LCD 32" do telewizji naziemnej

m2c

New member
Witam
Przeglądałem forum ale po kilkunastu stronach nadal nie wiem co wybrać :/ Potrzebuje telewizora LCD do odbioru telewizji naziemnej/naziemnej cyfrowej (w przyszłości może kablówki z Astercity, ale jeszcze nie wiadomo).

Wymagania:
Rozmiar: 32"
Rodzaj sygnału: TV naziemna / naziemna cyfrowa
Cena: 2000zł to absolutny max, i to wliczając uchwyt naścienny i proszki na serce
HD ready czy Full HD: HD Ready w zupełności wystarczy.

Czyli reasumując: Niedrogi telewizor na którym będzie dobry obraz z TV naziemnej. Może któryś z tych?

TOSHIBA 32AV635
Panasonic TX-L32X10YA
SHARP LC-32SH7EBK
Thomson 32HE8234B
PHILIPS 32 PFL 3404

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 

digitalus

Banned
witam
do telewizji naziemnej doskonale sprawdzi sie 37 calowa plazma panasonic 37x10y lub 37c10y. w sklepie MM widzialem c10y za 2050 zl.
wszystkie gwiazdy na niebie podpowiadaja aby kupic plazme.
http://www.ceneo.pl/;0152332951-10.htm

plazma spelni nasze oczekiwania. nie bedziesz zalowal
mam ten telewizor tzn 37x10y, polecam jeszce raz polecam.
 

m2c

New member
Plazmę to mam zamiar kupić dla siebie, tak z 50 cali ;) Ten LCD jest dla koleżanki i większy się po prostu nie zmieści.
Chyba wezmę Toshibę 32AV635DG.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Plazmę to mam zamiar kupić dla siebie, tak z 50 cali ;) Ten LCD jest dla koleżanki i większy się po prostu nie zmieści.
Chyba wezmę Toshibę 32AV635DG.

Też Ci proponuję Toshibę w tym zakresie cenowym,powinna się sprawdzić najlepiej,chociaż tylko przy odbiorze telewizji analogowej naziemnej nie oczekujmy cudów i niech jak najszybciej bierze kablówkę.
 

voyteckst

New member
Mam podobny problem z wyborem (cena do 2000PLN), tyle że żeby był jeszcze (chyba) FullHD i miał dvb-t z mpeg4. Generalnie podłączony będzie sygnał naziemny + jakiś dekoder od tpsa (później może n'ka).

Co byście powiedzieli na Sony KDL-32S5600? Czy może polecilibyście coś innego albo w ogóle odradzali FullHD?
 

m2c

New member
Oglądałem filmy 1080p i 720p na 47 calowym LCDku i nie widziałem w sumie różnicy. Przy 32 calowym zapewne różnica jest jeszcze mniejsza więc nie wiem czy jest sens brać full hd przy tej wielkości matrycy.
 

digitalus

Banned
Panowie przeciez zaden polski kanal nie nadaje w rozdzielczosci full-hd. full-hd mozna uzyskac tylko z blu-ray. znudzilo mi sie namawianie do kupna telewizora plazmowego w dziale LCD bo wiekszosc uwaza ze lcd to lepszy wybor.
prawda jest inna. wybor internautow to przewaga glosow na plazme.
http://hdtvmania.pl/2009/11/22/plazma-czy-lcd-w-roku-2009/
proponowalbym plazme x10. jesli ktos lubi LG to np 42PQ3000, 42PQ6000 lub plazme samsung hd ready. nie trzeba przeplacac.
moje wrazenia w sklepie przed kupnen pierwszej plazmy(chcialem kupic w tradycyjnym sklepie ale wybralem internetowy)
daewoo dpp-32-f1 , ale tragiczny obraz, nikt tego nie kupi, beda patrzec na mnie jak na wariata:D bo przeciez wszyscy biora lcd. wiedzialem jakie sa mozliwosci tego telewizora bo wczesniej widzialem podlaczony ten telewizor do tunera c+.
jakosc obrazu wzrowa, szczegolnie na kanalach sd.
poprosilem o podlaczenie dvd do telewizora z moimi plikami na plycie. jakosc obrazu potwierdziala to co wczeniej widzialem, biore w ciemno przez internet jest ok.
plazma panasonic 37x10y, sklep avans jakosc obrazu, straszna kupa, dno dna, zastanawialem sie jak mozna uzyskac cos takiego tzn tak fatalny obraz. chyba uciekne :) jeszcze raz szybki test, sprzedawca niechetnie podlaczyl dvd do telewizora, jakosc obrazu bardzo dobra, dziekuje i kupuje ponownie przez internet.
na plycie dvd mialem stream z karty dvb tzn tak gdybym podlaczyl tuner satelitarny w sklepie. zaraz niektore osoby ktore byly w sklepie zwrocily uwage na telewizor, co sie stalo?? dlaczego taka roznica.
ustawienia telewizora byly fatalne, sygnal tragiczny, rozdzielony na wiele telewizorow.
 
Ostatnia edycja:

voyteckst

New member
Ja osobiście mam plazmę :rolleyes:

Ten telewizor ma być dla teściów i dodatkowo ograniczpny do 2kpln + 32'' (większy się nie zmieści). Były kiedyś plazmy LG w tym rozmiarze, ale ich już nie produkują. Stąd moje pytanie.

PS. Też mi się wydaje, że bez sensu wydawać kasę na FullHD, zwłaszcza, że nawet jeżeli będize TV cyfrowa w Polsce (...kiedyś...), to i tak nie będzie ona FullHD (chyba nawet kanały platform cyfrowych nie mają FullHD).

Myślałem o Philips 32PFL5604H (cena 1880). Podobno dobrze odbiera sygnał SD, można odtwarzać divx'y z USB.
 
Ostatnia edycja:
Do góry