracji w menu jestem zadowolony obraz BDB mozna ogladac z 1.5m nie widac strasznej pikselozy podczas ogladania "kosza", Samsungi wypadaja duzzo gorzej. Litery koncowe w filmie czytelne bez rozmazań ( dobry wskaźnik na porownanie roznych modeli), kolory oki (na poczatku wydawaly sie byc przerysowane ake to kwestia ustawień).
Teraz cos o "czerni" na poczatku sam nie wiedzialem o co tyle krzyku o czerni ...:) Teraz do sedna : czern jest czarna o ile o to chodzi. Na poczatku mialem uwagi co do ilosci szczegułow wyswietlanych w " czerni" w porównaniu z kineskopowym jvc wypada podobnie. Byc moze z uwagi na znaczacy wzrost wielkości ekranu spodziewalem sie czegos ekstra, a tu bez rewelki. Prawdopodobnie plazma w tym wypadku poradzi sobie lepiej. Katy znakomite z kazdej stron obraz jest taki sam :).Ekran z powlaka antyrefleksyja ==supre sprawa, nawet lampeczka po przeciwnej stronie pokoju nie jest w stanie zaklocic ogladania. Troszke moga przeszkadzac blyszczace elementy obudowy (czarny plasktik). ktos wczesniej napisal ze ma dyskonfort podczas ogladania w nocy z uwagi na brak w zwykłym menu mozliwosci zmiany wielkosci podswietlania matrycy ( w serwisowym jest) ja tego "dyskonfortu nie posiadam :) .
Tak na marginesie moze ktos posiada jakis opis na poruszanie sie w menu serwisowym??
 
Ostatnia edycja:
Do góry