LCD 37"-42" 100HZ -modele

yahu

Member
witam
Czy mogłby ktos z forumowiczów wymienić/polecić TV w tym przedziale jak w tytule, w cenie do najlepiej 3500 pln (ooostatecznie do okolo 4000pln).

Jakie masz warunki - 4x3,5 m
Preferowna wielkosc matrycy 37-42"
Preferowane marki - Sony, Panasonic, SHARP,Toshiba
jaki sygnał ? Cyfra+,rownież HD ,naziemnej nie ogladam wogole
jaka odległość od ekranu ? około 2,5-3 m
jakie urządzenia do podłączenia? WD media player ,DVD,XBOX 360,laptop
jaka klasa cenowa? około 3000-3500(max) zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? noc (czesciej) i dzień
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? niewielkie
ile osób zasiada przed telewizorem? 4
Jaki masz ulubiony program? pilka nozna (wogole sport)-podstawa ,filmy, seriale, gry(konsola)
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ? różnie
jaki masz telewizor? Sony Wega kineskop 29"
Ma stać czy wisieć? chcialbym powiesic
---------------------------------------------------
Chcialbym sie dowiedzic ktore konkretnie modele byscie polecili .Szukam i im wiecej czytam ,tym bardziej jestem zdezorientowany w tym wszystkim a chcialbym kupic jakis dobry model,zeby sie nie okazalo mi pozniej ze cos smuzy,ze obraz malo wyrazny itp.
Jezeli mozna prosic Was o wskazanie na jakies konkretne modele bylbym bardzo wdzięczny
dziekuje i pozdrawiam
 

visor11

New member
w cenie 3500zł najlepszym wyborem będzie SHARP 37XL8E...mam go i naprawde nie byłem przekonany ale dobrze zrobiłem, że go kupiłem ! :)
Bardzo dobra matryca,kolorki,wygląd też niezły...naprawde inni też sie pewnie zgodzą ze mna ze to będzie jeden z lepszych wyborów ! super spisuje sie z "n"-ką i xbox-em 360 ;] no i ma 100Hz przydatna sprawa (jedni mówią ze to nic nie daje ale ja uważam ze lepiej miec niz nie miec;p )
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Sharp XL8E...bardzo dobry model i Ci go polecam...
Ale moim zdaniem jeśli oglądasz dużo sportu filmów i seriali to lepszy wyjsciem bedzie plazma Panasonica PY85 lub PY800
 

yahu

Member
Zapomnialem nadmienic ,ze plazma raczej odpada, ze wzgledu zbyt duzego poboru pradu.
Moje wife chyba by nie zniosło poboru w granicach 400-500W :twisted:.
Aczkolwiek nie znam dokładnie wartosci mocy w plazmach ,ale wiem ze troszke musi miec mocy zeby rozgrzac te plazme:grin:.
Bardzo podoba mi sie Sony ,ale tam z kolei nie ma 100hz przy takiej kwocie co bym chciał.Nie wiem z kolei na co "stać" np.taki 40W4000,nie chce za rok załowac ze nie kupiłem 100hz
A jakies inne modele(JVC,Panasonic..??) ktore byłyby dobre do moich wymagań,chociaż nie ukrywam ze od samego pocztaku jakos najbardziej mi lezy ten własnie sharpXL8E,tylko ostanio zona powiedziala "ze nie wie czy 37" to nie za mało" i dlatego stąd moje pytanie.
Moze ktos mi podsunie jakis pomysł,narazie moim faworytem jest sharpxl8e..ale fajnie by było mieć cos do porównania ,jakies inne modele w tym przedziale cenowym
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Plazma w klasie wielkości pobiera tyle samo prądu co LCD . Pisaliśmy o tym wielokrotnie.
Ale analizując Twoje warunki i potrzeby - byłbym za hasłem Żony. "Lepszy byłby większy" . Tyle że większy o lepszych parametrach.
Czyli 42 RV 555 Toshiba, 42 JVC V 80, Panasonic 42 PY 80.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do jakości obrazu - to mieszcząc się w wyznaczonej kwocie zostałbym przy Sharpie 38 XL8.
 

yahu

Member
Słuchaj Kiki zerknełem na pobór mocy toshiby 42RV555 a Panasonic 42 PY80 i wyczytałem ze, Toshiba pobiera 226W a plazma panasonica 470W :hmm:..Moze ktos mi pokrótce wyjasni a co chodzi z tymi Watt-ami
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic napisał przy 42 PY 85
Pobór mocy (znamionowy), (użytkowanie), (oczekiwanie) 385 W, 324 Wh , 0,4 W
Oznacza to że jeśli obraz leciałby ciągle biały może pobierać tyle mocy.
Przy czarnych obrazach plazma pobiera nawet 60W .
Uśredniając wyniki są zbliżone.
Skorzystaj z google - będziesz miał info również ze świata.
 

yahu

Member
.......jezeli o plazmy to juz jasne :) a lcd?
Toshiba 42 RV 555, JVC 42 V 80..jezeli chodzi o te modele, to byłyby ok do pilki noznej,xbox? No i sygnał SD i HD (cyfra+).
Wdzieczny byłbym za jakies inne dobre modele ,marki TV do moich kryteriów.
Co sadzicie o 40w4000 (brak 100hz-zauwazalne),samsungu 656? Chciałbym miec wieksza mozliwosc wyboru zreszta niełatwego wyboru,a najbardziej boje sie o smuzenie przy piłce noznej.
 
Do góry