LCD 32' Full HD LE32A551

Oskarus

New member
Witam jestem nowy..Ale potrzebuje pilnej pomocy!!
Natomiast chce kupic Telewizor do pokoju i po wyborze z kilku marek i modeli padł Wybor na LCD 32' Full HD LE32A551..Przegrał LG Sony oraz Sharp Jedynie Philips ale za drogi..Odpowiadaja mi w nim parametry (Chodz sie nie znam zbyt) I cena..Co o nim mozecie powiedziec?? Przeszukalem cale forum i znalazlem pare tematow o nim ale nie znalazlem skuteczej odpowiedzi :( Ogolnie slyszalem o nim dobre opinie a wy Co o nim sadzicie?? Moze cos co wam ulatwi doradzenie czy jest wporzadku dla mnie

jaki sygnał ? Analogowy ale jak kupie to UPC kablowka
jaka odległość od ekranu ? 1.5 metra do 2
jakie urządzenia do podłączenia? Komputer Kino domowe
jaka klasa cenowa? do 2400zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? Po równo
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? Małe
ile osób zasiada przed telewizorem? 2
Ma stać czy wisieć? Wisieć

Nie chce miec obrazu ktory bedzie do kitu zalezy mi na dobrym obrazie bo nie dam 2200zł za obraz duzo gorszy niz na kineskopowym :/ ..Chcialbym tez ogladac na nim filmy po podleczeniu do komputera wiec zeby obraz byl zadowalajacy..Co sadzicie??Dobry czy Szajs?? Pozdrawiam i Dzieki za szybka odpowiedz :) !
 

janusz

New member
Bez reklam
bardzo dobry i co równie ważne, to LCD najnowszej generacji najbardziej prestiżowego producenta (Samsung jest najdroższą marką, rok temu wyprzedził wieloletniego lidera Sony, a najlepszy już jest od kilku lat).
 

rafel1809

Member
656

A może LE 32A656? Niewielka różnica w cenie (50 zł w sklepie, w którym ja kupowałem - 2500zeta), ale możliwość odbioru kanałów cyfrowych z anteny naziemnej. U mnie są to 4 kanały tv publicznej - jakość :D . Mam ten model i nie kupiłbym innego - polecam:cool:
Pozdro
 

forzainter1g

New member
janusz napisał:
bardzo dobry i co równie ważne, to LCD najnowszej generacji najbardziej prestiżowego producenta (Samsung jest najdroższą marką, rok temu wyprzedził wieloletniego lidera Sony, a najlepszy już jest od kilku lat).
To jest zart jakis czy co??Samsung to jest tani szajs a do Sony to ma 0 porownania jak Fiat 126p Elegant vs Mercedes S Classe.
Samsung to sobie moze co najwyzej z LG rywalizowac.
Poczytaj forum w obojetnie jakiej klasie cenowej w obojetnie jakich warunkach obojetnie czy to LCD czy PLAZMA nikt nie wybiera Samusngow na forum jakos wyniki testow wielu stron internetowych czy tez gazet nie stawia go w dobrym swietle.Nagrod to Samsung tez nie dostaje chyba ze za najnizsza cene.
Janusz nie wiem jak to wymysliles lub gdzie to przeczytales ale ta opinia jest co najmniej bardzo kontrowersująca.
 

janusz

New member
Bez reklam
forzainter1g napisał:
To jest zart jakis czy co??Samsung to jest tani szajs a do Sony to ma 0 porownania jak Fiat 126p Elegant vs Mercedes S Classe.
Samsung to sobie moze co najwyzej z LG rywalizowac.
Poczytaj forum w obojetnie jakiej klasie cenowej w obojetnie jakich warunkach obojetnie czy to LCD czy PLAZMA nikt nie wybiera Samusngow na forum jakos wyniki testow wielu stron internetowych czy tez gazet nie stawia go w dobrym swietle.Nagrod to Samsung tez nie dostaje chyba ze za najnizsza cene.
Janusz nie wiem jak to wymysliles lub gdzie to przeczytales ale ta opinia jest co najmniej bardzo kontrowersująca.
To nie opinia to fakt. Cena samej nazwy w ubiegłym roku Samsung po raz pierwszy wyprzedził wieloletniego lidera Sony (pisano o tym w wielu publikacjach). Rozumiem, że na wsi (czytaj w Polsce) troszkę trudno zrozumieć, że koreański producent jest bardziej prestiżowy od japońskich. Ale amerykanie i inne cywilizowane nacje nie mają takich uprzedzeń.
Co więcej Samsung jest największym na świecie producentem LCD i liderem sprzedaży, może więc ludzi kupują go bo gorszy?
Nagrody nawet w Europie otrzymuje co roku.
A jeżeli piszesz już o forum to najpierw je przeczytaj, ilością wątków i postów Samsung deklasuje Sony.
Czasy się zmieniają.
 
