LCD 32' - Potrzebuje porady

ryba77

New member
Zamieżam kupic sobie LCD 32'. Mam juz swój typ ale chciałem się upewnić i dowiedzieć sie czy nie ma czegoś lepszego z 32'. Nie znam się na TV i poczytalem troche forum stąd moj typ.

Pokój 24m2, odleglosc od TV 3m., korzystam z Cyfry+

Co myslicie o tym modelu:

Sony KDL-32D3000
Dobrze sie ludzie o nim wypowiadaja ale jestem ciekawy czy macie inne typy.

Dzisiaj widziałem jakas nowość: LG 32LG6000 Obraz był na prawde piekny. Pomóżcie bo mam mętlik w głowie.

P.s. Jeśli podrzucicie jakis model to napiszcie w czym jest lepszy od sony. Tylko tak przestępnie bo się nie znam na tym
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jak gramy w ciemno to ja stawiam na nowe LCD Pioneera 32".
A na dziś - przy takich warunkach wybierałbym 32 JVC p 80 ,32 X 20 Sharp,
32 Toshiba R 3500.
 

ryba77

New member
Kiki a dlaczego akurat te modele. W czym tkwi roznica ? Sorry za pytania ale to dla mnie nie mala kasa i chcialbym wziac cos dobrego i moge nawet doplacic, zeby tylko trafic w sedno. Przy takim zakupie nie do konca zwracam uwage na cene, bo wychodze z zalozenia, ze jak kupic to cos dobrego i nawet nieco drozszego. Oczywiscie sa pewne granice rozsadku.

Dodam ze glownie bedzie służyl mi do ogladania filmow, meczy i bajek (dal mojego synka) z Cyfry+. Moze kiedys przetestuje go i pdlacze komputer.

A co myslicie o tym LG 32LG6000. Podobno to nowosc i jest od niedawna. Nie wiedzialem zadnych opinni w necie ale na zywo obraz robi wrazenie

A co do nowego pioniera. To czy on już sie pojawil na rynku i ewentualnie ile, bedzie kosztowal? Widziałes juz go Kiki?? Ktory z tych 3 modeli oprocz pioniera wybrałbys.

Edit: Powiem szczerze, ze z tych 3 modeli najbardziej podoba mi sie Thoshiba.
Narazie wybrałbym Sony d3000 lub Thoshiba co powiecie o tym wyborze. Kurde im wiecej czytam na ten temat po roznych stronach to bardziej glupi jestem i potrzebowalbym pomocy w wyborze. Lubie konkrety i fajnieby bylo gdyby mi ktos powiedzial wez tego bo tu jest lepsze to czy tamto w poronaniu z tyym drugim TV
 
Ostatnia edycja:

siwy25

New member
ryba77!
W ub. roku miałem taki sam problem z wyborem lcd, im więcej i dłużej czytałem na forum opinie i rady forumowiczów tym większy miałem mętlik w głowie ale od tego jest forum żeby m.i.n szukać tu rady i pomocy!(dzięki wszystkim którzy mi pomogli!) i tu moja rada:wybierz trzy najbardziej polecane Ci modele zamawiaj prezentacje u kikiego i problem z głowy! zaoszczędzisz nerwy i pieniądze i sam (nie ktoś) wybierzesz ten któren będzie odpowiadał Tobie bo to Ty będziesz go oglądał a nie ktoś!
Ja trzy miesiące ''wybierałem'' i o przynajmniej dwa i pół miesiąca za długo!!! bo i tak padło na ''typy'' proponowane mi w pierwszych postach od forumowiczów i kikigo, i wybór był trafny:eek:k:a prezentacja rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i obawy!!
Pozdrawiam.
 

ryba77

New member
Bardzo chetnie ale jak to załatwia z toba Kiki. Czy to coś kosztuje taka prezentacja. Czy to nie byłby problem. bo ja mieszkam w Pasłęku 20 km. od Elbląga.

Kiki a jesli bralbys dla siebie to, ktory z tych 3 modeli co podales (JVC, Sharp i Toshiba) bys wybrał? Jeszcze ostanie pytanie. W czym tkwi ich przewaga nad Sony D3000. Przepraszam za takie pytania ale jestem laikiem i chcialbym poznac zdanie kogos kto w tym siedzi. Oczywiscie na zdaniu innych osób tez mi bardzo zalezy i jestem na prawde wdzieczny.
 
Ostatnia edycja:

Wojt29

New member
I ja przyłączam się do pytania :)
kiki dlaczego wytypowałeś Sharpa 32X20, a nie 32rd2e?

