LCD 32" nie Samsung

gpr

New member
Odbywają sie właśnie mistrzostwa w piłce noznej więc markety kusza promocjami
Zastanawiam sie zatem nad kupnem nowego telewizora.


- 32 cale (szerokość max 82cm)
- jak najtańszy (max 1500zł) Wolał bym coś koło 1000zł
- nie moze to być samsung

- odległość od ekranu 2,5metra
- wolał bym matryce matową (okna mam na wschód tv będzie stał bokiem do okna)
- 3d jest niepotrzebne, tak samo jak internet
- wszelkie dodatki typu odtwarzanie plików flv, polskie napisy będą miłe widziane ale nie konieczne.
- natomiast odtwarzanie AVI i MP4 to mus
- tv kablowa ale analogowa podłączona poprzez gniazdo antenowe

- Telewizor do oglądania tv, filmów z pendrive lub komputera lub nagrywarki dvd, przeglądania internetu (będzie często służył jako monitor), czasem bardziej statyczne gry które wymagają dużej ilości szczegółów czyli ostrości (typu Medieval total war) zatem dobrze aby miał ostry obraz ale z możliwą regulacją, mała plamka. także kablówka 50% / jako monitor 50%
- posiadam nagrywarkę dvd która póki co łączy sie z tv przez EURO jednak ma hdmi out którego nigdy nie sprawdzałem.
- telewizor raczej będzie stał
- pokój poniżej 20m2
- oglądany będzie na wprost

W rodzinie mam philipsa 5007K 40cali który ma ładne kolory i brak podstawowych wad LCD które naprawdę potrafią człowieka wkurzyć.
hmm To chyba wszystko
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
podbijam
23 cale oczywiście full hd [FONT=&quot]1920x1080 do 1500zł
[/FONT][FONT=&quot]kablówka 50% / jako monitor 50%

ps. dość często zamiast mojego wątku pojawia sie wątek N-ki[/FONT]
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb :
- Panasonic 32 AS500
- Toshiba 32 L3433
- Sharp 32LE 350
- Philips 32 PFH 4109
 

gpr

New member
Panasonic 32 AS500 - "hd ready [FONT=&quot]1366[/FONT] x 768" więc podziękuję
Philips to samo
Toshiba - tylko 1 USB (hmm) 50hz, 65W poboru mocy
chociaż.. odtwarza flv,

Zostaje sam Sharp który ma podobno 50hz. Czemu mi go poleciłeś?
Nie zawiodę sie obrazem porównując go z philipsem 5007?
http://agdlab.pl/testy/Tanie.telewizory-test.porownawczy,3051/12#sharp-lc-32le350v-bk

Czy wyższa rozdzielczość oznacza mniejsze piksele więc (przynajmniej teoretycznie) bardziej szczegółowy obraz?
Do oglądania filmów 1366 pewnie wielkiej różnicy nie robi jednak gdy będe używał telewizora jako monitora różnica może być widoczna.
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
Zakupiłem tego sharpa i mam teraz problemy.:-(
Problem 1 czyli nierównomierne podświetlenie matrycy (na żywo wygląda gorzej)
matryca - YouTube
Mało widać bo zgasiłęm wszystkie światła by było widać poświatę w prawym dolnym rogu.
Gdy złapie sie w tym miejscu obudowę i lekko dociśnie to poświata znika.

problem 2, bardziej denerwujący czyli jakby smużenie (obraz raz jest ostry raz za mgłą).
najbardziej to widać na napisach
Tu minutowy filmik: Film01 - YouTube

problem 3
to w moim odczuciu nie dostarczanie odpowiedniej ilości prądu przez USB.
podłączyłem dysk twardy i przy pierwszym usb co jakiś czas pika (co jakies 10 sekund?) Przy odtwarzaniu filmów chyba nie pika (nie sprawdzałem zbyt długo bo obawiam się że dysk wysiądzie). oprócz piknięć słychac jakby głowice która chciała by sie rozpędzić a nie moze.
Przy drugim USB jest jeszcze gorzej. Świszczy i cos przeskakuje.
Dysk nie wydaje takich odgłosów przy podączeniu do drugiego telewizora i komputera.

Film: Najpierw przez 20sec USB nr 2 a od 22 sec USB nr1 (piknięcie 30 i 41 i 51 sekunda).
dysk - YouTube

Z czego wynikają te problemy?

