Lcd 32

Arek4

New member
Do Jasa

Już drugi raz muszę Ci wytknąć to, że nie czytasz uważnie forum i komentarzy :)

1. Za stwierdzeniem kompromitacja :) nic się nie kryje.

2. Kontrast i Dynamiczna Stopa Kontrastu to nie to samo.

Do porównania wystawiłeś "jakiś" model Loewe i Samsunga z serii "S".
Podane przez Ciebie 3000:1 (w przypadku Samsunga "S") to nie Kontrast, lecz Dynamiczna Stopa Kontrastu. W rzeczywistości Kontrast S71B nie przekracza 1000:1. Poza tym, porównywanie wysokobudżetowego produktu Loewe z niskobudżetowym Samsungiem "S" jest nie na miejscu. Zatem nie dziwi mnie fakt, że w Twoim porównaniu "S" został zjedzony na śniadanie :) Panasonic'a LX500 nie miełem okazji zobaczyć, więc wypowiadać się na jego temat nie będę.


Dla zainteresowanych.
Opis wrażeń z działania LE32N71B z nbox-em.
Autor leszek2604 (10-18-2006, 09:58 )

Cytat:
Napisał leszek2604
Witam serdecznie

Mimo, że sesja TV zakończyłą się o 3 nad ranem, postaram się w kilku słowach przekazać moje wrażenia z działania LE32N71B z nbox.

Na wstępie tak.
połączyłem TV i nbox-a kabelkiem HDMI (Przewód HDMI wt. 19P(A)/wt. 19P(A) firmy tech+link o długości 2m) dostępnym na Allegro za 129.90zł
Antena firmy SATEC z Zielonej góry 90cm po byłym analogu Amstrad, ale w idealnym stanie.
KONWERTER GOLDEN INTERSTAR PLATINUM X- TWIN - 0,2dB również dostępny na Allegro za 65zł.
Kabel koncentryczny nowy DG-113 Cu (50 metrów) - CONOTECH również dotępny na Allegro za 50zł.

Po zainstalowaniu sprzętu bardzo szybko znalazłem satelitkę przy pomocy Satelite Finder F-SAT - MIERNIK SYGNAŁU + KABEL dostępnym na Allegro za 29zł.-naprawdę pożyteczna zabawka.

Odpaliłem TV i nbox-a. bez problemu pokazał się ekran powitalny n-i i dokonałem telefonicznej aktywacji.
Po kilku minutach zaczęły ładować się programy. Ale jakość ich znacznie odbiegała od poprawnej tzn duże piksele. Sprawdziłem w diagnostyce: siła sygnału 100%, jakość 32%. trochę się tym zamartwiłem, ale pomoc przyszła odwrotnie od miłego Pana z n-ki.
Wyjaśnił mi że siła sygnału dotyczy toru od antena-nbox-a do TV ntomiast jakość dot. przekazu od satelita-antena. I zalecił korektę anteny.
Spróbowałem tej rady ale pozycjonowanie w V i H dało tylko poprawę jakości do 52%. miałem znowu problem. Aż okazało się ,że niepotrzebnie skręciłem konwerter o 30% w jego osi jak to zalecają fachowcy. Konwerter ustawiłem "pionowo" tzn nie skręcając go w jego osi. Efekt: siła sygnału 100%. Jakość 98-100%. Tak tak nie zmyślam. Mogę tylko potwierdzić że dobór sprzętowy okazał się trafiony tj(kabelek HDMI, kabel SAT, konwerter)

Ale do rzeczy.

Jak zszedłem na dół obejrzeć TV to naprawdę zobaczyłem dopiero możliwości tego TV:
Obraz czysty , naturalnie nasycony barwami o dużej czerni. Oczywiście jakość poszczególnych kanałów jest uzależniona od jakości nadawanego programu. Od bardzo słabej jakości do HD.

Po kilku godzinach oglądania mogę powiedzieć tak;

Odbiór HD takich stacji jak DiscoveryHD, nSport, Luxe TV - super jakość
potem TVN-y
potem TVP-3
i reszta.

podsumowując
LE32N71B naprawdę spełnił moje oczekiwania i nie żałuję że go kupiłem a nie 32R.
Na razie - pozdrawiam wszystkich


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jasa

New member
No więc odpowiem, po to jest to forum:D

Już drugi raz muszę Ci wytknąć to, że nie czytasz uważnie forum i komentarzy :)

1. Za stwierdzeniem kompromitacja :) nic się nie kryje.

Dziękuję, tak myślałem.Miło.

