Lcd 32

daro77

New member
Witam. Trafiłem na to forum przypadkiem. Im więcej szukam tym mniej wiem.
Napiszę swoje możliwości i wymagania i poproszę o wskazanie konkretnego modelu. Dziś wieczorem jakę po TV. :cool:

TV for my girlfriend. Może kiedyś będzie to nasz TV w sypialni. hehhe

Rozmiar 32 LCD 4000-5000zł
Żródło: 50% dvd, 50% antena naziemna, za jakiś czas c+ lub Polsat Cyfrowy
Pokój ok 12m2 odległość od ekranu ok 3m.

Oglądałem już takie modele
Panasonic LX60 za 4000 renoma marki wg mnie 100% (mam troche sprzętu panasonica)
Sony U2000 lub S2000 - fajny design cena też ok. 4000 nie mam zdania o tej marce
Sharp i JVC nie oglądałem konktetnych modeli, ale wiem że to bardzo dobre marki jeśli chodzi o LCD.
Samsung - kolega który siedzi w RTV - twierdzi że super marka się zrobiła ( nie mogę się przekonać)
LG - nie podoba nam się design (głośniki po bokach) ekran wydaje się malutki - beznadzieja.

Bardzo, ale to bardzo proszę o wskazanie konkretnych modeli lub skreślenie modeli których byście nie kupili.

Z góry dzięki
 

jasa

New member
Nie będę ci nic polecał ale...:D 4000 zł za Panasonica LX60 to troszkę dużo tu http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/86458 masz ceny od 3359 zł - po co przepłacać :D . Natomiast jeśli lubisz firmę Panasonic (tak jak ja;) ) to z LCD zdecydowanie najlepsze notowania ma seria LX500 (najtaniej za ok 4400) i nowość LX600 (najtaniej za 4800) z panelem IPS ALPHA. Poczytaj szczególnie o LX600. O Sharpach i JVC napisano tu mnóstwo postów. Miłej lektury.
 

daro77

New member
Wiesz ceny napisałem tak przykładowo.
Telewizorek chcę na raty, więc czy rata będzie 350 czy 380 to jedna chwała.
Faktycznie seria LX500 i LX600 jest fajna. Nie widziałek tych modeli nigdzie.
 

jasa

New member
A z jakiego miasta jesteś ? Pewnie znajdziesz gdzieś blisko sklep internetowy,pojedziesz do siedziby, pooglądsz. Większość sklepów internetowych ma sprzedaż ratalną a ceny rewelacyjne. Jeśli lubisz panasonica to z niego nie rezygnuj nikt tu złego słowa na Panansy nie powie...poza tym z tego co tu czytam dobrze sobie radzi ze słabym sygnałem, co w twoim przypadku ważne. No a jak polecisz w N-kę lub Cyfrę+ (niedługo z HD) no to w sypialni raczej bym go wtedy nie uruchamiał bo...będziecie tylko HD oglądać zamiast....;) :D pozdrawiam
 

dwendi

New member
Forward porady

Hej,
mam podobny problem do Ciebie, jeśli chodzi o wybór LCD. Mam o tyle specyficzną sytuację, że mój pokój RTV ma słaby układ , bo tv będze naprzeciw okna.
Co do lx60 to faktycznie można dostać za niecałe 3400, sam chciałem to kupić,ale Kiki mnie odwiódł od tego pomysłu. On polecał (biorąc pod uwage moje uwarunkowania lokalowe) z 32'':
Panasonic LX 600
Sharp ga 9 / Bv 9
JVC X 70

W sumie trochę poczytałem o tych modelach i jakoś pasuje mi Panasonic lx 600...

p.s. Rzecz jasna KIKI proponował też 37'', ale ciągle się namyślam :)

Pozdrawiam
 

daro77

New member
Jasa - fakt o tym nie pomyslałem :rolleyes:
Dwendi trzy wymienione przez Ciebie modele przeszły do finału.
Któryś pewnie kupię.

Ceny mają praktycznie takie same. Myślałem jeszcze o Sony klasy S za ok. 4300.

Szlag by to wszystko trafił. Totalnie się już skołowałem.

Ta niby jasność na 450 czy 500 to lepiej jak jest wartość niższa czy wyższa :shock: ?? Wiem jestem lamerem.
 

jasa

New member
daro77 napisał:
Jasa - fakt o tym nie pomyslałem :rolleyes:
Dwendi trzy wymienione przez Ciebie modele przeszły do finału.
Któryś pewnie kupię.

