LCD 32/37" Toshiba ...XV635 vs Samsung LE...B650

maryurz

New member
Jakie masz warunki - mocno nasłoneczniony pokój 3,5x4
Preferowana wielkość matrycy - 32"-37"
Preferowane marki – nie mam, liczy sie dobry obraz:)
Preferowana technologia – nie mam
Jaki sygnał – SD, PC
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku? – na wprost
Jaka odległość od ekranu – ~2m – 3m
Jakie urządzenia do podłączenia – PC
Jaka klasa cenowa – max 2500 PLN
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy – wieczorem i w nocy
Jakie masz nasłonecznienie pokoju – bardzo duże
Ile osób zasiada przed telewizorem – 1-4 (na codzien 2, w wekeendy wiecej)
Jaki masz ulubiony program – filmy, sport, DivX - czesto.
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła – przy wyłączonym oświetleniu
Jaki masz telewizor - Thomson 28" CRT
Ma stać czy wisieć – w przyszlosci wisiec
Czego oczekujesz od telewizora - znakomitego obrazu, braku smuzenia
Czy ma być HD Ready czy Full HD – dvb-t mpeg4


Dziś miałem okazję porównać oba TV w sklepie. Oba bardzo podobną jakość obrazu prezentowały (choć jak to w sklepie, wszystko ładnie).
Z tego co wyczytałem Toshiba ma półmatową matrycę, co by mi odpowiadało do silnie nasłonecznionego pokoju, natomiast Samsung błyszczącą, choć sprzedawca zapewniał, że Samsung ma matową.
Może ktoś doradzić który TV korzystniejszy do podanych wyżej warunków ?
Po powrocie do domu zwątpiłem z wielkością czy na pewno 37 nie będzie za duży do takiego małego pokoju. Bardzo proszę o pomoc :(
 

kosztowiok

New member
Ja też zastanawiam się nad tymi modelami. Toshiba wygrywa właśnie matową matrycą o czym wielu entuzjastów Samsunga B650 zapomina. Przecież refleksy na ekranie, lustro, powodują większy dyskomfort niż brak czerni w tanim LCD. Myślę, że kupię 37xv635 chociaż może znalazłbym coś lepszego z firm Panasonic, Philips, Sony, Sharp. Straciłem jednak już tak dużo czasu na analizowanie dwóch marek, że nie chce mi się bawić z kolejnymi. Jeżeli ktoś ma gotowca (37 cali, mpeg4, do 3000 zł, będę wdzięczny).
 

kosztowiok

New member
kiki napisał:
Toshiba ma nie tylko mniej błyszczącą matrycę , ale przede wszystkim lepsze skalowanie i czyściejszy obraz z uwagi na nowe rozwiązania technologiczne.

Widzę Kiki, że polecasz model RV, ja natomiast myślałem o 37XV635, ponieważ jest w Euro w promocji za 2490. Czy to równie dobry wybór?
 

maryurz

New member
Kiki podałeś linka do RV635. Jak on ma się do XV635, na stronie Toshiby nie ma nic na temat 37XV635, jest 32" i od razu 40" :?
Nawiąże jeszcze do pytania czy 37" nie będzie za duży na odległość ~2m ? (pokoik też nie za duży).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
seria XV jest wyżej notowana więc mozesz być naprawdę spokojny co do jakości. Przesunąłem ten test na dziś - to wejdź wieczorem będzie już test więc sam się przekonasz.
Wielkość 37" - szczególnie XV bez obaw - bo zarówno skalowanie obrazu , obróbka cyfrowa, jak i płynność tego modelu jest extra.
 

kosztowiok

New member
kiki napisał:
seria XV jest wyżej notowana więc mozesz być naprawdę spokojny co do jakości. Przesunąłem ten test na dziś - to wejdź wieczorem będzie już test więc sam się przekonasz.
Wielkość 37" - szczególnie XV bez obaw - bo zarówno skalowanie obrazu , obróbka cyfrowa, jak i płynność tego modelu jest extra.

Na wątku Toshiby opisywane są problemy z serwisem tej marki w Polsce i opinie typu "NIGDY WIĘCEJ TOSHIBY" dają wiele do myślenia. Czy jakościowo 37xv635 jest wyżej od Samsunga b650, bo martwią mnie te komentarze na temat Toshiby (chociaż tam było głównie na temat serii zv). Zastanawiam się czy nie lepszy byłby jednak Samsung, ponieważ serwis tej firmy jest w mojej miejscowości, a z Toshibą podobno same problemy...
 

maryurz

New member
Ja czekam z niecierpliwością na test. Żeby ten samsung nie miał błyszczącej matrycy :( Orientuje się ktoś jakie matryce montuje Toshiba (swoje, samsunga, inne) ?
 

futurree

Member
kiki napisał:
seria XV jest wyżej notowana więc mozesz być naprawdę spokojny co do jakości. Przesunąłem ten test na dziś - to wejdź wieczorem będzie już test więc sam się przekonasz.
Wielkość 37" - szczególnie XV bez obaw - bo zarówno skalowanie obrazu , obróbka cyfrowa, jak i płynność tego modelu jest extra.
WITAM,

Kiki jak się ma sprawa długo wyczekiwanego testu Toshiba 46XV635. Czyżby LCD był na tyle dobry że aż strach go tu podpinać ? :)

Pozdrawiam.
 
Do góry