LCD 32cale do konsoli. Jaki wybrać ?

Adriann

New member
Witam
Właśnie zastanawiam się nad zakupem nowego telewizora do konsoli ps3. Budżet który chcę przeznaczyć na ten zakup, to ok. 1200zł. W tym przedziale cenowym znalazłem takie o to modele:
-TOSHIBA 32AV605
-FUNAI LT7-M32BB
-SHARP LC-32SH7E-BK
-SAMSUNG LE32B450

Jak widać są to telewizory w technologi 50HZ. I teraz pytanie.. warto w taki telewizor inwestować, czy może przeznaczyć więcej gotówki i wybrać 100hz ? Będzie jakaś znaczna różnica ? A jeżeli może być 50HZ, to jaki model polecacie ?

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do PS3 Ci wystarczy , ale nie wystarczy Ci rozdzielczość , input lag i obróbka.
Więc się dobrze zastanów czy kupować kilka razu czy raz a dobrze?
 

Ktosiek

New member
do konsoli obowiazkowo bierz TV full HD i 100Hz, takie TV przewaznie maja cos takiego jak tryb gry (np. Samsung B650) przez co wyłącza sie opcja ktora u samsunga nazywa sie motion plus, a automatycznie telewizor dostowosuje sie do obróbki obrazu z konsoli i brak jest spowolnienia reakcji, a 100Hz dziala. Sam posiadam wlasnie TV samsunga 32B650, szału nie ma, aczkolwiek nie ma tez na co narzekac bo TV do konsoli jest ok. A widze ze na allegro juz za okolo 2200zl mozna miec taki TV. Ja osobiscie nie wyobrazam sobie gry bez 100Hz. A jezeli chcesz kupic cos tanszego to polecam rozejrzec sie za monitorami full HD 22" i wiecej, ja mam LG Flatron W2363V i tez moge go polecic bo tutaj tak samo jest tryb stworzony do gier zwany tru mode, gdzie wyłącza sie bufor ramki obrazu i wtedy obraz jest bez opoznien. Ten monitor kosztowal mnie 950zl. W swojej ofercie LG ma tez monitor Edge-LED ktory tez jest godzien uwagi, jezeli chodzi o konsole, aczkolwiek z wlasnego doswiadczenia wiem ze 23" to za malo do czerpania przyjemnosci z gry, jak juz napisalem ja uzywam Samsunga 32B650 lecz szukam czegos wieszego w okolicach 40" a na telewizor patrze w odleglosci 2,7m-3m.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
@ktosiek
W trybie gry wylaczane sa wszelkie wspomagacze (np. 100/200hz).
A jakie gry obsluguja 100hz?
 

Ares78

New member
Tu nie chodzi o obsługę bo włączyć to się już dało podczas gry na z4500, ale w nowszych telewizora nie bardzo jest sens, odbiornik musi więcej "zrobić" i siłą rzeczy input lag mocno się wydłuża. Dlatego w zdecydowanej większości przypadków w trybie gra telewizory wyłączają wszelkiej maści wspomagacze...
 

Adriann

New member
Chyba jednak zdecyduje się na jakiś model z pierwszego postu, ponieważ nie wiem, czy jest sens wydawać ponad 1000zł więcej, jeżeli nie będzie dużej różnicy... Co powiecie mi na temat - SHARP LC-32SH7E-BK, bo cena jest dość atrakcyjna na allegro 1100zł, a chyba SHARPy to dobre telewizory ?
 

kapsell

New member
Bez reklam
Powiem Ci szczerze za te kase ktora chcesz przeznaczysz szalu nie bedzie.
Moja rada: jesli Sharp to le600 kosztuje ok 2000 wiec lepiej wstrzymaj sie, dozbieraj kase i bedziesz mial super tv do gier na dluzszy czas.
 

RAISER

New member
Ja tego taniego Sharpa to zdecydowanie odradzam, naprawdę. Przede wszystkim musisz sobie odpowiedzieć co jest dla ciebie najważniejsze w TV. Jeśli głębia czerni to stanowczo Samsung. Jeśli kolory to zdecydowanie Panasonic C10. Jeśli dobre warunki gwarancyjne oraz kontrast to tylko i wyłącznie Funai LH7. Te trzy TV są według mnie najlepsze w interesującym cię przedziale cenowym.
 
Ostatnia edycja:

Adriann

New member
Kurde, ciężki wybór :/ Ale raczej skłaniam się w stronę Funai LH7 - widzę dość dobre opinie, gwarancja 5lat i dobra cena. A jakie macie zdanie na temat Toshiby 32AV605 ?
 

Ktosiek

New member
apropo wyłącznia 100hz w trybie gier do nie do konca moge sie zgodzic, u mnie w moim Samsungu B650 jeżeli własnoręcznie wyłączę motion plus jest kiepsko z graniem, jezeli włącze tą opcje jest duzo lepiej ale jest input lag, lecz jezeli włącze tryb gier to ustawienia 100hz motion flow sie blokują ze wogole nie mozna tam wejsc ale podczas gry nie ma input laga a obraz i plynnosc jest duzo lepsza niz podczas recznego wyłączenia tej opcji, takze wnioskując musi to byc w jakims stopniu włączone.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nawet jak wydasz 500 zł na telewizor i będziesz zdenerwowany jakością - to czar pryska i będziesz miał wszystkiego dość. Dobrze Ci radzą dozbieraj .
Wiem że fajnie mieć już - ale cierpliwość popłaca.
 

Adriann

New member
Przez Was wydam prawie 2x więcej niż zamieżałem :) Dobra, przyjdźmy do rzeczy.. wg. waszych wskazówek wybrałem model Sony KDL-32EX500, bedzię to dobry wybór ? I czy pobór mocy jest naprawdę tak niski czyt. 73W, w porównianu moja plazma panasonika 42cale pobiera prawie 500W!
 
Ostatnia edycja:

Adriann

New member
Jakiś nietypowy ten model EX 402, znalazłem tylko 37cali za 2100zł, a 32EX500 nowy na allegro jest za 1800zł ;) Chyba, że macie namiar na jakiś sklep internetowy gdzie znajdę 32EX402 w bardziej atrakcyjnej cenie, chociaż z drugiej strony 37EX402 za 2100, to chyba dobra oferta..
 
Ostatnia edycja:

Ktosiek

New member
zaufaj mi i bierz telewizor ktory ma 100Hz, sam gram na konsoli xbox 360 i nie wybrazam sobie innej gry niz przy odpalonym trybie gier na moim samsungu b650!! a u sonego 100hz dziala lepiej. taka moja rada
 

Adriann

New member
zaufaj mi i bierz telewizor ktory ma 100Hz, sam gram na konsoli xbox 360 i nie wybrazam sobie innej gry niz przy odpalonym trybie gier na moim samsungu b650!! a u sonego 100hz dziala lepiej. taka moja rada

Hmm, tzn. że EX402 nie ma odświeżania 100HZ ? Na allegro jest 300zł tańszy od modelu EX500.. qrcze, to jaki wybrać ??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
obraz przy załączeniu podświetlenia gry i tak idzie na ekran pomijając polepszacze. Wystarczy Ci 32 EX 402
 
Do góry