LCD 3500 zł (Samsung?)

Tonislaw

New member
Witam!

Jakie masz warunki -
11 m2
Preferowana wielkość matrycy – 40

Preferowane markiSamsung, Sony ale tylko dlatego, że innyych nie widziałem
Preferowana technologia lcd
Jaki sygnał – Cyfra + HD i PS3

Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? –
na wprost
Jaka odległość od ekranu – ok. 2-3 m

Jakie urządzenia do podłączenia –
cyfra + i PS3

Jaka klasa cenowa –
ok. 3500 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – różnie, ale głównie wieczorem i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – słabe
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-2

Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – różnie

Czego oczekujesz od telewizora - ostre kolory, Full HD, 100 Hz albo i więcej, USB (najlepiej na filmy), fajne by było wifi lub jakaś łączność z komputerem, ale najbardziej zależy mi na jak najlepszym obrazie, mpeg 4 chyba nie potrzebny skoro mam cyfre?
Czy ma być HD Ready czy Full HD – Full HD

A więc, co polecicie? Moje 2 typy to:
- Sony Bravia 40W5500
- Samsung LE40B651 i tu mam pytanie: czym się różnią modele Samsuna B650, B651, a B656 ? Może lepszym wyborem byłby model A756 albo
M87BD?

Skłaniam się bardziej do Samsunga, ze względu na internet, dlna, filmy na usb, ale dalej nie jestem pewien, proszę pomóżcie!!! Chętnie usłysze inne propozycje telewizorow z innych firm..
Pozdrawiam!
 

Yaro_KR

New member
Witam !!!

Modele B650 - B651 ... różnią się designem. np: B650 jest cały czarny z białym "odblaskiem" na dolnej krawędzi obudowy, natomiast B651 - ma czerwony - nieco inaczej wyglądający (takie czerwone "podpalanie")

B650/1 jest rewelacyjny, jeżeli chcesz z niego zrobić multimedialne centrum (możliwość podpięcia dysku twardego, co za tym idzie JPEG, MP3, AVI, MKV), cudów związanych z możliwością podłączenia do internetu bym się nie spodziewał - YouTube chodzi, jednak operacje związane z wyszukiwaniem potrzebują dużo czasu i wprawy w wpisywaniu tagów pilotem :). Nie testowałem trybu DLNA. Ilość wejść/wyjść jest imponująca, co za tym idzie masz możliwość podpięcia wszystkiego co będziesz miał pod ręką.

Czy na Twój metraż 40" nie jest za duży ?? Może się mylę... zobaczymy co powiedzą inni koledzy. Ja wybrałem LE37B650 i jestem zadowolony, równocześnie nie chcę Cię zbyt nachalnie nakłaniać do tego wyboru...

Pozdrawiam
 

Tonislaw

New member
Dzieki za odpowiedz :)

kiki napisał:
ile % do telewizji ?

nie rozumiem ?


Zastanawiam się jeszcze nad Sharpem 40DH77E, co uwazacie?
I ponawiam pytanie, czym się różnią modele Samsunga B651, A656, A756, A856 ? I który najlepiej wybrać?>

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dragons87

New member
Tonislaw napisał:
Dzieki za odpowiedz :)



nie rozumiem ?


Zastanawiam się jeszcze nad Sharpem 40DH77E, co uwazacie?
I ponawiam pytanie, czym się różnią modele Samsunga B651, A656, A756, A856 ? I który najlepiej wybrać?>

Pozdrawiam
Chyba pytal jakie zastosowanie ma miec ten tv, tzn np 30/70 tv/filmy =] Z Philipsa chyba tez cos 40" bylo :) Ja osobiscie chce wziasc do ok 11m2 (4.5 x 2.5)chce wziasc 42", ale ja stawiam glowny nacisk na filmy i w przyszlosci cyfrowke, wiec wole wieksza przekatna :) Jednak osoby z takim metrazem pod tv raczej biora 37 i twierdza ze to max na tak maly metraz =]

P.S. w tej klasie cenowej mozesz fajnego philipsa 37" (7404/8404) dostac xD No ale sam zdecydowac;]
 

castus

New member
Ostatnio jestem również na etapie wyboru telewizora. Moje typy nakładają się z Twoimi. Napisałeś, że skłaniasz się do Samsunga ze wzgl. na internet. Sony ma moim zdaniem jeszcze lepsze parametry - DLNA, widgety do wrzucenia na ekran. Jak podłączysz do PS3 to masz sterowanie jednym pilotem, masz pełną (no prawie) przeglądarkę int. a dzięki DLNA możesz streamować video z dowolnego komputera w sieci. Po co Ci internet wbudowany w TV, jeśli to jest tylko parę serwisów. A takie widgety Sonyego to jest to co najbardziej potrzebne i moim zdaniem wystarczy.

EDIT:
No i jeśli podłączysz PS3 to możesz wszystko obsługiwać jednym pilotem. Dla mnie to był ważny argument jak będę miał telewizor, PS3 i kino domowe i tylko jeden pilot do wszystkiego ;)
 
Ostatnia edycja:

marbab

New member
Ja mam podobny dylemat i podobna odleglosc od tv, ale raczej wybieram Sony 37w5500. Ew. mozna w przyslosci dokupic odtw. blue-ray/dvd z usb i pojda wszystkie filmiki bez problemu. Na korzysc Samsunga na pewno wplywa cena. Co do jakosci obrazu to sam musisz zadecydowac.
 

Tonislaw

New member
Ok dziękuje za odpowiedzi:) Zapomanilem wspomniec o waznej rzeczy mianowicie o input lagu, czy takowy wystepuje w samsungu i sonym ? Czy jest na tyle duzy ze przeszkadza w graniu? Telewzior bedzie w duzym stopniu sluzyl do grania w PS3 wiec to dosc wazna sprawa, pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tonislaw
Pytałem ile czasu spędzasz przed telewizorem grając w gry a ile czasu oglądasz programy SD. Bo każdy telewizor robi to inaczej.
Sony ma mniejszy Input Lag niż Samsung.

Sharp nie produkuje modelu 40 DH 77
Za to ma 40LE 700 LCD LED TV.

Odpowiedz na pytanie.
 

Tonislaw

New member
Wiecej bede grac w gry niż ogladac SD, mysle ze to bedzie jakos 60%/40%, a co który telewzior lepiej wyswietla kanały SD?
Input lag wazna rzecz więc plus dla sonego
 

Ares78

New member
Input lag to jeszcze zależy w którym modelu, najkorzystniejszy pod względem tego parametru byłby z4500 tylko, że kosztuje trochę więcej niż w5500. Ale jeśli jesteś zapalonym graczem (i co najważniejsze grający dużo po sieci) to docenisz ten model. Tyle, że ma słabsze możliwości multimedialne i trochę gorzej wyświetla obraz SD w porównaniu z nowym modelem serii W.
 

Tonislaw

New member
Dobra, przyszła pora kupna tv, wiec musze sie zdecydowac, Sony40W5500 kosztuje ok. 3300 zł, czy warto dołozyć do Sonego 40Z4500 ? (ok. 3800)
Zalezy mi na jak najlepszym obrazie i malym input lagu, najchetniej kupilbym 40Z5500 ale ten juz niestety za drogi, takze czekam co wy o tym powiecie, pozdrawiam
 
Do góry