LCD 37-40 cali, prosze o radę co kupić

lelo10

New member
Chciałbym zmienić TV na taki, który będzie miał:
-full hd
-100Hz
-wejście usb do ogladania filmów w formacie AVI
-tuner DVB-T MPEG-4
Chcę do niego podpiąc ,,n-kę''. Oglądam dużo sportu szczegolnie w HD.
Interesuja mnie dobre parametry obrazu szczególnie widoczne podczas ogladania kanałów w wysokiej rozdzielczości.
Cena do 2500 zł.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nowy model Toshiba 37VX 733 - ma dwa porty USB i spełnia Twoje potrzeby z uwagi na skalowanie SD. Bo w HD gra rewelacja.
Jest też wersja 40 XV 733 - ale podaj jaka ma być odległość od ekranu ?
 

lelo10

New member
Odległość ok.3-4 metry. Sypialnia. A coś innego bo tych co podałeś nie ma nigdzie.
 
Ostatnia edycja:

tdigdtd

New member
Chciałbym zmienić TV na taki, który będzie miał:
-full hd
-100Hz
-wejście usb do ogladania filmów w formacie AVI
-tuner DVB-T MPEG-4
Chcę do niego podpiąc ,,n-kę''. Oglądam dużo sportu szczegolnie w HD.
Interesuja mnie dobre parametry obrazu szczególnie widoczne podczas ogladania kanałów w wysokiej rozdzielczości.
Cena do 2500 zł.

Witam

Jestem nowy na forum i podepnę się pod pytanie bo szukam dokładnie tego samego (czy da się kupić telewizor o takich parametrach 37-40" do tej ceny). Model niżej proponowany jest cieżko dostępny, czy ktoś zna może jakiś bardziej popularny?

Pozdrawiam wszystkich ;)
 

lunak1

New member
Kto jest szczęśliwym (lub nie) posiadaczem Regzy ZV635?

Witam serdecznie! Mam ogromną prośbę - pytanie do osób posiadających zv 635. Nie było mi dane zobaczyć tego modelu w sklepie. Już miałem go zamówić (to ostatnia chwila), ale trochę wystraszyły mnie opinie o słabej czerni i szczegółowości ciemnych scen. Jak to jest naprawdę w codziennym użytkowaniu, np. biorąc pod uwagę kąt około 20 stopni? Jak wypada porównanie z np EX 500 Sony (czerń w tym modelu wydaje mi się wystarczająca - oceniałem ustawienia w markecie). Podstawowe znaczenie ma dla mnie dobre skalowanie SD, obraz bez smużenia, ostrość (brak halo), ale czerń wydaje się też istotna. Proszę o podzielenie się doświadczeniem. A może dokonuję złego wyboru i lepszy byłby nowy Sony HX 700? Mam 2 dni na podjęcie decyzji, później Regza z przedłużeniem gwarancji może być nieosiągalna. Pozdrawiam.
 

annddy

New member
O mało co nie kupiłęś kota w worku.
Na tym forum tv Toshiba we wszystkich modelach i postaciach jest preferowany.
Jakich bys nie miał warunków w pokoju /domu oferowana bedzia Toshiba.
Więc pomyśl trochę i się zastanów .

Nie kupuj zastanów czegos czego nie widziałeś na oczy.

Sony HX 700 dobry wybór.Led Sharp będziesz zadowolony.
Możesz takze poczekac na najnowsze modele Philipsa LED z netem i odtwarzaniem plików mkv przez pendrive.
 

lunak1

New member
Dzięki annddy. Skoro sam miałem wątpliwości, wzmocniony Twoją odpowiedzią - poczekam. A swoją drogą, pisząc o kocie, miałeś na myśli wyłącznie mój brak praktycznej znajomości produktu czy też oceniasz ten model niezbyt wysoko? Pozdrawiam.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Witam serdecznie! Mam ogromną prośbę - pytanie do osób posiadających zv 635. Nie było mi dane zobaczyć tego modelu w sklepie. Już miałem go zamówić (to ostatnia chwila), ale trochę wystraszyły mnie opinie o słabej czerni i szczegółowości ciemnych scen. Jak to jest naprawdę w codziennym użytkowaniu, np. biorąc pod uwagę kąt około 20 stopni? Jak wypada porównanie z np EX 500 Sony (czerń w tym modelu wydaje mi się wystarczająca - oceniałem ustawienia w markecie). Podstawowe znaczenie ma dla mnie dobre skalowanie SD, obraz bez smużenia, ostrość (brak halo), ale czerń wydaje się też istotna. Proszę o podzielenie się doświadczeniem. A może dokonuję złego wyboru i lepszy byłby nowy Sony HX 700? Mam 2 dni na podjęcie decyzji, później Regza z przedłużeniem gwarancji może być nieosiągalna. Pozdrawiam.


