lcd 32" ostatecznie 37" 3000-4100zł

Szol

New member
Witam.jak większość przejrzałem już masę tego i tamtego, próbowałem dopasować swoje wymagania do istniejących tematów ale mi niedogodzi.

jestez zdecydowany na 32" i naprawdę wolałbym przy tym pozostać, chociaż zastanowiłbym się na interesującym lcd 37" więcej absolutnie nie. wydać chciałbym jak najmniej a nie max budżetu. generalnie chcialby sie zmieścić do ceny tego shapa poniżej czyl ok 3500zl.

już byłem zdecydowany na sharpa lc32xl8e ale nie wiem jaki ma kodek mpeg co w przypadku ewentualnej tv cyfowej mpeg 4 w Polsce go dyskwalifikuje. nie mogę uzyskać tej informacji.


nie znoszę smużenia,kiepskiej bieli i czerni lubię realistyczny obraz, moja kobieta nie znosi brzydkiego telewizora:???:musi być mpeg 2 i 4 w dvb-t.zastosowanie: max dobra jakoś analog, cyfrowy świetny, komputer-dynamiczne filmy i gry.
bylby wdzieczny za kilka propozycji pasujących do mnie nowych serii lcd dobrze by było 100hz o ile w danym modelu to coś daje. jakoś źle poczytałem o testowaniu LG więc jego wołabym nie. nie mam preferencji marki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Twoich potrzeb sprawdź wg. kolejności :
JVC 37 P80 :
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360&page=30

Przy okazji sprawdziliśmy jakość sygnałów SD i jesteśmy jeszcze bardziej oczarowani jakością niż poprzednio. Zresztą proszę popatrzyć na wiadomości przed meczem z Porto Rico w siatkówkę.
p1050724tm4.jpg


Sharp 37 XL8
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27270
009_P1010152.JPG


Toshiba 37 R 3500
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg


Toshiba 37 Z 3030
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438

Toshiba 40XF355
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17550


DSC_0201.JPG
 

Szol

New member
-zalezy mi przed wszystkim na 32".37" to osteczność niemilie widziana.
-zależy mi na najnowszych seriach lcd poszczególnych firm. wyznaję zasadę nowsze-lepsze technologicznie.
-dvb-t mpeg 2 i 4

-jeżeli kto wie jak mogę uzyskać informację odnośnie kodeka mpeg w sharpie lc32xl8e to bardzo proszę..
-źle się wyraziłem- sygnał analogowy nie jest moim priorytetem a jedynie ma być na wysokim poziomie z racji że jeszcze chwile na nim wszyscy pociągniemy.

dobre byłyby 3 propozycje ale w kontekście moich preferencji.
 

Szol

New member
ok jednak już nie jestem taki anty 37 cali. i już tak nie rzucam się na mpeg 4. dostałem maila od sharpa jeszcze go wkleję w temacie danego modelu.
proszę o odniesienie się do zasadności tego wyjaśnienia sharpa. cytat na końcu posta.


Kiki jak mogę przeglądnąć linki dołączone do twoich modeli skoro nie mam do nich chyba dostępu.

jestem skłonny wahać się między jvc a sharpem. rozumiem że polecasz bardziej jvc? jakie względem siebie mają wady i zalety? widziałem 32"jvc i biel nie była kto wie jak biała w przeciwieństwie do sharpa aquos. jeszcze jedna rzecz mnie zaskoczyła czyli rozdzielczość modeli:

sharp- 1920x1080
JVC- 1366 x 768 (WXGA)
czy dalej mam brać pod uwagę ten JVC?
możesz podać mi twoje ceny na te modele?
cytat:
W odpowiedzi na Pana e-mail, pragne Pana poinformowac, ze telewizory SHARP
wyposazone w tuner DVB-T dekoduja obraz w standardzie MPEG-2, co jest
zgodne z obowiazujacymi w Europie standardami nadawania DVB-T.
Stosowany przez wszystkich polskich operatorów system nadawania DVB-T ma
jedynie charakter testowy i moze zostac dowolnie zmieniany bez uprzedniego
informowania odbiorców, o czym równiez znajda Panstwo informacje na
stronach internetowych poszczególnych nadawców.

Firma SHARP moze zapewnic ze swojej strony, ze w momencie zatwierdzenia
poprzez Ministerstwo Infrastruktury obowiazywania w Polsce odpowiedniego
standardu, zapewnimy do niego wsparcie w naszych urzadzeniach.

Modele serii HD1 odbieraja ten format.

Ponizej aktualne informacje zamieszczone na stronach Ministerstwa
Infrastruktury:

link tu był ale system nei pozwolił mi go dodać..

Projekt telewizji DVB-T w Polsce jest ciagle jeszcze tylko dyskutowany.
Standard MPEG-4 nie zostal jeszcze opracowany, co oznacza rowniez, ze
sprzety radzace sobie z nadawanym obecnie MPEG4 , nie musza sobie z nim
radzic np. za tydzień (jesli parametry MPEG4 zostana zmienione).
Nie ma sensu kupować i szukać kart w tej chwili - nikt nie zagwarantuje, ze
taka dzisiaj kupiona karta bedzie działała za tydzien, za dwa tygodnie, za
miesiac itd.

Po wydaniu konkretnej ustawy, firma Sharp zajmie sie support`em w tej
sprawie.
koniec cytatu.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostaje przy swojej ofercie - trzeba się cieszyć życiem :D Nie kupuj na duży zapas. Bo jeszcze się wiele zmieni.
 

alyjen

New member
Poza tym kto tak na prawdę będzie korzystał z tunera cyfrowego i anteny siatkowej?
Albo mieszkasz w mieście i masz kalbówkę, albo mieszkasz poza miastem i masz satelitę bo zasięgu nie ma ;)
 

Szol

New member
czyli co? jak mam kablówkę lub cyfrę to do niczego mi tuner dvb-t?jestem z miasta to widać, jestem z miasta, mam nadzieję że to słychać:p

dobra w zasadzie to się przekonałem do jvc p80 tylko mam nadzieję że jest ładny bo dla płci przeciwnej najważniejsze w telewizorze to wygląd,kolor i wykończenie niewidocznych elementów obudowy :???:
i nic mu tu nie pomoże dobry obraz, szybkia matryca, duże kąty i dobry sygnał z kablówki. a sharp aqus się spodobał..
 
Do góry