2. Kontrast i Dynamiczna Stopa Kontrastu to nie to samo.

Doskonale o tym wiem. Tylko przeczytaj sobie oferty róznych sklepów czy internetowych czy zwykłych. KAŻDY chwali KONTRASTEM tylko nieliczni pisza prawdę o dynamicznej stopie o której ty wiesz i na szczęście ja też.


Poza tym, porównywanie wysokobudżetowego produktu Loewe z niskobudżetowym Samsungiem "S" jest nie na miejscu.

Jest na miejscu. Nie chodziło mi o porównanie modeli ale wartości Kontrastu (dynamicznej stopy:D ) Nawet jak podajesz w Samsungu S jest 1000:1 to i tak więcej niz w Panasonicu a przy słabym sygnale...to już pisałem.
Początkujący użytkownicy nie wiedzą co to są za pojęcia.


Zatem nie dziwi mnie fakt, że w Twoim porównaniu "S" został zjedzony na śniadanie :) Panasonic'a LX500 nie miełem okazji zobaczyć, więc wypowiadać się na jego temat nie będę.

Ja widziałem i piszę. Pozatym LX500 (niestety z 1 HDMI) to produkt OBECNIE nisko lub co najwyżej średniobudżetowy (znalazłem ceny poniżej 4000)


Dla zainteresowanych.
Opis wrażeń z działania LE32N71B z nbox-em.
Autor leszek2604 (10-18-2006, 09:58)

I znowu piszesz mi o teście Samsunga z OBECNIE NAJLEPSZYM żródłem sygnału na naszym rynku. Pisałem że to mało obiektyne. Pozatym....

Arek4 napisał:
podsumowując
LE32N71B naprawdę spełnił moje oczekiwania i nie żałuję że go kupiłem a nie 32R.
Na razie - pozdrawiam wszystkich


Pozdrawiam

Cytowany użytkownik cieszy się że ma Samsunga N i że ....nie kupił 32R!!!!! (dodam dla nie zorientowanych że chodzi o Samsunga serii 32R)
Gdyby porównał z wymienionymi Sony czy Panasem to cytat byłby na miejscu a tak ...nie jest. Przeczytaj móje poprzednie wpisy gdzie napisałem że Samsung będzie grał znakomicie ze ŚWIETNYM sygnałem. Ja to wiem i nie trzeba cytatu żeby mnie o tym przekonać. Wszystko to piszę TYLKO po to aby Cię przekonać że Samsung ....NIE JEST JEDYNY a nie że jest złym LCD.
pozdrawiam Cię Arek4 i pamiętaj mamy pomóc wybrać innym a nie toczyć spór kto uważniej z nas czyta:D
 

apple

New member
Jak ma być ładnie powieśjej Kossaka

daro77 napisał:
Witam
Ponieważ jest to TV dla mojej dziewczyny więc ona decyduje a dla niej liczy sie wygląd, ja mam zadbać o to żeby był dobry:cool:.
...
A jej się podoba na maxa ten soniak V-ka (mi też). średnio panas lx600. Natomiast JVC i Sharp odpadają (ku mojemu zmartieniu) bo są niby brzydkie. ;-)

Widzę, że dobry = ładny. Super :) Nie są ważne parametry ale wygląd. Sharp i JVC odpadaja w przedbiegach, ponieważ są brzydkie... Obrazek jej kup - pewnie będzie ładniejszy, a i lokata kapitału lepsza ;)
Zewsząd słyszę, że Sony ma coraz więcej napraw gwarancyjnych. Dodam do tego, że ma tylko 1 rok gwarancji, a razem daje to dyskwalifikację SONY.
W sumie - skoro ci sie podoba, to kup Sony. Gdy się popsuje, pomalujecie na nim sprayem coś ładnego i też dziewczyna będzie się cieszyła - skoro wygląd jest najważniejszy. Nie ma jak TV za 5000 na 1 rok :)
Poważnie... gest chłopie masz ale nie przysłużysz się dziewczynie wybierając jej usterkowy LCD tylko dlatego, że jest "ładny"
 

Arek4

New member
Słowa te kieruję do jasa, daro77, dwendi i wszystkich zainteresowanych.