1. Skad masz te opinie o czerni? Mam zv i jest dokladnie odwrotnie!
2. skalowanie sd bdb
3. brak smuzenia

Mimo iz mam na dzien dzisiejszy ten tv to sam nie kupilem go w ciemno (poprzedzilem to solidnymi ogledzinami i testami w domu z teoretycznie lepszymi tv na "paierze"), i Tobie tez radze nie kupowac bo ktos ci tu doradzil - obejrzyj, "pobaw" sie tv i wtedy wez (a jestem przekonany ze wezmiesz zv;)
 

tomir

New member
Szczesliwy posiadcz regza zv635

Dzisiaj dostałem toshibe do domu i pierwsze wrażenie jest piorunujące. Obraz w sd po prostu rewelacja. Ja ta Toshibe widziałem w euro, ale tam sygnał często jest hd, albo sd dzielone na wiele telewizorów. Kierowałem się opiniami na necie i oczywiście tutaj na forum. Teraz wiem dlaczego wszyscy zachwalają ten lcd. Dla mnie jest on super. Czerń jest dobra, ale ja nie mam porównań do innych lcd, ale też jestem wymagający co do tego i mnie zadowala ten tv w tej kwestii. Pozdrawiam
 

kapsell

New member
Bez reklam
O mało co nie kupiłęś kota w worku.
Na tym forum tv Toshiba we wszystkich modelach i postaciach jest preferowany.
Jakich bys nie miał warunków w pokoju /domu oferowana bedzia Toshiba.
Więc pomyśl trochę i się zastanów .

Nie kupuj zastanów czegos czego nie widziałeś na oczy.

Sony HX 700 dobry wybór.Led Sharp będziesz zadowolony.
Możesz takze poczekac na najnowsze modele Philipsa LED z netem i odtwarzaniem plików mkv przez pendrive.

Nie masz pojecia o czym piszesz. Ile miales tv Toshiby? Oczywiscie zadnego, bo bys nie pisal bzdur...
Oczywiscie sa tez inne bdb (lepsze) tv tylko trzeba miec ogolny oglad sytuacji.
Tak, osobiscie czesto polecam Toshibe, bo sam mam i jestem bardzo zadowolony (a mialem już co najmniej kilka tv roznych marek). Toshiba to obecnie jedna z wiodacych firm produkujacych lcd - xv,zv czy sv to wiodace serie w swoich klasach. Na dzien dzisiejszy jakosc do ceny - super.

A jesli ci malo to masz Toshiba Cell Regza 55x1 ktorej sercem jest znany z PS3 procesor Cell po prostu miazdzy dostepne na rynku tv (dostepny juz w Japonii).
 

lunak1

New member
No to mam dylemat

Dziękuję (bez ironii), toście mi Tośką :)dali znów do myślenia, ale w końcu właśnie o opinie używających zv mi chodziło. Sprawa wygląda tak:
1. Zobaczyć przed kupnem na własne oczy - bez szans, chyba że ktoś z Częstochowy mnie zaprosi.
2. Uparłem się na 5 letnią gwarancję (nie stać mnie na ryzyko, kiedyś doświadczyłem skutków, kupując znakomitą nagrywarkę Pioneera, padła tuż po upływie gwarancji, naprawa 3000 zł, za połowę tego kupiłem panasonica), dlatego nie zdecydowałem się na kupno np. u kikiego. W jednym z marketów (mówili, że mogą mi sprowadzić) chcą sporo za zv a za przedłużenie gwarancji 800 zł - tyle nie dam. Pozostał redcoon, ale tam nie zobaczę...
2. Czerń była w ocenie b. słaba w zagranicznych testach (gdzieś ze stron ala test).
Jak ktoś jeszcze chce mi namieszać w głowie- zapraszam, będę wdzięczny za uwagi . Na razie wszystkim dziękuję.
Aha, co do obrazu (jakości) to jest dla mnie ważny nie dlatego, iż zauważam każdy drobiazg, jest wręcz przeciwnie...Po prostu to ma być tv dla rodziny, która zmuszona jest oszczędzać wzrok, stąd szukam modelu w miarę nie męczącego oczu.
 

annddy

New member
Philips 32PFL 8404 .
1.Skalowanie obrazow doskonałe,wiem bo kolega ma w domu model 5604 i skalowanie nie jest tak doskonale.
2.Smużenia brak ,gdym zauważył w sklepie to bym nie kupił.
3.Czerń znakomita!!
4.Obraz z "N" powala z :blagam:nóg .Wcześnie analog tez do przyjęcia(wszystko zależy od siły sygnału).
5.Współpraca z innymi urządzeniami - bezproblemowa.
A podłączyłem ,komputer,DVD,nagrywarkę,neta przez router,dekoder.
6.Internet w tv w prawie pełnym zakresie(który inny tv to ma).
7.Ambilight.

Oczywiście każda pliszka swój ogon chwali.Ale .....to są fakty.
Generalnie proponowal bym ,zadzwonić?,pojechać do najbliższego punktu serwisowego danej marki tv.
Zobaczyć ,popytać się o awaryjność danej marki telewizorów.Tam tez można wyrobić sobie pogląd na pewne marki tv.
Ja tak zrobiłem.Odwiedziłem 2 punkty.
 

lunak1

New member
Ciągle dylemat z Regzą ZV

Czy jeszcze ktoś podpisze się pod konkretnym stwierdzeniem: Mam Regzę 42zv 635, czrń i szczegóły w ciemnych scenach nie gorsze niż np. w Sony EX 500? Wstępne informacje o nowych Toshibach i Sony w granicach 4000 tys nie zachęcają mnie do czekania...Pozdrawiam.
 

Aniol72

New member
witam,zamierzam kupić telewizor LCD lub LED do5000zł 42do 50 cali -pomieszczenie 5x5m -odległość 3,5m -posiadam cyfra+ ,psx3,denon dvd1920, -filmy hd i bluray proszę o poradę do tej pory oglądałem na LG32LP1R.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tych warunkach pozostałbym przy wielkości 46" :
Sharp 46 LE 705
JVC 47DV1
Toshiba 46 VL 733
Sony 46 EX 500
 
Do góry