LCD 32'' czy plazma 42'' do cyfrowej tv naziemnej?

phubmat

New member
LCD 32'' czy plazma 42'' do cyfrowej tv naziemnej z odległości 3m?

Witam.
Przymierzam się do zakupu telewizora "rodzinnego" do salonu, na którym będzie oglądana głównie telewizja z naziemnych nadajników cyfrowych.
Mam dylemat: kupić 32 calowy LCD (100 Hz), czy 42 calową plazmę? Proszę o podpowiedzi wraz z uzasadnieniem.
Telewizor:
- raczej wiszący,
- odległość od kanapy: 2,5 - 3 m,
- 30% dzień, 70 % noc (poza tym mam rolety),
- jak wspomniałem TV ma służyć całej rodzinie głównie do oglądania TV z anteny naziemnej (cyfrowej).
Proszę o pomoc w wyborze.
Konkretnie rozważam zakup LG 42PT353 lub LG 32LK530.
 
Ostatnia edycja:

phubmat

New member
Wyjaśnię jeszcze, że 32 calowy LCD jest FullHD, a 42 calowa plazma jest HDReady.
Czytałem przez wiele godzin różne posty na temat wyboru telewizora pomiędzy plazmą i LCD i wiem, że dla każdego indywidualnego przypadku będzie inny wybór optymalny. Dlatego proszę o opinie tych, którzy wiedzą z praktyki jak wygląda dany sygnał na danym odbiorniku.
Gdybym miał sygnał jakości HD, to bym się nie zastanawiał, tylko wziął większy 42'' telewizor plazmowy do moich warunków. Jednak mam zamiar podłączyć sygnał z anteny naziemnej TV cyfrowej i obawiam się, że na większym TV będzie z tej odległości (ok. 2,5 m) bardziej widać słabą jakość obrazu, niż na mniejszym 32''.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli chcesz oglądać NTC z odległości 2,5m to spokojnie możesz brać 42'. Z czasem TV "się zmniejszy" i będziesz żałował, że kupiłeś mały....
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Wyjaśnię jeszcze, że 32 calowy LCD jest FullHD, a 42 calowa plazma jest HDReady.
Czytałem przez wiele godzin różne posty na temat wyboru telewizora pomiędzy plazmą i LCD i wiem, że dla każdego indywidualnego przypadku będzie inny wybór optymalny. Dlatego proszę o opinie tych, którzy wiedzą z praktyki jak wygląda dany sygnał na danym odbiorniku.
Gdybym miał sygnał jakości HD, to bym się nie zastanawiał, tylko wziął większy 42'' telewizor plazmowy do moich warunków. Jednak mam zamiar podłączyć sygnał z anteny naziemnej TV cyfrowej i obawiam się, że na większym TV będzie z tej odległości (ok. 2,5 m) bardziej widać słabą jakość obrazu, niż na mniejszym 32''.

Bierz spokojnie 42" PDP hd ready, na takiej matrycy naziemna będzie wyglądać zdecydowanie lepiej, a i z hd nie będzie źle. Przy 2,5 m będzie ok.
 

edkowski

New member
Zdecydowanie 42 a nawet większy 46 do tej odległości,może to być hd ready uzyskasz lepszą ostrość na kanałach sd dvb-t na full hd obraz jet mało ostry.
 

promyk79

New member
32'' zdecydowanie za mało lepiej zrobić tydzień głodówki i kupić plazmę 42'' i full HD a jak nie starczy kaski to nic nie kupuj bo tylko się rozczarujesz zniesmaczysz i jeszcze sobie coś zrobisz :)
 

phubmat

New member
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Moje obawy, że słaby sygnał będzie gorzej wyglądał na większym TV zostały rozwiane.
Czyli 42'' plazma ma prawie same zalety w stosunku do 32'' LCD.
Pobór prądu pomijam, więc zostaje tylko wada związana z odbijaniem światła przez ekran plazmy.
Moje pytanie do użytkowników tego typu TV: czy da się to oglądać np. w czasie dnia. W pokoju mam 2 niewielkie okna od strony południowej, a telewizor najlepiej pasuje naprzeciw tych okien, z tym, że chciałbym go powiesić na ścianie na wysokości ok. 120-130 cm - dolna krawędź (nie da się niżej). To powoduje, że ekran będzie skierowany kilkanaście stopni w dół, więc jego płaszczyzna nie będzie skierowana na te okna, tylko w podłogę pod oknami.
Jak sądzicie - czy ekran plazmowy, który podobno mocno odbija światło pozwoli w takich warunkach cokolwiek obejrzeć w czasie dnia?
 

Damixsat

New member
Jeżeli ekran plazmowy odbija światło,to myślę,że będzie dało się coś obejrzeć z tym,że lepiej zainwestować np w rolety na okna i problem z głowy. Koszty niewielkie,a światło kompletnie nie przeszkadza.
 
Do góry