LCD 32" poraz n-ty, ale konkretnie.

meriox

Member
Witam,
Przymierzam się do zakupu LCD.
TV ma być wykorzystywany do oglądania kablówki, podłączenia PC (gry, filmy), również DVD.
Odległość oglądającego od TV to 4m. Czy przy takiej odległości 32" to nie za mało?
Poczytałem trochę forum i pojechałem do Saturna i MediaMarkt prównać telewizorki.
Na TV chcę wydać około 2600zł. W tej cenie mam możliwość zakupu Samsunga LE32R82B. Obraz wyświetlany na tym Samsungu jest bardzo przyzwoity a czerń nawet przy dużych kątach nie zmienia się w inne odcienie. TV innych firm w podobnej cenie niestety miały z tym problem.
Minusem LE32R82B jest lekkie szarpanie przy szybkich scenach.Natomiast droższa wersja - LE32M87B ma wszystkie cechy swojego tańszego "brata" a obraz jest dużo płynniejszy. Podobnie (na plus) wygląda Panasonic TX-32LX70P. Wyświetlany obraz jest czysty i płynny a czerń nawet przy większych kątach czarna.
Czy warto dopłacić do wyższych modeli. Różnica jest rzędu 600zł.
Czy może kupić słabszy a większy (37") TV bo odległość 4m jest dość spora...?
Z góry dzięki za pomoc!
 

ortax360

New member
Witam

OJ 4m i 32 cale - nie jest ok z takiej odległosci to min 46 a naj to ba 70 cali:) :D .
Ja ogladam okno na swiat 46 cali z 2.70 .

W najgorszym wypadku minimum absolutne to 37 lub 40 .

z 32 to własnie panasonic 32lx70 lub sony 32d3000 ,ale cena znacznie większa . WARTO DOPŁACIC .

Pozdrawiam
 

ortax360

New member
Odpada bo nie jest tak OK ja te 2 wymienione czyli nie ma szns z lcd 32lx70 i 32d3000:D .................:D

Ale ma jeden plusik ok działa z PC , ma lepszą czern od lx70 i to koniec zalet Samsunga .

Ale z 4m to nawet jakis tam LG czy mirai bedzie OK .

Atak z ciekawosci do czego bedziesz podłączał lcd PS3, X360, TUNER hd NP: N . MOze lepszym rozwiazanie bedzie plazma 37-42 cali np: Panasonic seria pv70 ? ceny są OK ok 3200-3800

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

cosby

New member
A ja dziwię się kto wymyślił te odległości. Sygnał z kablówki przy takiej wielkości to szmira maksymalna. Po kiego więc się pakować z taką kasą w tak wielki TV? Obraz z DVD nawet na 32 calach wygląda nieźle przy 3m. To moje subiktywne odczucie ale wniosek mam jeden. Dopóki w kablu nie będzie HDTV szkoda inwestować tyle w TV. Za 2 lata będzie to wszystko 70% tańsze sądząc po obniżkach z 2 lat ostatnich - do tego technologia się zmieni więc...
 

pos

New member
Zgadzam się z ortax360, 32" przy 4m, to trochę mało. Według mnie 40-42" to niezbędne minimum.
Osobiście z ok. 4,5m oglądam 52" i wcale nie uważam że jest za duży. Sygnał mam z n-ki.
Fakt, że najlepiej obraz wygląda przy HD, ale "zwykły" sygnał przy tej odległości też nie wygląda źle.

Musisz sam popróbować np. w sklepie odejść sobie na 4m od TV i zobaczyć, czy ten rozmiar będzie Ci pasował. Zobaczysz, że jak kupisz za mały TV, to będziesz zaraz rozglądał się za czymś większym.

Pomyślnych łowów.
Pozdrawiam,
Paweł
 

kamayeyeye

New member
Gdyby kazdy rozmiar tego samego modelu kosztowal tyle samo, nie byloby problemu wziasc nawet 60 cali. Ja jestem teraz na kupnie tvika 32 cali, bede ogladal z 4 metrow. Za jakis czas tego przeniose do innego pokoju i kupie sobie wiekszy. Nie widze sensu ladowac tyle kasy w taka zwykla rzecz jaka jest telewizor.
 

pos

New member
Masz rację... wszystko zależy od tego, czy kupowany TV traktujesz jako przejściowy, czy na dłużej. A po drugie, ile chcesz poświęcić kasy.

Kolega meriox pisze, że chce przeznaczyć ok. 2600zł, czyli budżet już znamy, teraz potrzeba odpowiedzi na pytanie czy ten TV ma być na dłuższy okres, czy może przejściowy..... Jeżeli na dłużej, to ja bym doradzał poczekać, dozbierać kasy i brać większy.
 

meriox

Member
Kolega meriox zwiększył swój budżet do 3300zł :p
Po wypowiedziach forumowiczów biorę również pod uwagę 37".
Może Samsung Le37R82B?
 

swnw

New member
cosby napisał:
A ja dziwię się kto wymyślił te odległości. Sygnał z kablówki przy takiej wielkości to szmira maksymalna. Po kiego więc się pakować z taką kasą w tak wielki TV? Obraz z DVD nawet na 32 calach wygląda nieźle przy 3m. To moje subiktywne odczucie ale wniosek mam jeden. Dopóki w kablu nie będzie HDTV szkoda inwestować tyle w TV. Za 2 lata będzie to wszystko 70% tańsze sądząc po obniżkach z 2 lat ostatnich - do tego technologia się zmieni więc...

Ale w tym czasie można umrzeć :(, a w zaświatach wszystko "live" o ile informacje są prawdziwe.

swnw.
 
Do góry