LCD 32" do 2500 vs TV naziemna

jjj

New member
Drodzy Forumowicze!

Na pewno temat był milion razy poruszany, ale oferta firm, ceny i technologia zmieniają się tak szybko, że posty sprzed miesiąca potrafią być już nieaktualne :D

Problem wygląda tak:

* Fundusze: 2400 zł (bez opcji "dołóż stówkę, nie pożałujesz"), zakup w internecie
* Minimum 32 cale
* Pokój dzienny, dużo okien, ale oglądanie głownie wieczorami
* Odległość patrzenia ~3m, w tym jeden fotel mocno z boku
* 75% TV, 20% DVD, 5% komp (coby zdjęcia pooglądać)
* Sygnał TV:
- antena siatkowa, na dodatek słaby sygnał... (ewentualnie do wymiany na YAGI czy co tam jest...)
- SAT (to, co niekodowane, czyli prawie nic...)
- Może (w daleeeekiej) przyszłości jakaś platforma cyfrowa.
* Sport tylko okazyjnie, żadnych gier
* Dźwięk, głośniki - bez znaczenia (mam zestaw 5.0)
* HDMI - bez znaczenia (sygnał pójdzie po componencie)
* Wisieć nie będzie


W skrócie: max 2400 zł, 32", antena siatkowa, odległość ~3 metry.

Czy jest coś, co da w miarę dobry obraz z tej ogległości na antenie siatkowej? Dla tych warunków chyba bardziej pasowałaby plazma, ale najmniejsza to 37" PANASONIC TH-37PV7, więc chyba na taką odległość dla tego sygnału za duży...


Co poradzicie?

Na ceneo są np. takie cuda:

Samsung LE32R82B
Panasonic TX-32LM70P
SHARP LC-32AD5-GY
Sharp LC-32SA1E
Philips 32PF5322
TOSHIBA 32C3500
TOSHIBA 32AV505D

I ewentualnie
PANASONIC TH-37PV7

Ale nie mam nic przeciwko innym propozycjom :D


Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Jan Cychnerski

PS. Te Sharpy mają rzeczywiście taki mały kontrast czy po prostu podali prawdziwe dane w przeciwieństwie do reszty producentów???
 

timbot

New member
Bez reklam
sharpy podaja prawdziwy kontrast, ktory na papierze moze gorzej wygladac
co do 3 metrów i 37 cali na plazmie panasonika to bym się naprawde nie bał - jest to bezpieczne, nawet na antenie siatkowej. Polecam test sklepowy - w dużych sklepach maja kiepskie sygnały, które dobrze "symulują" antenę naziemną


gdybyś jednak się nie przekonał to masz jeszcze plazmę Lg PC51 w rozmiarze 32 cale za ciut powyżej 2000, podobno wręcz idealną do kiepskiego sygnału antenowego, ale niestety zupełnie nie nadającą się do oglądania zdjęć na komputerze (rozdzielczość ma 852x480, idealaną do słabego sygnału oraz do dvd i do podlaczenia kompa z filmami div-x, ale do kompa i zdjęć to jednak za mało, chyba ze jestes mało wymagający co do zdjęć, to ujdzie)

dodano: ja programy tv ogladam z dobrej jakosći anteny siatkowej na plazmie 42 cale z odleglosci od 3 do 4 metrów (w zaleznosci gdzie usiade) i jest dobrze. Pamietaj, że tv plazmowe są cieńkie, więc jesli postawisz go na miejscu starego CRT to zyskujesz jeszcze 50 centymetrów w odległości. Dlatego plazma 37 cale to idealne rozwiązanie
choc co do ogladania zdjęć na plazmie panasonica - nie wiem, czy panasonici 37 cali maja wejscie d-sub, muszisz sprawdzić, w kazdym razie jesli masz kompa z wyjsciem dvi to podlączysz przez hdmi
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ciężko trafić przy takiej ofercie .
Ale ja ograniczyłbym ją do nowości :
Sharpa 32 ad44
Toshiba 32 Av 500
oraz jako główny 37 Panasonic plazma.
 

jjj

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Widzę, że nie tylko ze mnie nocny marek ;P

Polecacie jednak większą plazmę... Nie mam za bardzo możliwości obejrzenia na żywo obok siebie 37" plazmy i 32" LCD (które mają na dodatek wyższą rozdzielczość, co przy zdjęciach na pewno daje lepszy efekt) a 3m wydaje mi się niewielką odległością na obraz SD analogowy...