Jasa, tak się uczepiłeś tego sygnału, że muszę to wyjaśnić :)
Do tej pory wychodziłem z założenia, że jeżeli ktoś chce pozostać przy sygnale analogowym bądź wątpliwej jakości, powinien pozostać przy odbiorniku CRT. Nie widzę sensu inwestowania kilku tysięcy złotych w mebel, który to jedynie będzie ładnie wyglądać (no chyba, że jest to nasza druga połowa :) ). Póki co, CRT zdecydowanie najlepiej radzą sobie z analogową telewizją. Nawet C+ i CP tu nie pomogą, przy założeniu, że nie będzie to przekaz HD. Sugerując wybór LE32N71B miałem na uwadze górną granicę cenową i przyszłościowe rozwiązania konstrukcyjne. Skoro uważasz, że Panasonic TX 32 LX 600 P jest bardzo dobry, to tak właśnie jest. Jednak skończyły się już czasy, że rynek dzieli się na Mercedesa i resztę Świata. Konkurencja nie śpi, a Samsung wykonał dobrą robotę projektując nową linię LCD.
Jezeli miałbym ułożyć listę, wyglądałaby nastepująco;

1. Panasonic TX 32 LX 600 P
1. Samsung LE32N71B

Jeżeli jednak górna granica mogłaby być lekko rozciągnięta (załóżmy, że jest z gumy), to;

1. Samsung LE32M71B - 5500 zł (za www.ceneo.pl) (nowość)
2. Panasonic TX32 LX 600 P
2. Samsung LE32N71B

Myśląć przy wyborze o przyszłości, nie mogłem nie wspomnieć o kompatybilności TV z najnowszą na rynku platformą. Stąd opis użytkownika leszek2604. Poza tym, wielu z nowych abonentów N-ki ma wiele problemów z podłączniem swoich TV (O zgrozo! Również Samsung'a) przez HDMI (HDCP), więc info, że N71 problemów nie ma, może być pomocne przy ewentualnym wyborze.

Pozdrawiam i życzę udanych zakupów :)

PS. Ludziska, to że użyłem zwrotu "widzę tylko jeden model", nie oznacza przecież, że niczego innego poza Samsung'iem na świecie nie widzę. Podałem tylko jeden model, aby uniknąć tworzenia jakichś list, z których to niewiele wynika, a którą to przed chwilą sam ułożyłem :) . Każdy z odbiorników należy postawić koło siebie i zrobić porównanie dla sygnałów o różnej jakości (gdybym teraz o sygnale nie wspomniał, obywatel "jasa" zrugałby mnie przy najbliższej okazji :) )
 

jasa

New member
obywatel "jasa" - to dobre:D dziękuję Obywatelu Arek4:D Jednak szkoda że nie zauważyłeś że się tak naprawdę z tobą zgadzam, sam listę ułożyłbym tak samo jak ty, ale troszkę widać że ty jesteś fanem Samsunga a ja Panasonica i ...niech już tak zostanie:)
P.S. Swoją drogą pamiętam jeszcze jak w tym kraju mówiono do ludzi OBYWATELU...oby to się nigdy więcej nie powtórzyło:blagam:
 

daro77

New member
Do Apple
cytat:
Widzę, że dobry = ładny. Super :) Nie są ważne parametry ale wygląd. Sharp i JVC odpadaja w przedbiegach, ponieważ są brzydkie... Obrazek jej kup - pewnie będzie ładniejszy, a i lokata kapitału lepsza;)


Napisałem że dla niej liczy się wygląd, a ja mam zadbać żeby to był dobry sprzęt. Przeczytaj dokładnie wypowiedzi zanim zaczniesz się napinać, i prawić tego typu beznadziejne uwagi. Jakbym szukał ładnego to po co piszę na forum?
Jak już zabierasz głos to napisz że Sony nie bo to i to, a np. Panas tak dlatego że...

Twój post nie wnosi do dyskusji żadnych przydatnych informacji, poza napinaniem.

A czy ktoś wie gdzie mogę tego Panasa 600LX oblukać.
 

rad

New member
daro77 napisał:
Do Apple
cytat:
Widzę, że dobry = ładny. Super :) Nie są ważne parametry ale wygląd. Sharp i JVC odpadaja w przedbiegach, ponieważ są brzydkie... Obrazek jej kup - pewnie będzie ładniejszy, a i lokata kapitału lepsza;)


Napisałem że dla niej liczy się wygląd, a ja mam zadbać żeby to był dobry sprzęt. Przeczytaj dokładnie wypowiedzi zanim zaczniesz się napinać, i prawić tego typu beznadziejne uwagi. Jakbym szukał ładnego to po co piszę na forum?
Jak już zabierasz głos to napisz że Sony nie bo to i to, a np. Panas tak dlatego że...

Twój post nie wnosi do dyskusji żadnych przydatnych informacji, poza napinaniem.

A czy ktoś wie gdzie mogę tego Panasa 600LX oblukać.


Jesli w W-wie to jest do obejżenia w Saysonic na Świętojerskiej
 
Do góry