LCD 37'-40' pod kablówkę :/

DamDam

New member
Od tygodnia czytam już to forum gdyż noszę sie z zamiarem kupna TV.
Jednak czym więcej przeczytam opinii osób posiadających czy też znających się na rzeczy po prostu głupieję :???: dlatego postanowiłem napisać swojego posta...

Telewizor będzie działał pod kablówką z UPC, dvd Manta i będzie oglądany z odległości 2.8m. Z czasem ta odległość wzrośnie o max 50cm jak zmienię meble (wtedy TV zawieszę na ścianie). Z czasem jak się dorobię będe podłaczał też laptopa...

Naczytałem się o HD Ready i Full Hd jednak czym więcej czytam tym więcej chcę a to przecież TV pod kablówke dlatego prosze byście rozwiali moje wątpliwości...

1. Warto inwestować w Full Hd?
2. 37 cali czy 40 cali z tej odległości?
3. Mój budżet to 2 000 (chyba więcej nie potrzeba na TV pod kablówkę)

Obecnie jadę na jakimś tam Philipsie 28 cali (nawet nie znam oznaczenia)

Modele nad którymi sięzastanawiam to:

37 cali
- Samsung 37A330
- Samsung 37A451
- Samsung 37A551
- Samsung 37A615
Tutaj jedno pytanie (czy róznice pomiędzy nimi są na tyle istotne by wybrać któryś z pierwszej dwójki Hd Ready czy jednak już z drugiej Full Hd?)

40 cali
- Samsung 40A330


Sam nie wiem czy łasić się na Full Hd i wziąć mniejszy czy nie ma to sensu i wziąć większy 40 calowy... Czy zauważe różnice w obrazie? Nawet jeżeli tylko pod komputerem to będzie to już jakaś wskazówka.

Wybrałem Samsungi ze względu na walory estetyczne, ale jeżeli jest jakiś Tv który przewyższa je w odbiorze z kablówki to proszę o przykład...

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady.

Pozdrawiam.
 

DamDam

New member
To też Hd Ready dlatego powiedz proszę czy róznica w obrazie warta jest tych przynajmniej 700zł różnicy pomiędzy tym a tym najtańszym Samsungiem A330?
 

banjo

New member
Witam.Pierwsze 2 pierwsze modele samsunga bym sobie darował, 2 pozostałe sa juz całkiem niezłe. jeżeli brałbym tv hd-ready to wymieniony wcześniej przez poprzednika panasonic Lx85 sprawdzi sie wyśmienicie-Panel IPS-Alpha HD ready Skanowanie 100 Hz Motion Picture Pro Technologia V-real PRO 3. Dzieki świetnej matrycy obraz praktycznie z kazdego kąta wyglada tak samo(nie zanikaja kolory,kontrast itp) Do kabłowki świetne sa tez sharpy, jvc, philips , toshiba.Ale róznice w obrazie sa znaczące i najlepiej tv róznych marek porównać sobie w sklepie. Co do wielkości tv zdecydowanie wolałbym 40'-jeżeli ogladałbym na nim HD wspomniana odległośc od tv jest nawet za duża a tv za mały. Przy kablówce to inna bajka. Zakup full hd też ma sens(bardziej przyszłościowy) ale wtedy pasowało by podpiac jakieś cyfrowe żródło, lub blu-ray zeby wykorzystać potencjał tv.Co do ostatniego pytania- A330 vs. Lx85- osobiście wolałbym dołozyc gdyz ten akurat model samsunga to nizsza półka, nie porównuje tego modelu do nowszych modeli, bo jakość obrazu na plus dostrzeże kazdy gołym okiem.Wspomniany panas napewno jest bardziej zaawansowany tecnicznie,pomijam już b.dobra matryce ips-alpha. Obraz z kablówki jest b.dobry.Dlatego ja wolałbym dołożyc, a jeśli ma to być samsung to pozostałe modele sa juz warte uwagi, napewno maja lepsze skalery ,które przy analogowym sygnale pokaża lepszą jakość. Pozdrawiam
 

DamDam

New member
No dobra to te najtańśze sobie odpuszcze...

W takim razie powiedzcie mi jeszcze jedno.

Wczoraj byłem sobie popatrzeć w Euro na TV i był SHARP 37DH65E w cenie 2 600zł z przedłuzoną gwarancją do 5 lat (w sumie nie wiem co ona obejmuje po tym jak skończy sie gwarancja producenta ale to zawsze można dopytać).

Czy ten Sharp jest lepszy od tego Panasonica o którym mówicie?
Czy jednak płace za bajery typu dvbt?

(W sumie do czego to się przyda skoro mieszkam w bloku a tu tylko kablówka ewentualnie jakaś tv cyfrowa, a o talerzach nie ma mowy...)
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kwestia gustu. Dla mnie sygnał SD lepiej wypada na panasonicu. Jest on też ładniejszy, bo ten d55 brzydki jak nie wiem co i obudowa słabej na oko jakości. Ale to moje zdanie. Wielu tu woli Sharpy :).
 

banjo

New member
Czy jest lepszy?? hmm- takie pytania lubie najbardziej :)Ten sharp jest full hd, też miałem mozliwośc obejrzenia go na żywo i obraz był bardzo ładny,lecz to tv 50hz i moze kuleć troche płynnośc, nie wiem czy bardziej nie wolałbym sharpa xl8,lub coś z Rd8, Rd2 itp. hd-ready, ale świetne 100hz-b.dobra płynnośc obrazu. Moim skromnym zdaniem lx85 jest lepszy od DH65E , ale to moje zdanie i mozna sie z tym nie zgodzić. Ja brałbym lx85 - przynajmniej z jakiegoś kąta w pokoju człowiek spokojnie coś obejrzy (jak wpadnie wiecej osób w gości , ma to kolosalne znaczenie) i nikt nie bedzie marudził, że czegoś nie widzi, lub brakuje mu kontrastu , kolorów itp....U mnie w pokoju katy mają znaczenie gdyż kanape mam nie tylko z przodu , ale i z lekko z boku tv.Wybór pozostawiam koledze.
 

DamDam

New member
Haha ogólnie to myślałem że kupie jakiś rozsądny Tv za rozsądne pieniądze:twisted:

Właściwie jak dla mnie rozchodzi się głownie o to czy obraz będzie gorszy niż na moim Philipsie (a mam coś w podobie do tego: numer aukcji z allegro bo linka jeszcze wstawić nie moge 561245352 ) (ograniczenia forum dla nowych użytkoników)

Jak nie bedzie gorszy od tego co mam obecnie (nie bedzie rozmazany, bez smuzenia i dam rade przeczytać dolne paski informacyjne w Tv to będę zadowolony :mrgreen:

Chyba że to duże wymagania jak na Lcd to może lepiej sobie odpuszcze...?
 
Do góry