Ceny mają praktycznie takie same. Myślałem jeszcze o Sony klasy S za ok. 4300.

Szlag by to wszystko trafił. Totalnie się już skołowałem.

Ta niby jasność na 450 czy 500 to lepiej jak jest wartość niższa czy wyższa :shock: ?? Wiem jestem lamerem.
Ja bym raczej nie przywiązywał uwagi do takich "drobnych różnic" w parametrach - LX500 ma wogóle nie "marketingowe" parametry (podobnie jak np. LOEWE) np. czas reakcji 16 ms a gra rewelacyjnie i lepiej niz wiele tych co maja 8ms. Poczytaj wątek założony przez użytkownika ORTAX360 http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7552 on ma chyba największe doświadczenie w Panasach. Poza tym jest właścicielem LX500 i testował ostatni LX600. Jeśli chodzi o Sony to chwalona jest tu wersja V (zresztą ostatnio nagrodzona - EISA) ale to LCD droższy niż Panasonic.
 

Arek4

New member
Witam,

W podanym przez Ciebie przedziale cenowym widzę tylko jeden model:

Samsung LE32N71B - 4700 zł nowość

Powody.
Wskazany model posiada trzy godne uwagi parametry:

1. Dynamiczna stopa kontrastu 6,000:1
2. Paleta barw EBU 138%
3. 2 x HDMI

Wspomniałeś w swoim zapytaniu, że zamierzasz w przyszłości korzystać z platformy cyfrowej. Jeżeli zdecydujesz się na platformę posiadającą w swojej ofercie kanały HD (na dzień dzisiejszy N-ka (póki co z oporami)), to trzeci parametr powinien zostać doceniony.
Dwa wejścia HDMI, to rozwiązanie bardzo praktyczne i przyszłościowe.
Pierwsze, będziesz mógł wykorzystać do podłączenia dekodera.
Drugie (w nieodległej przyszłości), do podłączenia odtwarzacza Blu-Ray (np.: Samsung BD-P1000).

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

dwendi

New member
Arek4 napisał:
W podanym przez Ciebie przedziale cenowym widzę tylko jeden model:
Samsung LE32N71B - 4700 zł nowość
Jeden?? :?:

Arek4 napisał:
Powody.
Wskazany model posiada trzy godne uwagi parametry:
1. Dynamiczna stopa kontrastu 6,000:1
2. Paleta barw EBU 138%
Cóż tamte trzy też mają rozsądny kontrast... O palecie nic nie wiem ale z opinii ludzi wygląda że świecą bajkowo... :)

Arek4 napisał:
3. 2 x HDMI
Dwa wejścia HDMI, to rozwiązanie bardzo praktyczne i przyszłościowe.
Pierwsze, będziesz mógł wykorzystać do podłączenia dekodera.
Drugie (w nieodległej przyszłości), do podłączenia odtwarzacza Blu-Ray (np.: Samsung BD-P1000).
Zgadzam się w pełni, widać że ludzie z e-panasonic też, ponieważ wszystkie 3 które mi zaproponowali, wymienione powyżej, mają właśnie 2 x HDMI... :D

Wszystkie mieszą się też w przedziale do 5000 PLN.

A były gdzieś już jakieś testy, wrażenia z kupna tego samsunga??

Pozdro
 

Arek4

New member
Do "dwendi"

Dlaczego tylko jeden i to akurat ten, po prostu tak wyglądałby mój wybór w wyznaczonym przedziale cenowym (4000-5000 zł). Wyprzedziłem też ewentualne wymagania daro77, co do przyszłego wykorzystania odbiornika TV, stąd 2 x HDMI.

Hmm... Oczywiście na papierze Samsung prezentuje się znacznie lepiej, ale jak wiemy "papier przyjmie wrzystko" :)

Wrażenia. Załóżmy, że mieszkasz w Wawie lub jej okolicach. Udaj się do Saturn w Jankach i poproś sprzedawcę o porównanie (prezentację w HD) wskazanego przeze mnie TV z produktami wymienionymi przez pozostałych uczestników forum. W ubiegłym tygodniu Samsung LE32N71B wystawiony był za 5999 zł, podana przeze mnie cena (4700 zł) dotyczy sklepów internetowych.

