LCD 32" do sypialni

toolpusher

New member
Witam,
Chciałbym sobie kupić TV do sypialni. TV będzie drugim telewizorem w domu - mam Plazmę Panasonica 42" którą tez kupiłem dzięki temu forum chodzi to u mnie z Cyfrą+.

Wraunki:
Jakie masz warunki - wielkość pokoju - 25m2 - sypialnia
jaki sygnał - analog (antena dachowa) ew. DVB-T rozważem też Split Cyfry
jaka odległość od ekranu - 2-3m
jakie urządzenia do podłączenia- brak ew Cyfra+ jw.
jaka klasa cenowa - niska kolo 1500 max 2000
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - w nocy wiadomo sypialnia
jakie masz nasłonecznienie pokoju - okno od zachodniej strony; TV naprzeciw okna
ile osób zasiada przed telewizorem- z reguły 2:) jak ciche dni to 1
Jaki masz ulubiony program - żona serial Ranczo, ja praktycznie nie oglądam
jaki masz telewizor - plazma Panasonic nie pomnę TH42-PV80 chyba ale w innym pokoju
Ma stać czy wisieć - wisieć na ścianie prostopadłej do łóżka więc musi być na uchwycie obrócony około 30st.
Podsumowując mamy 2 opcje które się pewnie nie da pogodzić:
1. Telewizor do Cyfry po splitterze (Cyfra bez HD)
2. Analog zwykły lub opcja TV+Tuner DVB-T - i raczej na tym się skupmy

Jeżeli chodzi o DVB-T nadajnik to Sucha Góra (Rzeszów) MPEG-2 - odległość w lini prostej 20km bez przeszkód w terenie.

32" to max rozmiar opcja jeszcze 27" ale będzie chyba za mały choć obecnie mam 20 latka marki TEC bodajże 20" w sypialni i daje radę (ale stoi bliżej troszkę).

Mam komórkę w Orange prosze nie odsyłajcie do ERY!!!

Pozdrawiam
Piotr
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jest trochę inaczej
Ponieważ oczy w sypialni przygotowują się do spania, znajdują się w fazie relaksacji. Nadmierne wytężanie wzroku i wypatrywanie szczegółów na ekranie w tym przypadku jest podwójnie szkodliwe.
Dodatkowo w sypialni panuje mrok więc ważniejszym elementem jest czerń i głębia obrazu oraz łagodność obrazu . Takimi walorami dysponuje w Twoim przypadku plazma 37 PV 8 - w tej klasie cenowej.
Mając właściwą jakość , zoszczędzisz zdrowie i pieniądze a zachowasz radość i urodę. :D
 

toolpusher

New member
Kiki,
37 cali gabarytowo jest za duże max to 32". Dlatego padło na LCD choć ja sam jestem zwolennikiem plazm.

Mateo2121,
Trochę drogi ten Panas. Nic tańszego się nie znajdzie. Nie chce ładować w mebel którego oglądalność wynosi średnio 5-7 godz/tydzień. Chyba że wszystkie z DVB-T muszą tyle kosztować.


Pozdrawiam
Piotr
 

Selbstverstand

New member
Jak wolisz plazmy to LG ma dla Ciebie model 32''. Jego główną wadą jest niska jasność, ale w Twoim przypadku jest to nieistotne. Na temat jego czerni niestety nie wiele mogę powiedzieć (poza tym, że ma prawidłowy odcień).
 

toolpusher

New member
Selbstverstand napisał:
Jak wolisz plazmy to LG ma dla Ciebie model 32''. Jego główną wadą jest niska jasność, ale w Twoim przypadku jest to nieistotne. Na temat jego czerni niestety nie wiele mogę powiedzieć (poza tym, że ma prawidłowy odcień).

Nie wiem ale jakoś nie mogę się przekonać do tej marki jako LG. I staram się nie kupować tej marki.
 

toolpusher

New member
Witam ponownie,
A co powiecie na JVC LT-26DA9. Kiki mi go polecił i napisał że ma "selektywną jakość tunera". CO to dokładnie znaczy bo napisałem na priv ale chyba bardzo zajęty. W ogóle mało informacji w sieci i na tym forum na jego temat bo to mało popularny model może ktoś go widział w akcji i napisze jakieś spostrzeżenia.

Pozdrawiam
Piotr
 
Do góry