Lcd 32'

Cl4ym0re

New member
Witam serdecznie!
Czytalem w archiwach na forum, oraz przegladalem rozne testy w poszukiwaniu dobrego lcd32 (przesiadka ze zwyklego tv 27')... i wylonilem dwóch zwyciezcow:
Panasonic TX-32lx70
Toshiba R3500
Ceny, parametry, jakosc maja prawie identyczne... Czy naprawde bedzie obojetne ktory lcd zakupie?
Dla reguly napisze ze sygnal bedzie narazie z anteny analogowej, a w przyszlosci najprawodopodobniej z N, odleglosc 3-4m...
Po przeczytaniu opini i testow raczej innych modeli nie biore pod uwage...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
akurat tylko te dwa a klasie cenowej są najlepiej wyposażone. Więc inne możesz odpuścić.
Ja stawiam na Toshibę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
Lepiej skaluje obraz , ma lapszą czerń ale gorsze kąty.

teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg
 

Cl4ym0re

New member
Ten Twoj screen z Toshiba to juz znam na pamiec ;P Czyli mowisz ze Toshiba > Panasonic ? Ale mowisz ze ma gorsze katy, bede musial chybe je jeszcze przetestowac, bo biorac po uwage duza szerokosc miejsc w pokoju, przy ktorych ogladamy tv, potrzeba dosc duzego kata widzenia... Czy jezeli bym Ci narysowal sporadyczny plan pomieszczenia to bylbys mi w stanie powiedziec czy Toshiba bedzie miala wystarczajace katy? :>

PS: ten link mi nie dziala...
PS2: czy moglby ktos pokazac jak wyglada obraz nie-panoramiczny na tych lcd? Bo nie widzialem nigdzie, a chcialbym zobaczyc...

EDIT: "gdzies" przeczytalem w opiniach uzytkownika ze obraz klatkuje w r3500 czy to mozliwe?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy się zalogować i link działa.
Tam masz kilkadziesiąt zdjęć i opisów.
Ja też się zalogowałem.

Jakie masz warunki - jaki duzy pokój ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
Jaki masz obecnie telewizor?
 

Cl4ym0re

New member
Jestem zalogowany i link mi nie dziala ;P (zaznaczam ze nie jestem w zadnym klubie i mam pelna aktywacje konta).
Nie wiem co te informacje maja do rzeczy ale spiesze z odpowiedzia...
- pokoj 5m x 5m
- sygnal analogowy (antena)
- odleglosc od monitora 3-4m
- podlaczamy tylko DVD
- cena 2500-3000
- wiecej ogladamy w dzien
- naslonecznienie spore w pokoju (powiedzmy duze)
- 2-4 osob
- ulubiony program polsat/tv4
- hmmm obecnie tv? wstyd sie przyznac... 15letni Unimor Siesta3 CRT xDDD wlasciwy powod zmiany tv to to ze obraz zaczal hmmm... falowac? i podobno nie oplaca sie tego robic wogole....
- dodam od siebie ze w przyszlosci bedzie cyfra+, polsat cyfrowy albo N... zobaczymy
w sumie nie wiem po co te pytania bo jestem juz ukierunkowany na 2 modele i nie widze innej opcji za bardzo, tylko mnie przestraszyly gorsze kąty widzenia w Toshibie i chcialem wiedziec czy bedzie mialo to znaczenie w mojej sytuacji...
 
Ostatnia edycja:

78martini

New member
Hejka :)

Dziś odebrałem Panasonica 32 lx70p, powiem krótko :eek:k: cena 2899 natomiast w sklepie dla idiotów musiałbym wydać 3600:hmm: .

Telewizorek jest rewelacyjny, chodziło mi o 32 cale bo większy nie wejdzie w meblościanke :cool: .

Dysponuje sygnałem z kablówki analogowym jak i cyfrowym przez dekoder technisata niestety tylko po euro (taki dupowaty model daje Inea).

obraz mnie mile zaskoczył zarówno z kabla - zależy od kanału, wiadomo tvn polsat rewela, tv5, tv trwam:mrgreen: przejdzie w tłumie.
Cyfrowy SD to juz inna bajka, zależy jaki kanał i jaki materiał w danym momencie jest nadawany co widać po wysokim bitrate, jak dla mnie ekstra.

