LCD 32 do 1400zl

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
a odpowiedz jaka jest różnica skalowania obrazu SD (95 % programów) na telewizorach HD ready full hd ? Jakie modele lepiej skaluja obraz i dlaczego ?
 

wojtek1990

New member
a odpowiedz jaka jest różnica skalowania obrazu SD (95 % programów) na telewizorach HD ready full hd ? Jakie modele lepiej skaluja obraz i dlaczego ?

Znalazlem je poprzez allegro ... nieznam sie na tym, prosze o opinie :p

Nie mialem wczesniej stycznosci z telewizorami HD/full HD ... Jestem w tych sprawach zielony.
Kolega sprowadzil mnie do parteru i musialem troszke poczytac o HD vs full HD (i slusznie...). Z tego co wyczytalem ponizej dla telewizora o przekatnej 32 cale nie ma wiekszego sensu kupowac TV full HD.
hxxp://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81028,6523787,Czy_potrzebuje_Full_HD_.html

TV potrzebuje rowniez do xbox'a 360, no ale skoro mowicie, ze nie warto chyba wezmę Samsung LE32C450, ktorego ktos doradzil i miesci sie w tym przedziale cenowym

Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

rafla

New member
Kupiłem Sharpa lc32dh510e, kilka słów recenzji na szybko:

Zalety:
- ładna czerń,
- fabryczne ustawienia obrazu kiepskie, po zjechaniu suwakami w dół zaczyna to ładnie wyglądać,
- nie specjalnie widać smużenie, tzn mam porównanie do 100Hz JVC, różnicę widać ale nie jest źle, więc nie ma co się bać tych 8,5ms
- filmy z USB 720p po prostu bajka,

Wady:
- skalowanie z tv naziemnej kiepskie, osoba która wcześniej miała CRT 4:3 nie specjalnie zadowolona, :( ("wszyscy nagle przytyli")
- wolne przełączanie programów,
- usb z tyłu...
- nie potrafi odtworzyć dźwięku DTS w filmach z usb,

Ogólnie jak na taką kasę mogę bardzo polecić. Jednak przydałby się lepszy sygnał niż nadajnik naziemny...

PS
W przypadku dvb-t dostajemy 720p? Czy nie specjalnie bedzie widac roznice w porownaniu do analoga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
popraw jakość sygnału analogowego - bo przy normalnym bitrate jest naprawdę extra. Przy MPEG 4 - to zdecydowanie lepiej.
Z telewizji naziemnej masz stałe formatowanie - podobnie jak na 4:3 - ta ustaw.
Przy programach 16: 9 - a takich jest co raz wiącej , formatowanie jest pełne.
 

rafla

New member
popraw jakość sygnału analogowego - bo przy normalnym bitrate jest naprawdę extra. Przy MPEG 4 - to zdecydowanie lepiej.
Z telewizji naziemnej masz stałe formatowanie - podobnie jak na 4:3 - ta ustaw.
Przy programach 16: 9 - a takich jest co raz wiącej , formatowanie jest pełne.

Jakosc sygnalu mam bardzo dobra. Nie rozumiem dlaczego lcd rozciagaja 4:3 tylko w poziomie a w pionie juz nie. Ustawienie 4:3 to tez zadna rewelacja, maly obrazek po srodku ekranu... W moim JVC jest podobnie wiec to nie kwestia modelu ale pewnie wszystkich lcd 16:9. Ciekawe ile jeszcze czasu minie zanim telewizja wszystko zacznie nadawac w 16:9
 

neoza

New member
Okazało się, że do wyboru oprócz philipsa i samsunga mam panasonica TX-L32X15E. Telewizor posiada 100 hz. Mógłby ktoś coś powiedzieć o tym telewizorze? Czy jest on lepszym rozwiązaniem od samsunga C450 / philipsa 5404 ?

 

neoza

New member
Co powiecie na temat LG 32LH5000, gdyż mogę go dostać w bardzo przystępnej cenie? Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, czy podczas transmisji meczu piłki nożnej na canal + (telewizja cyfrowa) występują czarne paski u dołu i u góry ekranu?
 
Do góry