LCD 32" Sony D3000 czy Panasonik LZD85 bądź inny.

coolkrzychu

New member
Witam. Przymierzam się do zakupu LCD 32". Do tej pory miałem Toshibę C3005, którą kupiłem gdyż była w promocji za 1780zł. Uznałem że nie warto wydawać 2x więcej pieniędzy na lepszy model. Jednak nie byłem z niej zadowolony. Smużyła podczas transmisji i w grach na Xboxie 360. Ligi Mistrzów w HD z n-ki. Do tego miała bardzo słabą czerń i kąty. Toshiby już nie mam.
Na dzień dzisiejszy jestem prawie zdecydowany na Sony 32" D3000. Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej czerni, w miarę dobrej płynności obrazu oraz dobrym odwzorowaniu barw. TV będzie używany do oglądania filmów HD w formacie mkv z laptopa przez HDMI oraz n-ki i xboxa 360 podłączonego również przez HDMI. Ciekaw jestem jak w porównaniu do D3000 wypadają najnowsze TV LCD firmy Panasonic. Czy Panasonic ma panel 10bit? Aha byłem w sklepie RTV i wydziałem obraz na D3000 z płyty demnstracjnej Sony w HD. Przyznam że obraz bardzo mi się podobał. Sprzedawca jednak odradzał mi ten model i mówił że lepsza będzie Toshiba XV500. Mówił że Ta toshiba ma lepsze kąty i czerń. Oczywiście nie biorę pod uwagę jego opinii gdyż wydaje mi sie absurdalna. Jestem przekonany że użytkownicy tego forum znają sie lepiej i doradzą mi jakiś dobry telewizor. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam wszystkich maniaków HD :).
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Do filmów HD Panasonic LZD85 będzie z całą pewnością lepszy niż Sony D3000. Sony to "tylko" matryca HD Ready a Panasonic to matryca Full HD:) Panas będzie miał też znacznie lepsze kąty patrzenia - pod tym względem inne firmy na tle Panasa typu Sony, Toshiba, Samsung, Sharp, Philips, JVC itd mogą się schować jak piesek z podkulonym ogonkiem :p Jeśli chodzi o sygnał analogowy SD to powinno być porónwywalnie na Sonym jak i na Panasie, bo obydwa TV mają układ 100 Hz. W grach z konsol nowej generacji Panas też powinien się sprawdzić ;)
Ja na Twoim miejscu bez zastanowienia brałbym Panasa, ale wybór należy do Ciebie :)
 

coolkrzychu

New member
Dzięki za odpowiedź. Niestety na żywo nie miałem możliwości zobaczyć jak wygląda i wyświetla sygnał ten Panasonic. Jeśli może go widziałeś w jakimś salonie RTV to powiedz proszę czy ten Panasonic ma czerń tak samo dobrą jak Sony D3000. Może możesz coś powiedzieć o modelu LX85. Wydaję mi sie że matryca Full-HD będzie zbędna gdyż i tak nie zobaczę różnicy z odległości 2.5m od telewizora. Co do kątów to moim zdaniem d3000 ma w zupełności wystarczające.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
O poziom czerni i inne szczegóły dot. Panasa LZD85 zapytaj użytkownika forum o nicku "Incrediboy", który ostatnio zakupił ten TV. Tu masz linka do jego info:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24496&page=4

Jeśli będziesz oglądał z większej odległości, to rzeczywiście takiej różnicy między Full HD a HD Ready wtedy nie zauważysz na filmach. Jednak pamiętaj, że jak sie "przybliższysz" to różnica jest istotna zwłaszcza przy statycznych obrazach typu oglądanie zdjęć, przeglądanie internetu, oglądanie filmów na Blue-Ray. Wiedz też, że TV HD Ready konwertuje sygnał Full HD np. z Blue-Ray do swojej nominalne rozdziałki 1366 x 768 co wiąże się z pewnymi stratami jakości.