-----

Byłem natomiast mile zaskoczony formatami które odtwarza: AVI, MP4 i... FLV.
RMVB niet. WMV nie sprawdzałem. na początku myślałem ze nie ma podglądu dysku na foldery lecz jest podzielone na filmy, muzyke i zdjęcia ale wystarczy przełączyć i jest ok.

Co do jakości obrazu.. cóż mam kablówkę ale tylko analogową więc bywa słabo. Pikseloza wokół obiektów, zamazane postaci przy ruchu kamery itp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trzeba zawsze sprawdzać przy zakupie podświetlenie.
Myśmy tego wysłali kilkadziesiąt sztuk i nie znajdziesz żadnego złego wpisu.
Ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości to poproś o wymianę.
 

firekage

New member
Bez reklam
Myśmy tego wysłali kilkadziesiąt sztuk i nie znajdziesz żadnego złego wpisu.

Świadczy to jedynie o niskich wymaganiach kupujących bo większość nawet nie jest w stanie zauważyć wad, takich jak DSE, banding, nierównomierność podświetlania itd.

Swoją drogą, wybór Sharpa to zaiste dziwny wybór - wystarczyło wejść na strone EUROAGD i poczytać opinie o tych odbiornikach.

Na marginesie - ten brak ostrości obrazu poraża. To ma w ogóle 100Hz natywnie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdy ma takie wymagania jak TY.
Niektórzy rozumieją i wymagają od telewizora tyle ile za niego zapłacili.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Nastepnym razem bedzie tylko nie firmy na S
Szkoda bo i Sony wypadnie z kręgu zainteresowań
Tak się kończą zakupy których podstawą jest artykuł w Onecie
 

gpr

New member
Artykuł w onecie?

Ten sharp z tym swoim podświetleniem jest lata świetlne za Philipsem 5007. Generalnie z każdego rogu widać lekką poświatę świetlówek. Z tym ze w tym rogu to wręcz wybija światło. W Philipsie tego nie ma.

bardzo denerwuje mnie to dziwne smurzenie tzn co chwila raz jest ostro a raz nie. Zmiany są nieregularne ale co jakąś sekundę.
jeszcze raz zapodam film: Film01 - YouTube
Zauważam to na analogach. Po podłączeniu do przekazu cyfrowego jeśli jest to nie zauważyłem. Jednak nie miałem czasu na oglądanie. Zresztą u siebie mam kablówkę analogową.

O co tu chodzi? To te dziwne 50Hz zamienione na 100 czy moze tuner coś próbuje ulepszać ale mu nie wychodzi?
Zastanawiam sie również nad tymi nieostrościami gdy kamera się szybko przesuwa np gdy zawodnik stoi na boisku a akcja idzie więc kamera za akcją. Wtedy ten stojący jest niewyraźny.

Ogólnie nie znam sie na tych bandingach itp ale niektóre rzeczy zauważam.

Jeśli nie ten Sharp to co? Sony jest za drogie. Kupiłem tego sharpa w promocji (999zł). Za tyle to sa tv 1300na700 lub badziewiaki LGki które jak samsungi robione sa po taniości.

Może jednak trzeba było brać tą Toshibę L3433
Sharpa chyba mi nie przyjmą z powrotem bo opakowanie nie jest nienaruszone (torebki z akcesoriami trzeba było odpakować).
hmm Czym sie różni 32W2333 od L3433?
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
aha
TV kupiłem wczoraj. Dziś miałem oddać, wymienić lub zareklamować jednak czeka na to co mi powiecie. Z tym że tak jak pisałem opakowania nie sa nienaruszone więc oddać pewnie nie będe mógł.
Nawet jeśli to brać ten sam czy zwrócić sie ku czemuś innemu?
Możliwa jest wymiana na inną sztukę zamiast reklamacji?? Na jakiej podstawie?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W2333 - matryca hd ready innolux, przeciętny kontrast, słabe kąty boczne
L2333/L2433 matryca FHD, AUO/Samsung, dość dobry kontrast, zadowalajace kąty boczne.
Oba mają podświetlanie typu direct led, które powinno być równiejsze niż krawędziowe.
 

firekage

New member
Bez reklam
Nie każdy ma takie wymagania jak TY.
Niektórzy rozumieją i wymagają od telewizora tyle ile za niego zapłacili.