Pozdrawiam

PS. Jeżeli dwa wejścia HDMI, to za dużo :)
LG 32LB1R - 3800 zł (za www.ceneo.pl) (nowość)
LG 37LB1R - 5100 zł (za www.ceneo.pl) (nowość)
 

daro77

New member
Witam
No więc Samsung i LG odpadają w przedbiegach totalnie, powody:
1. Nie lubię tych marek i mi się źle kojarzą.
2. Mają festyniarski wygląd, samsung świeci się jak psu j... a LG ma po bokach głośniki przez co wygląda jak szafa, i ekranik się wydaje malutki.

Powód drugi jest oczywiście decydujący.

Byłem w kilku punktach, widziałem Live i zwiedziłem 1000 stron. I taki jest nasz wybór, się jeszcze waham.
1. Sony V2000
2. Panasonic LX600
3. Sharp GA8E i JVC x70

Ponieważ jest to TV dla mojej dziewczyny więc ona decyduje a dla niej liczy sie wygląd, ja mam zadbać o to żeby był dobry:cool:.
A jej się podoba na maxa ten soniak V-ka (mi też). średnio panas lx600. Natomiast JVC i Sharp odpadają (ku mojemu zmartieniu) bo są niby brzydkie. ;-)

Sytuacja jest więc taka, że pewnie pójdziemy w Soniaka, ale wcześniej muszę zobaczyć Panasa LX600.
 
Ostatnia edycja:

jasa

New member
Arek4 napisał:
Do "dwendi"

Udaj się do Saturn w Jankach i poproś sprzedawcę o porównanie (prezentację w HD) wskazanego przeze mnie TV z produktami wymienionymi przez pozostałych uczestników forum.

A niby dlaczego ma porównywać materiał HD!!!!!!Czytaj chłopie uważnie - narazie ma ANTENĘ ZBIORCZĄ :D a później Cyfra+ lub Polsat (Nic nie napisał o N-ce:D ) a więc HD może nie ogladać narazie WCALE. Po co więc porównania modeli na materiale HD. Uważam że trzeba porównać na SŁABYM sygnale bo też taki ma w domu. Z materiałem HD z wymienionych tu LCD każdy gra znakomicie ale ze słabym sygnałem juz nie każdy.
Uważam że wybrał 2 ZNAKOMITE LCD - Panasonic LX600 i Sony serii V. Niewielu forumowiczów powie że wolałoby Samsunga zamiast tych dwóch.
Daro77 wg mnie (i zapewne dużej ilości forumowiczów) dokonałeś bardzo dobrego wyboru. Zobacz jak gra LX600 i wybierz. Moja osobista sugestia;) dla daro77 jesli nie widzisz miedzy nimi różnic to weź taki jaki się podoba twojej wybrance, nie dość że będziesz miał dobry LCD to jeszcze zapunktujesz u swojej pięknej. Wiesz mi (a jestem kilka lat po ślubie) jak będzie coś momentami słabo odbierał to powiesz "sama taki wybrałaś - kochanie":D ...i problem z głowy. A tak usłyszysz " Mówiłam żebyś brał Sony - a ty się uparłeś" Posłuchaj starego żonkosia;) pozdrawiam.
 

daro77

New member
Hehehe
Mądrego to i miło posłuchać. ;)
Zobaczę panasonica lx600 porównam do soniaka V-ki i któregoś zakupię.
Jak podłączę to napiszę co i jak.

Pozdro
 

Arek4

New member
Do Jasa

Jasa. Z tego co widzę, nie przeczytałeś uważnie wszystkich komentarzy. Stąd już blisko do kompromitacji :)

Gdybyś chociaż cytat przeczytał (tak, ten który sam zamieściłeś :) "do dwendi"), to na pewno byś zrozumiał, że to kontretne info skierowane było do dwendi.
Osobą, która korzysta ze zbiorczej anteny z opcją rozszerzenia, jest daro77.

Pozdrawiam
 

jasa

New member
Arek4 napisał:
Do Jasa

Jasa. Z tego co widzę, nie przeczytałeś uważnie wszystkich komentarzy. Stąd już blisko do kompromitacji :)

Gdybyś chociaż cytat przeczytał (tak, ten który sam zamieściłeś :) "do dwendi"), to na pewno byś zrozumiał, że to kontretne info skierowane było do dwendi.
Osobą, która korzysta ze zbiorczej anteny z opcją rozszerzenia, jest daro77.

Pozdrawiam

Oczywiście, przepraszam że cytat był wybrany ze złego wpisu ( słowo kompromitacja - chyba przesadzone). Jednak bedę bronił swego zdania. Po pierwsze nie wiesz jaki sygnał ma dwendi - bo o tym nie pisze. Po drugie zawsze reaguje gwałtownie jeśli ktoś używa stwierdzeń "JEST TYLKO JEDEN". To zawsze oznacza albo brak dostatecznej wiedzy albo brak pokory. Byłem świadkiem wielu porównań LCD i powiem że porównania na materiale HD są raczej dla bardzo wymagających użytkowników widzących subtelne różnice np. w nasyceniu barw. Słabszy materiał obnaża LCD. Wg mnie Samsungi to bardzo dobre LCD i znakomite do HD, ale za słabym sygnałem jednak radzą sobie gorzej niż np. Panasonic. A teraz rzeczowo:

1.Kontrast - gdybyś uważnie czytał to forum;) - to rzecz marketingowa. Postawiłbym obok siebie LX500 lub jakiś model LOEWE (kontrast 800:1) i Samsung seri S (kontrast 3000:1) -puszczam średni sygnał i co? - i Panasonic (czy LOWE) zjada Samsunga na śniadanie:D nie pozostawiając złudzeń
2. 2xHDMI - zgoda ale zarówno Sony jak Panas LX600 ma 2 HDMI
3. Paleta barw - tu sygnał HD o którym pisałem może wykazać różnice.

to tyle pozdrawiam

i do dwendi i daro77 - my tu tylko prezentujemy swoje prywatne opinie :D a wy wybierajcie sami bo to w końcu LCD dla WAS;) :D
 

dwendi

New member
jasa napisał:
Po drugie zawsze reaguje gwałtownie jeśli ktoś używa stwierdzeń "JEST TYLKO JEDEN". To zawsze oznacza albo brak dostatecznej wiedzy albo brak pokory.

...

i do dwendi i daro77 - my tu tylko prezentujemy swoje prywatne opinie :D a wy wybierajcie sami bo to w końcu LCD dla WAS;) :D

No więc tak, ja też nieufnie podchodzę do stwierdzeń "jest tylko jeden", bo gdyby naprawdę był to nie było by tylu dyskusji tutaj. Modele które zaproponowano mi w e-panasonic są wybrane pod moje wymagania, czyli duże naświetlenie pokoju, tv na przeciwko okna i dodatkowo, bo chyba nie wspomniałem sygnał mam z Astera, za jakiś czas może kino domowe, odległość 3.5-4 m. Generalnie zaproponowano dwa tv 37'', a w nastepnej kolejności te wymienione przeze mnie 32''. A tak w ogole to prawie jestem zdecydowany na prezentacje, tylko jeszcze nie wiem co chcę testować w moich warunkach. :D
 

jasa

New member
Holt_ napisał:
32V2000 ma tylko jedno.
Dzięki.No cóż w pokorze przyznaję nie sprawdziłem a to dlatego że nie chciało mi się wierzyć że dali w tym roku nagrodę EISA LCD z 1 HDMI!!!!!. No to jest ważna informacja dla daro77 w takim razie kupiłbym Panasonica LX600 (napewno ma 2 HDMI:D ) bez względu na to co powie połowica;) . Nowe tunery dla N-ki i (i na początku przyszłego roku)Cyfry+ będą podłączane przez HDMI i jeśli kupi się dobre DVD z HDMI, no to może być problem z podłączeniem. Pomimo że są rozdzielacze(raczej zsumowacze:D ) sygnału HDMI ( 2 wejścia jedno wyjście) to przyszłościowe rozwiązanie jednak leży w 2xHDMI ( co sugeruje również KIKI - tutejszy expert). LCD nie kupuje się na rok.
P.S. I jeszcze jedno info dla daro77 - dziś ORTAX360 o 11.00 odebrał LX600 na jutro obiecał porządny test łącznie ze zdjęciami - myślę że warto będzie poczytać bo to pierwszy porządny test tego LCD na tym forum.
 
Ostatnia edycja:
Do góry