Jeśli chodzi natomiast o model Panasa LX85 to jest on podobnie jak Sony D3000 HD Ready i z układem 100 Hz :)
 

kubis

New member
Witam, to może ja coś dodam :) nie jestem jakimś ekspertem ale od 3 miesięcy posiadan 32d3000 podłączony do fergusona 8900 hd i c+ i powiem jak dla mnie obraż suuuper nie wiem jak w Panasie jest z matrycą czy jest 10 bitowa jak w Sonym i nie czytałem żadnych opini o tym LCD. Najlepiej porównaj w sklepie oba ale dla mnie Sony to Sony :D
 

coiler

New member
po ostatnim teście lzd85 Kiki'ego zdecydowanie lepszym wyborem jest panasonic, co nie znaczy że d3000 to kiepski tv
 

coolkrzychu

New member
Ja w sklepie widziałem jak gra Sony i bardzo mi się podobał wyświetlany obraz, Miałem wcześniej Toshibę C3005 i i w porównaniu do D3000 to nie ma co porównywać. Jeśli ten nowy Panasonic ma czerń gorszą od Sony D3000 to biorę Soniacza.
 

kubis

New member
Może i jest lepszy bo na pewno jest to nowy model Panasa ale ciekawi mnie np. w czym jest lepszy?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kubis przeczytaj ostatni test Kikiego o nowym Panasie, to będziesz wiedział co mają na myśli polecający ten TV. Z całym szacunkiem dla Sony D3000, ale wybacz to nie ta liga jakościowa. Sony D3000 można porównywać do ubiegłorocznego modelu Panasa LX700. Nowy model Panasa LZ85 powinien być porównywany z modelem Sony jaki zostanie wypuszczony na rynek w tym roku. Nie wiem jednak czy będzie on miał tzw. 2 w 1 czyli Full HD z układem 100 Hz ;)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
coolkrzychu napisał:
Ja w sklepie widziałem jak gra Sony i bardzo mi się podobał wyświetlany obraz, Miałem wcześniej Toshibę C3005 i i w porównaniu do D3000 to nie ma co porównywać. Jeśli ten nowy Panasonic ma czerń gorszą od Sony D3000 to biorę Soniacza.

Z testu Kikiego wynika, że nowy Panas ma świetną czerń, naturalne odwzorowanie kolorów, rewelacyjną płynność obrazu, świetne radzi sobie z sygnałem SD nawet tym słabym, super współpracuje z kompem i konsolami HD. Zapisz się do klubu, to będziesz mógł przeczytać cały test. Bedziesz miał też dostęp do innych testów, w tym do testu o Sony D3000;)
 

coiler

New member
kubis napisał:
Może i jest lepszy bo na pewno jest to nowy model Panasa ale ciekawi mnie np. w czym jest lepszy?

Największa zaleta w porównaniu z d3000 to płyność ruchu i funkcja wyostrzania obrazu> bardzo dobrze sprawdzająca sie z sygnałem sd. Poza tym panas ma już matryce full hd
 

kubis

New member
hmm no to pojechliście mi :D ok może macie racje, że Panas jest lepszy ale powiem wam, że za każdym razem jak wyjdzie jakiś nowy model to będzie miał pewne nowinki tylko nie dajmy się zwariować bo co rok trzeba by wymieniać swój tv:) Pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
Już dawno miałem zadać to pytanie; glaczego Panas nie robi wiekszych ( 40"> ) LCD ?!
 

jpk78

New member
mankamantem sony d300o jest plynnosc - wystarczy obejrzec mecz pilki noznaj i patrzec na pilke albo tenis ziemny i widac smuzenie
 

kubis

New member
hmmm czy przypadkiem nie przesadzasz z tym Sony ;) ja tam mam obraz ok ale może nie mam tak dobrego oka jak ty :D
 

coiler

New member
kubis napisał:
hmm no to pojechliście mi :D ok może macie racje, że Panas jest lepszy ale powiem wam, że za każdym razem jak wyjdzie jakiś nowy model to będzie miał pewne nowinki tylko nie dajmy się zwariować bo co rok trzeba by wymieniać swój tv:) Pozdrawiam

masz racje nie ma co sie stresować , d3000 jest naprawde dobry dla mnie jedyna jego wada to braki z płynnością, a że bardzo mi na niej zależy to raczej wybiore panasonica , no chyba że w4000 okaże sie rewelacją na co jedna sie nie zanosi :/
 
Do góry