LCD 37 cali do ok. 4000 zł.

raiki

New member
To mój pierwszy post na tym forum, więc na początku chciałbym wszystkich serdecznie powitać!

A teraz do meritum:
Mam zamiar kupić tv lcd i oczywiście proszę wszystkich o rady dotyczące jego wyboru.
Oto parametry na jakich mi najbardziej zależy:

37 (maksymalnie 40) cali, 100Hz, wystarczy HD Ready, funkcja PIP, cena do 4000 (maks. 4200 zł)

Oglądać będę Cyfrę+ (wyłącznie SD) oraz DVD (z około 2,5-3 metrów od telewizora).
Niestety nie udało mi się znaleźć tv, który spełniałby wszystkie te wymagania. Idealny byłby Sony 32 D3000 (niestety te 32 cale to trochę za mało).

Z góry dzięki za pomoc!
 

janusz

New member
Bez reklam
Samsungi z serii 86 i 87 za 3300 zł widziałem ostatnio w Mediamarkcie (ale tylko przez jeden dzień), ale 37 cali bez problemu można kupić za mniej niż 3500 zł. Telewizory w cenie do około 5000 zł bezkonkurencyjne (moim subiektywnym zdaniem). Za 4000 można chyba znależć nowej seri A551, parametry super, choć nie wiem po co, bo kto używa takiego kontrastu. Świetnie prezentuje się nowy LG Scartett, ale ceny nie znam. Japończycy niestety zostali już trochę w tyle, może dlatego w sklepach dominuje Samsung (podobnie jak na forum ilość postów).
 

prosper5250

New member
bardzo dobty wybór! jeszcze porównaj go (oczami) z samsungiem le37r81 albo 82 (one nie są 100Hz ale świecą prawie jak)
 

raiki

New member
Oprócz tego Panasonica 37 LZD85 biorę jeszcze pod uwagę:

Toshiba 37 R3500
JVC 37 P80
Sharp 37 RD2

Który z nich będzie najlepszy?
I jeszcze mam pytanie dotyczące przedłużenia gwarancji powyżej 2 lat.
Wiem, że Sony oferuje coś takiego, a jak to jest z firmami powyżej wymienionymi?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
raiki napisał:
Oprócz tego Panasonica 37 LZD85 biorę jeszcze pod uwagę:

Toshiba 37 R3500
JVC 37 P80
Sharp 37 RD2

Który z nich będzie najlepszy?
I jeszcze mam pytanie dotyczące przedłużenia gwarancji powyżej 2 lat.
Wiem, że Sony oferuje coś takiego, a jak to jest z firmami powyżej wymienionymi?

zdecydowanie Panasonic 37 LZD85 ;)
 

raiki

New member
Decyzja zapadła, w poniedziałek odbieram panasonica 37 lzd85,
gdy go będę miał to oczywiście podzielę się wrażeniami!
Wszystkim dziękuję za pomoc w wyborze!
 

aru

New member
i tylko dlatego "zdecydowanie" lzd85? :) dlatetego jest lepszy od starszych ale za to SPRAWDZONYCH i WYROZNIONYCH modeli lcd? ;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Aru zawsze możesz kupić model z 2007 czy 2006 roku jesli Ci taki odpowiada - w końcu to Twój cyrk i Twoje małpki :p
Nie bedziesz pod uwagę jednej rzeczy - technologia LCD z roku na rok jest systematycznie poprawiana i rozwijana. Dlatego moim zdaniem "topienie" kasy w starych modelach" to krok w tył. Nie znaczy to oczywiście, że stare, sprawdzone modele są złe. Mam na myśli to, że najlepszą inwestycją jest kupowanie TV w najnowszej wersji technlogi LCD :)
 

aru

New member
hehe wzialem to pod uwage, co wiecej planuje tez kupic lzd85. Chodzi tylko o to, ze wcale nei jest powiedizane ze nowsze gra lepiej od czegos co gra bardzo dobrze, a jest np. rok mlodsze. (Z tym ze zgaduje, bo nei wiem jak gra lzd85). Troche malo opinii i recenzji na temat tego tv. Oby okazaly sie super, bo cena dosc przystepna.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
aru napisał:
hehe wzialem to pod uwage, co wiecej planuje tez kupic lzd85. Chodzi tylko o to, ze wcale nei jest powiedizane ze nowsze gra lepiej od czegos co gra bardzo dobrze, a jest np. rok mlodsze. (Z tym ze zgaduje, bo nei wiem jak gra lzd85). Troche malo opinii i recenzji na temat tego tv. Oby okazaly sie super, bo cena dosc przystepna.


test Kikiego już jest :D
 
Do góry