LCD 32" okolo 2000zl, kablowka, HD, komp

wacekdagama

New member
Witam

Bylem juz niemal zdecydowany na G20 od Panasonica, ale ze jednak bedzie to za duzy wydatek musze wybrac cos innego.

odległość od ekranu - 1,5-2 m
jak słońce świeci w pokoju - okno od wschodu, rolety
Jak duży jest pokój - 3 m x 5 m
jaki masz obecnie telewizor- jakis stary crt
preferowana technologia - myslelem o plazmie ale teraz chyba lcd
jakie programy najczęściej oglądasz głównie- wszystko w tv o roznych godzinach
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem- zwykle wiecej wieczor, ale w dzien tez sie zdazy
preferowana wielkość telewizora - 32-37"
preferowana marka- nie podpowiadam ;)
czego nie lubisz w telewizorach - braku plynnosci
jakie urządzenia będą podłączone- kablowka, komp,
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 60% TV/filmy, 20 % filmy HD, 20% gry
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych- bedzie na wprost +/-30stopni
telewizor ma mieć wifi- moze byc
ma czytać przez USB filmy - tak
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - hdmi/usb (kablowka, filmy z usb,)
jaki masz sygnał - telewizja kablowa
ile programów HD: narazie 0 ale w przyszlosci beda jakies
ile godzin dziennie ma grać telewizor - zalezy, czasem dlugo czasem ze 4h
ile osób zasiada przed telewizorem - najczęściej 1-2
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa ? okolo 2 tys

Jako, ze aktualnie mam kablowke z UPC to wazne, aby dosc dobrze skalowal sygnal z SD. Czesto bede tez ogladal filmy z kompa przez HDMI i gral na tym telewizorze w wyscigi. Wiem, ze na hdready bedzie lepiej w SD ale w przyszlosci raczej wiecej programow bede mial w HD wiec dlatego chce kupic tv FullHD. Wiem, ze nie ma porownania z jakoscia obrazu w takim LCD i ta plazma ktora mialem kupic, ale szukam czegos co chociaz posiada troszke czerni i nie bedzie za bardzo smuzyc. Mam teraz w domu monitor Benq na MVA i nie widze smuzenia w grach, choc na poczatku widzalem po przesiadce z CRT. Co polecicie w tej cenie aby kolory byly ok, nie rwal obraz, byla czern i radzil sobie z SD?

Myslalem o sony KDL-ex500 lub jakims Sharpie np Aquos LC-32D65E, ale moze jest juz cos nowszego co bedzie lepsze.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
bliska odległość - to skalery mają znaczenie.
Sharp 32 FH10
Panasonic 32 G 10
JVC 32 R 10
Toshiba 32 XV 733
 

AndyPl

New member
Również szukam TV w podobnej cenie ~2tys cenie moje priorytety są zbliżone do założyciela tematu

Jakie masz warunki? -----------Pokój 4m x 4m
Preferowana wielkość matrycy-- 32 cale
Preferowane marki-------------- nie ma znaczenia
jaka odległość od ekranu ? ------ok 1,5m
Jaki sygnał ? ------------------- Antena naziemna
jakie urządzenia do podłączenia?-- Podłączony do PC – priorytet GRY , filmy, strony www
jaka klasa cenowa - ok. 2000zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?---Różnie jeśli w dzień mam możliwość zasłonięcia roletami okna
ile osób zasiada przed telewizorem?-----1
oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła ?---różnie bywa
jaki masz telewizor? --------Monitor CRT 19" LG flatron 915ft --- Zaczął się sypać "kolory"
Ma stać czy wisieć?-------- Stać
I raczej ---- Full HD

Czego oczekuje – Aby był kompatybilny z PC, Nie chciałbym żeby podczas gier występowało jakieś smużenie lub jakiś afekt teatralny , były w miarę dobrze odwzorowane kolorki . Wiem ze musi mieć FULL HD bo monitor będzie używany jako monitor PC. A jak ma się skalowanie do mniejszej rozdzielczości?

Moi faworyci :
1. Toshiba 32 XV733 - cena: 1,850zł z tego co poczytałem o tym tv wydaje się dobra propozycja, myślę ze by mnie zadowolił :)
2. Philips 32 PFL8404 - cena: 2,225zł Również kusi mnie ten TV również wiemy ze nie ma byle jakich parametrów i teraz pytanie czy morze coś lepszego zaoferować w porównaniu do Toski czy warto by było wydać 400zł ?
3. Sharp 32 FH510E - cena: 1,699zł --- wiem tylko ze to jakiś z nowych modeli i to wszystko -- Najtańszy z czołówki :)


Jeśli są jakieś inne monitory którymi można polecić którzy by lepiej się sprawowały w podłączeniu z PC proszę pisać bo wole parę zł dopłacić i cieszyć się dobrym obrazem. MOnitor MOGĘ Nawet kupić JUTRO :)


DZIĘKUJE ZA UDZIELONA POMOC :popcorn:
 

RAISER

New member
Tylko że ten Sharp nie ma odświeżania 100Hz a to zawsze lepiej mieć niż nie mieć.
Mój typ to PANASONIC 32S20. Input lag w tym modelu jest również minimalny (dokładnie 35ms) a do tego szybka matryca no i
wspomniane już wcześniej odświeżanie 100Hz.
Oprócz tego model ten jest chwalony w wielu testach za bardzo dobrą czerń jak na telewizor oparty na matrycy typu IPS.
 
Ostatnia edycja:

AndyPl

New member
No tak a co z Toshiba 32 XV733 Jeszcze nie tak dawno była bardzo polecana na swoje parametry,dobra elektronika, kolorki, współpraca z PC. pisze tak bo tamte TV mam na miejscu
 

AndyPl

New member
Mój wybór padł na Toshiba 32 XV733 z TV jestem zadowolony spełnił moje oczekiwania co do parametrów w połączeniu z komputerem grając nie widać input laga który by był widoczny, kolorki są żywe... Jak na razie jadę na domyślnych ustawieniach, może kto bardziej jest obyty z TV by podpowiedział jakie zalecane są ustawienia w połączeniu z PC
 

yorik

New member
Mój wybór padł na Toshiba 32 XV733 z TV jestem zadowolony spełnił moje oczekiwania co do parametrów w połączeniu z komputerem grając nie widać input laga który by był widoczny, kolorki są żywe... Jak na razie jadę na domyślnych ustawieniach, może kto bardziej jest obyty z TV by podpowiedział jakie zalecane są ustawienia w połączeniu z PC

Opowiedz jak sobie radzi z sygnałem tv, dvd. W sumie o tym modelu w wydaniu 32'' najmniej mówiono na forum, w dalszym ciągu np.: nie wiadomo jaka tam matryca siedzi...
 
Do góry