Bzdury. Nie ważne jaka cena, w tej cenie telewizor powinien spełniać podstawowe minimum - w momencie, gdy rozjeżdża mu się obraz, głos lub głos z obrazem to takie coś w ogóle nie nadaje się do spełniania podstawowej funkcji, a wymagania nie maja nic wspólnego przy cenie. Innymi słowy, temat zawęziłeś do mniej więcej tego, że poniżej np. 1000 każdy telewizor to zwykłe gówno i lepiej szukać używanego.

Problemem właśnie nie są wymagania, a akceptacja bylejakości. Ludzie nie dostają tego za darmo, płacą. Dla sporej grupy wydatek nawet 1000 zł będzie sporym obciążeniem (zarobki, kredyty mieszkaniowe itp.), więc oczekują podstawowej funkcjonalności. Gdybym kupił telewizor, ktory tak mocno traci ostrość, oddałbym go od razu. Niestety, większość zrozumie to, o czym pisze się dopiero w momencie, gdy im to się pokaże palcem, stąd akceptacja bylejakości jest normą, a producenci mają w poważaniu dbanie o jakość, markę, klienta. Sprzedać i po problemie - ot, funkcjonalność smartTV...updejty firmware, narzekania właścicieli.

Prościej jest wydać nowy model...niż pisać dla starych dobry firmware.

Zapłaciłem, powiedzmy 1000 zł za telewizor 32 cale - wymagam ostrości obrazu, nawet zakładając, że mam te 50Hz. Zresztą, o czym my mówimy, znajomi mają starsze odbiorniki, 32 calowe, jak LG/Samsungi, tam nie następuje coś takiego, a to nie są telewizory o natywnym panelu 100Hz. Nie raz oglądało się na nich gale bokserskie, mecze i nie było problemów z rozjeżdżaniem się ostrości - czy to dvbt za pomocą antenki wpiętej do laptopa, czy dekodera kablówki.

Piszesz, że "nikt nie zgłaszał" tego, czy tamtego, a "wszyscy są zadowoleni". Pozwolę się z tym nie zgodzić - po pierwsze, Sharpy nie są u nas najbardziej popularnymi telewizorami (nawet tutaj poleca się Panasonic'i, Sony, Samsung'i, Toshib'y), a mało kto Sharp'y w ogóle kupuje - ci znowu którzy to zrobili, pisali między innymi o problemie synchronizacji głosu z obrazem. Sam miałem okazję bawić się 50 calówką Sharpa...którą tutaj czasami poleca się - potwierdzam, dzienniki telewizyjne i brak synchronizacji głosu.

Sharp? Może kiedyś.


Ps - opinii sklepowych nie bierzemy pod uwagę...tam większość w komentarzu odnośnie odbiornika bredzi o profesjonaliźmie sklepu bo...o zgrozo...udało im się sprzedać towar...jakby powołani byli do czegoś zgoła odmiennego.


BTW - pozycję Sharpa dość skutecznie podsumował ten temat:
Kod:
http://torun.gazeta.pl/torun/1,87119,16279739,Koniec_Sharpa_pod_Toruniem___Japonczycy_sprzedaja.html
Zapomniałbym - mówisz o akceptacji wymagań przez pryzmat ceny? Dodam coś od siebie - 7335DG od Toshiby, którą ma natywnie 100Hz panel, 3D aktywne, panel VA, kosztuje niewiele więcej bo ten telewizor, często na promocjach w wielu sklepach, kosztuje ledwo 1600 zł, a ma jednak 8 cali więcej (około 20cm przekątna większa). Więc wybacz...ale argument nie jest trafiony bo ta Toshiba, za wyjątkiem cloudingu, który może się pojawić (kwestia egzemplarza) nie ma z niczym więcej problemów (ot, ostrość, dla przykładu).
 
Ostatnia edycja:

gpr

New member
Bardzo prosze o odpowiedzi na moje wcześniejsze pytania.
Chciałbym jak najszybciej oddać,wymienić, zareklamować tv.

Czym własciwie jest to mruganie na kanałach analogowych (co chwila jakby telewizor tracił ostrość) Filmik zapodałem wcześniej

Poza tym mam kolejne pytanie: O co chodzi z tym skalowaniem?
przyznam ze choć tv jest 16/9 to WIĘKSZOŚĆ analogów z kablówki jest jakby szersza tak jakby to było z 25na9 ale jest tryb ustawień kinowy który ustawia programy na cały ekran.
Nie wszystkie tak odbierają. Niektóre analogi wyświetlają obraz prawidłowo tj. na cały ekran, podobnie cyfrowe HD naziemne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry