LCD 32' pod konkretne wymagania...

MaTiX_lama

New member
Witam. Planuję sobie niedługo zakupić TV LCD. Proszę o poradę, co do modelu. Moje wymagania to:
- 32'
- FullHD (1920x1080)
- min. 3 złącza HDMI (będzie podłączony komp, odtw. Blu-ray i tuner HDTV (prawdopodobnie 'n'))
- cyfrowe wyjście audio
- tuner DVB-T
Dobrze by było, gdyby jeszcze miał:
- odświeżanie 100Hz
- wejście DVI (wtedy może mieć tylko 2 HDMI)
- tuner DVB-C
Mogę na niego przeznaczyć ok. 3000zł. Myślałem o Sony KDL-32W4000 lub o Panasonic TX-32LZD85F. Który z nich byłby lepszy? Panasonic w porównaniu z tym Sony ma dodatkowo DVB-C i odświeżanie 100Hz, natomiast, gdzieś wyczytałem, że DVB w Panasonicu obsługuje tylko MPEG2, natomiast nie ma obsługi MPEG4, co go automatycznie dyskwalifikuje, bo w Polsce ma ponoć obowiązywać MPEG4. Może ktoś powiedzieć coś więcej na ten temat? A może ktoś poleci jeszcze inny model?
Pzdr.
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Jeśli chodzi o mpeg4 to sie nie martw...jak wejdzie wszystko bedzie ok:)
Postaw jeśli dysponujesz kwota 3000 zł na nr 1 moim zdaniem na rynku SKARPA XL8E...bedziesz na pewno zadowolony!!!
 

MaTiX_lama

New member
Fajny ten Sharp, ale nie ma wyjścia cyfrowego audio, które szczerze mówiąc by mi się przydało. Natomiast dzisiaj poszperałem jeszcze trochę w internecie i znalazłem bardzo fajny nowy model LCD Sony, a mianowicie Sony KDL-32W5500. Sprzęt dopiero co ujrzał światło dzienne i pewnie nie będziecie w stanie nic na jego temat powiedzieć, jednak IMO jest to bardzo ciekawa propozycja. Pewnie będzie trochę droższy niż te 3000zł, ale z drugiej strony TV planowałem kupić dopiero w wakacje, więc może do tej pory stanieje ;) Co myślicie?
 

skylla1

Member
Bez reklam
Więc poczekaj do wakacji. Do tego momentu będzie jeszcze wiele nowych modeli. Tego w5500 jeszcze nikt nie widział, więc nikt go nie oceni, a jego cena sugerowana to 5500zł :).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
skoro zakup w wakacje to przedstawianie dziś oferty zwyczajnie mija się z sensem.
 

MaTiX_lama

New member
kiki napisał:
skoro zakup w wakacje to przedstawianie dziś oferty zwyczajnie mija się z sensem.
Może faktycznie macie racje ;) Tyle, że ja tak mam, że lubię wcześniej wiedzieć, na co konkretnie mam zbierać kasę ;) Poza tym wakacje podałem jako ostateczny termin, a jest bardzo prawdopodobne, że TV będę kupował już w maju ;)

BTW na innym forum ktoś polecił mi Sony KDL-32W4500. Jest identyczny jak Sony KDL-32W4000, tylko, że jest 100Hz. Sprawdziłem ten model i jest on ponoć niedostępny w Polsce. Może wiecie o nim coś więcej?
 

Lehooo

New member
Witam
Podłączę się pod ten wątek, gdyż jest zbieżny z moim dylematem.. oczywiście chcę kupić telewizor. Konkretnie 32" do kwoty 2500zl. Telewizor będzie stał w nasłonecznionym pokoju ok 2,5m od oglądającego. Sygnał jest z kablówki. Będzie do niego podłączony PC i być może DVD. W najbliższej przyszłości nie planuje zakupu tv cyfrowej ani odtwarzacza blu-ray. Co do przeznaczenia to oprócz zwykłej tv i filmów z DVD lub PC posłuży czasem do grania (PC lub pożyczona konsola) Przeglądałem forum i znalazłem paru faworytów:
- Samsung LE32A656 A1,
- Samsung LE32A756,
- Philips 32PFL7803 D,
- LG 32LG7000.

Co o nich myślicie? Który z nich "najporządniejszy"? A może jakiś inny model?
Może za tą cenę da się kupić dobre 37"?

Z góry dzięki za odpowiedź.
 

MaTiX_lama

New member
skylla1 napisał:
Można wiedzieć po co ci full HD przy 32''?
Lapiej wybrać hd ready 100Hz i jeszcze ci zostanie:).
A chociażby po to, że będę miał podłączonego kompa, a rozdzielka 1280x720 to w przypadku PC trochę przeżytek (monitor mam 24' 1920x1200) ;)
Pzdr ;)
 

osiolek

New member
Kupiłem sony 32W4000, 1,5 miesiąca temu. Powiem szczerze jeśli bym nie czytał 1000 opinii na internecie, byłbym znacznie szczęśliwszy. Wyobraź sobie, kupiłeś nowy telewizor i odrazu szukasz jakie ma felery. A może jakiś banding, smużenie... i inne cholerstwa. Jeśli chcesz nie mieć traumy przed i po zakupie olej fora internetowe poszukaj znajomego z dobrym LCD i pooglądaj. Ja po zobaczeniu obrazu z n-ki u sąsiadów zaraz ją kupiłem i problemy z kątami i innymi dupsami odleciały oglądając discovery HD i "1000 miejsc wartych zobacznia przed śmiercią" lub wschody słonca na ziemi. Pełny szacunek dla nowej technologii. Wczoraj postawiłem mysz przed TV i stojąc dosłownie 30 cm przed telewizorem odpalałem programy w rozdzielczości 1920x1080 bez bulu oczu. Byłem w szoku. Jakoś wszyscy wujkowie skupiają się na felerach, a mało kto opisuje zalety.
Pozdrawiam.
 

skylla1

Member
Bez reklam
A na kanałach SD z n-ki też masz taki boski obraz? Bo sądząc z opinii innych nie, a takich kanałów jest ciagle 95%.
W HD każdy telewzior zagra dobrze, także taki za połowę ceny 32w4000.
Chociaż jeśli telewzior na robić za pulpit komputera, to rzeczywiscie Full HD może być przydatny, ale tylko wtedy. Na pewno nie do oglądania filmów, nie tylko z kompa ale nawet z BR.
 

