lcd 32, ktore najlepiej sobie daja rade ze skalowaniem obrazu 4:3/16:9

ade

New member
Witam a dokladniej chodzi mi o to, zeby telewizor mozliwie dobrze sobie sam dawal rade, ewentualnie latwo (bez grzebania w ktoryms z kolei menu dalo sie przelaczyc tryb...)

Ostatnio ojciec kupil JVC 42g80 i jest tragedia... Jak jest program nadawany w 4:3 ale z pasami czarnymi gora dol, to albo mamy male okienko na srodku ekranu, albo jakos nienaturalnie rozciagniety obraz...

sygnal idzie z cyfrowego astera...

Jaki tv powinienem wybrac?

Jakie masz warunki - 4x4
Preferowna wielkosc matrycy - 32
Preferowane marki - brak
jaki sygnał - cyfrowa kablowka aster/upc lub cyfra+, przypuszczalnie dokupie kanaly HD
jaka odległość od ekranu - 2,5 - 3 m
jakie urządzenia do podłączenia - tani odtwarzacz dvd, playstation2, czasami komputer, moze w dalszej przyszlosci przesiadka na ps3/blueray
jaka klasa cenowa? - okolo 2000, ale jesli byloby to konieczne mozna dolozyc 200-300
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - raczej wieczorami
jakie masz nasłonecznienie pokoju - slabe
ile osób zasiada przed telewizorem - 2, sporadycznie 4
Jaki masz ulubiony program - filmy, programy motoryzacyjne, publicystyka, moze niedlugo bajki
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - zazwyczaj zostawiam wlaczana mala lampke nocna
jaki masz telewizor - CRT 21
Ma stać czy wisieć - stac

juz pisalem na wstepie co mnie najbardziej wkurza, poza tym nie mam zbyt duzych wymagan co do super jakosci, nie jestem maniakiem kina domowego, poprostu chce sobie wmiare komfortowo ogladnac wiadomosci czy od czasu do czasu ogladnac film, zagrac w cos...

Ogolnie zauwazylem, ze najbardziej polecanym modelem w cenie do okolo 2000 jest panasonic 32lx85, ale czy pasuje dla mnie?

z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
 
Do góry