Tez jestem obecnie na kupnie i zastanawiam się właśnie pomiędzy
Sony kdl-32d3000, a ktorym z Sharpów 32rd2e / 32X20E.
Z tym, że 32X20 nie ma 100Hz, tylko Full HD. Dlatego zastanawia mnie czemu właśnie ten model został przez Ciebie wytypowany biorąc pod uwagę 32 cale?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zależy jaka masz odległość od ekranu ?
Bo przy większych odległościach ważniejsza jest wyrazistość obrazu jaki
ma Sharp 32 X 20 niż płynność 100 Hz.
 

ryba77

New member
SONY KDL 32W4000

Widziałem ze pisałes w ktoryms temacie o tym modelu. Jak to sie ma do JVC P80 i sony D3000 ? Czy P80 jest lepszy od D3000 i czy W4000 bije te 2 modele? No jaka jest mniej wiecej cena tego modelu. Powiem szczerze ze jesli jakosciowo ten model W4000 jest znacznie lepszy od wymienionych wyzej to wolabym dolozyc kasy i go kupic. Gdzie widzialem cene okolo 4 tys.

Czy jest mozliwosc porownania tych modeli w sklepach na terenie woj. pomorskiego? Jestem przedstawicielem i moj teren to czesc tego woj. Mysle, ze nie byloby problemu podjechac do, ktoregos sklepu na jakas prezentacje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony oczywiście że będzie na testach jak do nas wjedzie w maju - a więc za kilka dni. Jeszcze nikt go nie ma.
Prezentacje masz w podpisie - wjedź - dostanie dopowiedź.
 

siatek

New member
Samsung LE32A656

Żeby dodatkowo namieszać mam pytanie : jak ten nowy model 32 " samsunga z serii A656 ma się do tych proponowanych przez Was? Czytając opis jego parametrów (full hd, 100 Hz) i biorąc pod uwage jego atrakcyjną cene strasznie się napaliłem na jego kupno.

Do telewizora czesto będe podłączał laptopa i ciekaw jestem, który model do tego bedzie się najlepiej nadawał. kiki pomóż, widze że na tym forum jesteś wielkim guru :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale jeszcze ich nie ma . Nie wiem jaka cena bedzie jak wejdą.
Na dziś to rozmowa bez sensu. Już za kilka dni będą.

siatek
-
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=24520
tu masz test .

2ff4a21983f1bbd4med.jpg
 

Wojt29

New member
kiki napisał:
zależy jaka masz odległość od ekranu ?
Bo przy większych odległościach ważniejsza jest wyrazistość obrazu jaki
ma Sharp 32 X 20 niż płynność 100 Hz.

Ja mam właśnie ok. 3m.
Czy można to traktować jako większą odległość, przy której można zrezygnować ze 100 Hz??
 

Carbon_

New member
Bez reklam
kiki napisał:
zależy jaka masz odległość od ekranu ?
Bo przy większych odległościach ważniejsza jest wyrazistość obrazu jaki
ma Sharp 32 X 20 niż płynność 100 Hz.
A czy 3.5 m wystarczy by zrezygnować ze 100 Hz w przypadku 40" ? Z bliska w Saturnie denerwowała mnie słaba płynność i juddering na Toshibie 40XF. Przez to zrezygnowałem z jej zakupu, ale może to błąd, bo z 3.5 m obraz będzie płynny i wyraźny?
 
Ostatnia edycja:

ryba77

New member
Kiki (albo ktos inny) miales mozliwosc przetestowania LG 32LG6000. Pytalem sie o niego parokrotnie alr nie widzialem zeby ktos onim cos napisal w tym temacie. W sklepie obraz byl na prawde sliczny. Jestem ciekawy co o nim sadzisz.

EDIT:

P.s. Teraz tak siedze i rozmawiam z zona i zaczelismy sie zastanawiac czy do naszego pokoju (6mX4m) nie lepszy bylby 37". Odleglosc od telewizora bedzie okolo 3-3,5m. Pokój bardzo dobrze oswietlony (balkon i 2 okna) Najczesciej TV ogladamy wieczorem jak nasz maly terrorysta 3 letni synek zasnie (Cyfra+). W dzien to on głownie bajki oglada, jesli w ogole oglada. Komp podłaczany byłby zadko, głownie do ogladania filmow i moze pod jedna grę, w którą gram. Pro Evolution Soccer

I tu problem zaczyna sie od poczatku. Jaki telewizor 37" byscie polecili.

Jesli chodzi o 32" to na 99% zdecydowałem się na Sony D3000 (poczytalem temat w dziale Sony) ale chce poczekac na ten nowy model W4000 i zobaczyc, czy bedzie lepszy od D3000.

To bardzo prosze o wypowiedz na temat tego LG o ktorym pisalem wyzej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ryba 77 - z pewnością nie sięgałbym po LG - tym bardziej , że chcesz go porównać z Sony albo z Panasonic - nowe modele też na dniach.

Carbon - nie sugeruj się jakością z sygnału w markatach - to nie ma sensu.
U Ciebie z jednego sygnału idzie jeden telewizor.Poproś o prezentację.
 

ryba77

New member
Troche jeszcze poszperalem na forum i zaczalem sie zastanawiac nad wiekszym LCD.

Interesuje mnie jeszcze jedno czy ten nowy Toshiba 40 ZF 355 to jest najlepszy wybor waszym zdaniem? Czy jest cos lepszego w podobnej cenie?
 
Do góry