Czerń jest oki ale nie powala, formatowanie jak to bywa z 4:3 na 16:9 trzeba przywyknąć, kąty brak :p 100Hz działa brak smużenia.

Nic nie napisze o hd bo brak żródła a do lapka musze kupić kabel wtedy sprawdze co to cudo potrafi.

Pozdrawiam
Martini
 

maxx1982

New member
Dylemat :)

Witam
mam prośbe do Kikiego i do innych znajacych se na rzeczy...
do wyboru Panasonic TX 32 LX70 albo Toshiba 32 R3500...
co bys wybrał i czy Toshiba tez jest 100 Hz i czy to własciwie ma jakies istotne znaczenie???
powiem tylko ze pokoj jest nie duzy odległośc ogladania jakies 2 metry, sygnał z kablówki UPC?
I jeszcze tak sie zastanawiam czy aby nie jest to za duzy TV jak na tak mało odległość ogladania???
Z gory dzieki za odpowiedz!
 

maxx1982

New member
Kiki wiem ze to moze tendencyjne pytanie ale "lepsza płynność i skalowanie obrazu..." co to oznacza w rzeczywistości? :) Naczytałem się już na forach i ciągle mam dylemat wiec proszę o pomoc... jeżeli miałbys w skali od 1 do 10 ocenić te LCd to ile który by dostał???
I jeszcze jedno pytanie dotyczące odległości ogładanie.. czy 32 cale to nie za dużo jak na odległość 2 metrów? Czy nie bedę gonił wzrokiem za obrazem? Jak uważasz???
I dzieki za pomoc !!!

Zapomniałem jeszcze zapytać.. Kiki powiedz który z tych dwóch modeli ma lepszy dzwięk??? :> :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maxx1982

New member
wiec tak.. wybrałem sie dzisiaj do sklepu i mam jeszcze wiekszy dylemat :/
ogladałem te dwa TV a sprzedawca polecił mi całekim co innego i nawet troszke mnie przekonał.. kiki co sadzisz o modelu Toshiby 32XV500PG na tel dwoch wczesnieej wymienionych??????
Człowiek w sklepie mowił ze nowszy model i mimo ze 50 Hz to gra lepiej niz R3500 i TX32 LX70??? No i jest Full HD..
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
maxx1982 - ten człowiek co opowiada takie śmieszne rzeczy chyba jest tam przypadkiem.
Podtrzymuję swoją wypowiedź.
 

madx2

New member
no ja tez chce kupic jeden z tych dwoch, ale Tylko i wylacznie do grania na ps3? ma ktos moze ktorys z tych modeli i widzi efekt? i moze polecic mi ktorych z tych
 

Jedras

New member
To moze wymienie wady Toshiby R3500 jakie zauwazylem:

- wyraznie widac ze jest to panel 8-bitowy, przejscia pomiedzy odcieniami danego koloru nie sa plynne
- Tryb 100Hz powoduje artefakty w obrazie, najbardziej widoczne na roznego rodzaju paskach z wynikiem meczu/miejscem w klasyfikacji przy ogladaniu sportu/formuly 1. Po prostu cyfry i litery rozjezdzaja sie i migaja wokol nich jakies plamki. Dzieje sie to co kilka, kilkanascie sekund
- nieraz widac ze przy przejsciu z kolorowego obrazu w czarny obraz, zamiast czarnego koloru pojawiaja sie poziome pasy naprzemian szare i czarne. Nieraz wystepuje taki efekt nieraz nie. Zauwazylem to przy reklamie JVC, ktora jest przed meczami na Euro 2008 i jeszcze w innych sytuacjach.
- oblewa calkowicie test C-Field Rendering Tests z ponizszej strony:
http://www.tvblink.com/i_dvd.html

Oczywiscie nie wiem jak jest w przypadku Panasonica bo nie mialem okazji testowac.
 
Ostatnia edycja:
Do góry