Prawdę mówiąc, jednak wydaje mi się, że 32" LCD będzie bardziej pasowało... Ale jak powiecie, że zdecydowanie plazma, to chyba będę zmuszony uwierzyć :D

Pozdrawiam,
Jan Cychnerski
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
prawdę mówiąć (łyżka wazeliny) to kiki robi tu na forum za ober-eksperta, wiec jesli mówi że z anteny plazma panasonika 37 bedzie gut, to można mu wierzyć :)
plazma bardzo ładnie maskuje niedoskonałości sygnału antenowego, a rozdzielczość 1024x768 jest już zupelnie wystarczajaca do ogladania zdjęć, jedynie zwroc uwage, czy bedziesz w stanie podlaczyc kompa (czy masz wyjscie dvi w komputerze, czy d-sub)

kolejny argument - jeden fotel mocno z boku - tansze lcd z kątami sobie gorzej radzą niż plazmy
prrzy przesiadkach w góre w calach pierwsze dwa dni wszyscy domownicy mówią że za dużo, a potem mają uśmiechy na twarzach

postaraj sie wybrać do supermaketu z elektroniką, warto się przekonać na wlasne oczy
 

jjj

New member
No właśnie - nie mam DVI, myślałem o przejściówce D-SUB -> COMPONENT mam nadzieję, że jest to możliwe (bo mamy 2 rodzaje component-video: RGB i YCbCr... Czy TV obsługują oba standardy???)
 

facet

Member
Bez reklam
Sprawdź sobie jeszcze LCD Toshiba 32R3500. (37R3500 praktycznie niedostępna)
Ma 100 Hz, zresztą nowe plazmy Panasonica też.
Do sportu będzie super :)
 

timbot

New member
Bez reklam
jjj napisał:
No właśnie - nie mam DVI, myślałem o przejściówce D-SUB -> COMPONENT mam nadzieję, że jest to możliwe (bo mamy 2 rodzaje component-video: RGB i YCbCr... Czy TV obsługują oba standardy???)
zapomnij o podlaczeniu d-suba do telewiozora bez d-suba, ale za 150 zlotych za czas jakiś sobie karte dzwiekowa zmienić można :)
 

jjj

New member
No to jak nie da rady podłączyć kompa, to odpada...

W laptopie karty graficznej nie wymienię, szczególnie, że zintegrowaną mam :///

Mam wyjście VGA, więc myślałem o przejściówce VGA->COMPONENT... Ale właśnie czytam, że te wszystkie przejściówki to są tak naprawdę COMPONENT->VGA i nie da rady...

Jedyny sposób to chyba kupno (na allegro za 200 zł - http://allegro.pl/item339255093_vga_box_1080p_3_kabele_component_xcm_extra_.html ) co mi się średnio uśmiecha, bo budżet mam przekroczony wtedy o 300 zł, bo zakładałem max 2400, a tu wyjdzie prawie 2700 razem z tym urządzeniem...


Już mnie kusiło do jakiegoś Sharpa, gdy zobaczyłem, że wszystkie chyba Sharpy w tej grupie cenowej nie mają wejścia component... A ja potrzebuję akurat component (do ampli) i D-SUB... A tutaj coś piszą o "component via vga" i "konwerterze component->vga" - o co chodzi??? Jak to działa??? Próbował ktoś z Was takich bajerów?

No więc Sharpy odpadają chyba też...

Więc zostają:
TOSHIBA 32C3500
Samsung LE32R82B

Jest coś jeszcze co ma d-sub (vga) oraz component?

Przyznam, że teraz to kompletnie zgłupiałem... Chyba wezmę tego szajsunga... Pomóżcie!

Pozdrawiam,
Jan Cychnerski
 

timbot

New member
Bez reklam
jjj napisał:
....
Już mnie kusiło do jakiegoś Sharpa, gdy zobaczyłem, że wszystkie chyba Sharpy w tej grupie cenowej nie mają wejścia component... A ja potrzebuję akurat component (do ampli) i D-SUB... ...
chyba mysli ci sę wyjscie dzieku z tv z wejsciem obrazu do tv?
Chcesz DO ampli tv, czyli żeby podłączyć dzwięk do ampli? Wszystkie tv to umożliwiają (chociaż podłączenia są rózne)
 

jjj

New member
timbot, nie, chcę żeby wszystko szło przez amplituner, coby jednym guzikiem przełączać między urządzeniami. I wizję poślę po componencie (bo w ampli nie mam hdmi niestety). Zresztą nie mam innej możliwości, bo tak to by musiało iść kompozytem, a tu już totalna porażka by była...

facet napisał:
Owszem, ma.

Ale przekracza budżet o 200 zł... ( 32R3500PG )

Tak więc: co będzie lepsze do TV naziemnej (BEZ sportu!)
TOSHIBA 32C3500 czy Samsung LE32R82B
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zdecydowanie 32 R3500 Toshiba. Weź brakujacą kwotę na raty. Przecież na rok wyjdzie Ci grosze , a zakup przecież na lata. W końcu radość ma być dla Ciebie - przecież jak dobrze pomyślisz jesteś tego wart .
Sprawdź 32 AV 500 Toshibę i JVC 32 A 80 te kosztują znacznie mniej.
 

jjj

New member
Dobra teraz ostatecznie już...

Toshiba 32R3500PG czy PANASONIC TH-37PV7??? Przypominam: jak na razie głównie do TV naziemnej na zwykłej antenie.

... Hmmm... a może Panasonic TH-37PV45EH?
 
Ostatnia edycja:
Do góry