LCD 32" PRAKTYCZNIE TYLKO JAKO MONITOR do 1800zlzl

rigo_scallars

New member
witam

poszukuje LCD ktory bedzie pelnil fukcje monitora dla mojego laptopa...

- monitor bedzie sluzyl przede wszystkim do grania w gry ( szybkie FPP, Quake, Fear, Crysis itp) -!! NAJWAZNIEJSZE ABY OBRAZ NIE PRZYCINAL, ABY LCD WYRABIAL SIE Z GRAMI !! poprostu nie moge grac kiedy komp ( w tym przypadku bylby to LCD :cool: ) "zamula"...

- rowniez bedzie sluzyl do ogladania filmow - dla mnie nie musi to byc obraz HD, wystarczy fajne DVD

- no i oczywiscie normalna praca w windowsie...

Nie wiem czy da sie kupic cos godnego polecenia w tej cenie, ale jesli tak to prosze o pomoc.

duzo slyszalem o tych modelach, ale przyznam szczerze ze jestem cienki w te klocki wiec dlatego tutaj pisze :)

LG 32LC52,LG 32LC41, LG 32LC51, LG 32LG3000, JVC LT-32A80, JVC LT-32A90

powiedzcie mi ktory z nich i dlaczego odpada i czy najwazniejszy przy grach jest CZAS REAKCJI ??
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeśli do kompa/laptopa to tylko i wyłącznie samsung a451, a551,a656 lub r81/82. Można podłączyć bez problemu po vga (1360x768 1:1) lub dvi-hdmi (1280x720 z funkcją bez overscanu lub 1360x768 1:1). Przy 1360x768 tivik sam dopasowuje rozmiar ekranu żeby nie było obciętych rogów a po hdmi (720p) wciskamy na pilocie "bez overscanu" i pasuje idealnie (do filmów hd rewelacja). W cenie do 1800zł kupisz: 32a451 (to nowy model) który średnio chodzi po 2000zł ale czasami na allegro można trafić za 1800. 32r81 kupisz za dokładnie tyle ile masz wszędzie. a551 i a656 to już większy wydatek ale mają full hd. Wszelkie LGki sobie odpuść bo to słabe tv, nawet lg5000. Jvc to do kompa raczej nie bardzo a jeśli już to problematycznie jeśli chodzi o podłączenie, także już na wstępie odpada.
MOJA RADA: Jeśli trafisz 32a451 za 1800zł to łykaj w ciemno, ale jeśli znajdziesz taniej 32r81/82 (w tym modelu koniecznie sprawdz naklejkę z tyłu obudowy - jeśli na końcu nazwy modelu jest C to tv ma panel Cmo czyli lipka ale jeśli będzie S to łykaj śmiało.To się tyczy tylko modeli r81/82) to także będziesz zadowolony.

Pozdrawiam.

p.s Czas reakcji podawany przez producentów nie znaczy zupełnie nic bo jest mierzony na przeróżne sposoby. Te samsungi które wymieniłem (miałem każdy z tych modeli więc możesz być spokojny o to czy wiem o czym piszę) do gier i filmów będą idealne. a656 to obecnie jeden z kilku najlepszych lcd na rynku a pozostałe to absolutna czołówka w swoich klasach cenowych.
 
Ostatnia edycja:

rigo_scallars

New member
SierzantHarris napisał:
Jeśli do kompa/laptopa to tylko i wyłącznie samsung a451....


i na tym oto samsungu nie bedzie zadnych problemow z FPS'ami ? znalazelm w skapcu oferte za 1850zl wiec nie jest zle :D

tylko teraz jest jeszcze jedna sprawa : czy nie slyszales czasem o zadnych problemach z czernia w tym LCD ??
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
A451 ma czerń lepszą niż np. toshiba zf355, panasonic lzd85, wszystkie phillipsy i większość tv z najwyższej półki za grubą kasę. Jeśli miałbym wymienić najmocniejszą stronę tego tv to bez namysłu powiem Ci: CZERŃ. Poprostu samsung stosuje w swoich lcd matryce spva tak jak sony (to ich wspólna firma slcd je produkuje) które słyną właśnie z najlepszej czerni. Jeśli chodzi o problemy to uściślij co masz na myśli. Do fpsów tivik się nadaje, sam grałem na nim w battlefield modern combat i call of duty 4 oraz inne fpsy i nie było żadnych problemów. Jeśli jesteś jednak w jakimś klanie lub mega hardcorowcem to zapewne wiesz co to input lag a takim przypadku to tylko samsung a656 lub sony w4000. Jeśli jednak nie to a451 lub r81 jest dla Ciebie optymalnym wyborem.
 
Do góry