Ostatnia edycja:

forzainter1g

New member
janusz napisał:
To nie opinia to fakt. Cena samej nazwy w ubiegłym roku Samsung po raz pierwszy wyprzedził wieloletniego lidera Sony (pisano o tym w wielu publikacjach). Rozumiem, że na wsi (czytaj w Polsce) troszkę trudno zrozumieć, że koreański producent jest bardziej prestiżowy od japońskich. Ale amerykanie i inne cywilizowane nacje nie mają takich uprzedzeń.
Co więcej Samsung jest największym na świecie producentem LCD i liderem sprzedaży, może więc ludzi kupują go bo gorszy?
Nagrody nawet w Europie otrzymuje co roku.
A jeżeli piszesz już o forum to najpierw je przeczytaj, ilością wątków i postów Samsung deklasuje Sony.
Czasy się zmieniają.

Nie ludzie kupuja bo jest tani.
Jakiej ceny nazwy o co tu chodzi.
Z tym prestizem to tez jakis zalosny zart kto uzywa sprzetu Samsunga,Wielkie Imprezy
Olimpiada-PAnasonic
Liga Mistrzow i 90% najwazniejszych swiatowych telewizji-Sony
Euro 2008-JVC.
Formula 1:
Tez nie:
NIe pamietam dokladnie wszytkich prudecentow ale napewno jest Dell i Sony.
Gdzie ten prestiz Samsung zdobywa??
Jakie nagrody chyba za najnizsza cene.
Ilosc postow nie chodzi mi tu o ilosc postow.Ale wiele tematow gdzie ludzie prosili Kikiego o preznetacje i nie pamietam zeby w jakiejs klasie cenowej ktos wybieral Samsungi.
 

Oskarus

New member
rafel1809 napisał:
A może LE 32A656? Niewielka różnica w cenie (50 zł w sklepie, w którym ja kupowałem - 2500zeta), ale możliwość odbioru kanałów cyfrowych z anteny naziemnej. U mnie są to 4 kanały tv publicznej - jakość :D . Mam ten model i nie kupiłbym innego - polecam:cool:
Pozdro

Ale podobno telewizorek 656 nie ma formatu Mpeg-4 :( I ma gorszy obraz od 551..Wiec mysle ze jednak 551 jest lepszy od 656..Chyba ze sie myle?? Prosze o rady
 

supermario

New member
Dołączam się do pytania. Miałem w planach kupić lcd 32" do 2000zł (w tej cenie nie znalazłem żadnego z fullHD) aż znalazłem ofertę w max24 tego właśnie samsunga, za 2049zł który ma najwyższą rozdzielczość i do tego D.N.I.E. i port USB. Jak dla mnie za taką cenę to to jest cudo. Proszę o opinie na temat tego modelu. Z góry dzięki, pozdrawiam.
 

rafel1809

Member
Oskarus napisał:
Ale podobno telewizorek 656 nie ma formatu Mpeg-4 :( I ma gorszy obraz od 551..Wiec mysle ze jednak 551 jest lepszy od 656..Chyba ze sie myle?? Prosze o rady
Co do tego mpeg4 - w instrukcji pisze tylko o odbiorze tv naziemnej cyfrowej bez podania rodzaju sygnału. Ale polskie kanały chodzą. Odnośnie obrazu - porównywałem w sklepie w którym kupowałem i dziwi mnie twoja wypowiedź. Napewno nie był gorszy. Obydwa świetnie sie prezentowały.
A co do Sony - podejrzewam, że w przyszłym roku matryce z serii 5 i 6 Samsunga pojawią się w "nowych" modelach renomowanego "Sony":cool:
 

Oskarus

New member
A co do kontrastu..15000:1 to jest duzo czy malo?? Bo slyszalem glosy ze to bardzo mało i teraz nie wiem czy to bardzo nie pogorszy obrazu??
 

Seavolv

New member
Trzeba pójść do sklepu i zobaczyć jak to wygląda na żywo, porównując z innym cyferki podawane przez producenta tak naprawdę nic nie mówią i nie są żadną skalą porównawczą.
 

magic79

New member
Witam.Czy funkcja PIP działa tylko przy podłączeniu urządzeń przez kabel HDMI?Do telewizora mam podłączony dekoder Cyfry i DVD(niestety nie mają wejść HDMI) przez Euro(scart) i Composite.Jednak Pip cały czas jest szary i w żaden sposób nie da się go uruchomić.
 

Darcz

New member
Le40a559

Cześć Od wczoraj przejrzałem wiekszosc postów o 40 lcd sama. Mam niecale 2900 zł Staneło na 40 m87 bo ta czern i wogóle szał ponoc ale znalazlem LE40A559:rolleyes: w podobnej cenie ,ponoc nowszy model ,który brać bo juz nie wiem ktos ma na chacie 559 bo ciezko znalez jakies wzmianki Pozdro DARCZ:hmm::cool:
 

ks29

New member
Takze posiadam wielki problem. Na dniach musze kupic jakis telewizor lcd 32 cale musi byc fullHD gadyz bedzie uzywany jako monitor do komputera. Na sprzet bedzie glownie uzywany do gier oraz do filmow. Wybor natazie pada na 2 modele SHARP 32X20E lub SAMSUNG LE32A551. Zasatnawiam sie ktory z nich wybrac?? Moze jakies inne propozycje?? Cena max 2500zł Dziki za pomoc!!! Pozdro!!
 

xnts

New member
Ja od paru dni posiadam LE37551 i jestem naprawde zadowolony. Obraz jest naprawde niezly, chociaz lojalnie uprzedzam, ze poki co tylko na Wii sprawdzalem ;-)
 
Do góry