MaTiX_lama

New member
osiolek napisał:
Powiem szczerze jeśli bym nie czytał 1000 opinii na internecie, byłbym znacznie szczęśliwszy.
A ja mam akurat odwrotnie ;) Już od jakiegoś czasu nie kupuję żadnego sprzętu bez wcześniejszego poczytania opinii użytkowników na jego temat. I zawsze na tym dobrze wychodzę, bo na różnych forach można się sporo dowiedzieć na dany temat i np. kupić lepszy sprzęt za niższą cenę ;) I wcale potem nie szukam wad, tylko cieszę się, że dobrze wydałem moje pieniądze i śmieję się z ludzi, którzy np. kupują gotowe zestawy komputerowe w MediaMarkt ;) Ja sam złożyłem swojego kompa, właśnie dzięki pomocy użytkowników różnych forów i jestem teraz pewien, że nic lepszego za taką kasę bym nie dostał ;) To tak BTW ;)

Pzdr.
 
Ostatnia edycja:

5er

New member
To ja tez sie podlacze, szukam 32 cale, takze pod kompa i ps3, wiec koniecznie full hd, dziwiek nie jest wazny, bo bedzie przed amplituner. cena tak do 3000, mysle o nastepujacych:
- LG 32LG5700
- SONY KDL32W4000
- Sharp Lc-32DH77E
- Philips 32PFL9613 D

Bylbym wdzieczny za jakies podpowiedzi, ale takie pooowazne. Dzieki!!!!
 

osiolek

New member
Odnośnie sygnału SD - obraz z n-ki jest subiektywnie lepszy niż z naziemnej czeskiej cyfrowej TV (12kanałów). Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony.
Kupiłem telewizor z 1080p pod komputer (sam go złożyłem 5 lat temu i dokupiłem windowsa media center). Sprawdzałem rozdzielczość 1366x768 i jest znaczna różnica na komputerze.
Przekonała mnie jedna opcja na korzyść 32W4000 porównując z 32V4000 - czujnik jasności. W starym telewizorze bez przerwy rozjaśniałem i ściemniałem. Teraz mam świetny spokój, choć też można się dowalić...:) .
Jak będę składał nowy komputer chętnie przeczytam opinię kogoś zadowolonego z wyboru, a składał go będę pod możliwości 32W4000 i planowanego większego telewizora (z możliwością bezprzewodowej komunikacji itp...:roll: ).
Pozdrawiam
 

MaTiX_lama

New member
Dawno się nie udzielałem tutaj, ale teraz mam pewne wątpliwości i chciałbym, żebyście mi doradzili ;) Z wyborem modelu już się uporałem - padło na TV Sony z serii W5500. Wczoraj byłem w MM z Zabrzu i po zobaczeniu na żywo modelu 32w5500 doszedłem do wniosku, że niczego innego nie chcę ;) Tylko, że model 32' wydał mi się jakiś taki mały. I teraz nie wiem, czy nie zdecydować się na model 37'. Różnica w cenie to nieco ponad 500zł, także mogę sobie pozwolić na trochę większy wydatek. Tylko teraz może się okazać, że 32' wyglądające na małe w markecie, po przyniesieniu do domu będzie w sam raz. Dlatego chciałbym, żebyście mi doradzili, czy kupić 32', czy 37'. TV będzie stał w pokoju 10m^2, odległość od oglądającego do ekranu wynosić będzie ok. 1,8m. Tak nawiasem mówiąć, to mój tata już na mnie krzywo patrzy jak mu mówię, że chcę kupić TV 32' ;) Ciekawe co by powiedział, jakby się dowiedział, że kupuję 37' :D Już słyszę te jego gadki, w stylu "przecież ty oczy stracisz" ;) No nic. Jaki model w mojej sytuacji kupić? 32', czy 37'?
 

ipfon

New member
Nie chcąc zakładać nowego tematu w tym stylu podepne się do tego.
Mianowicie
Chce kupić nowy telewizor ale zupełnie nie mam pojęcia na co zwracać szczególną uwagę. Czy lepiej brać LCD czy plazmę?
Pokój mam dość mały (odległość od telewizora jakieś 3-4 metry) więc z tego względu nie chcę kupować niczego większego niż 32 cale, bo uważam że będzie to bez sensu (chyba, że się mylę)
Telewizor ma spełniać tylko i wyłącznie funkcję
telewizora, czyli nie będzie podpinany do pcta, będzie podłączony ewentualnie Polsat Cyfrowy bądź NTV, także nie muszę chyba dodawać, że musi być już w technologii HD Ready
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Dodatkowo jeszcze powiem, że cena nie gra tu wielkiej roli, ale wiadomo - im taniej tym lepiej :-D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
co to znaczy cena nie gra roli ?
Czy Loewe 40 Indywidual za 16.000 zł będzie ok. - bo jest w promocji !!!
Bo przy Twoich warunkach odległości minimum to 42"
I czy na pewno chcesz wyłącznie HD ready ?
 
Do góry