Lcd 32''/37'' okiem ekserta do 3500-3700zł

pablo321

New member
Witam!
Jestem nowy na forum wiec pewnie pytań z serii"...jaki lcd do 3500tyś jest najlepszy.."
Niestety mam ten sam problem!
Czytam czytam i doczytać nie mogę!
Proszę o pomoc poszukuje lcd 100Hz do 3500-3700!
Na co warto zwócic uwagę a co omijać dalekim łukiem.....

Z góry dzięki!!
 

jersey

New member
1. Omijaj z daleka teamy II-ligowe (ew. serwis, podejscie do Klienta etc) - dotyczy zarówno producenta jak i (a zwłaszcza) sprzedawcy.
2. Zwróc uwagę (o kolejnosci decydują Twoje oczy) na kąty patrzenia na obraz, skalowanie obrazu, mozliwosc połączenia z kompem, szybkosc przełączania na inny program, jasnosc (min 450cd dla pokoju dziennego), kontrast min = standard tj. 1300:1 - wychwyc odpowiadajacy Ci poziom czerni obrazu poniewaz niektore lcd mają z tym jeszcze problem), czy TV posiada tunet TV SAT, jaki jest czas reakcji matrycy (standard 8ms, najlepsi wyciskają 4ms) i... czy posiada powłokę antyrefleksyjną... to z grubsza wszystko :)
3. Mój typ dla twoich preferencji: TOSHIBA R3500 37" (cena na dzis ok. 3.9K) - dobry wybór do oglądania z 2,5-3,5. Od 3m wzwyz 42" ale to juz poza ww. limit.

Trafnego wyboru i udanej transakcji Ci życzę,
 

Tomasz93

Member
Moje typy w przedziale 32" to Philips PFL 7862, Sony D3000 oraz Panasonic LX 700. Osobiscie odpuscilbym sobie Toshibe R3500, jej uklad 100Hz dziala fatalnie. Testowalem ja w ostani weekend - oczywiscie w pracy:)
 

pablo321

New member
c.d

A powiedzcie jak ma sie obraz z wyżej wymienionych modeli do tv analogowej(czyli zwykła antena), kablówka no i cyfra(cyfra+)
Cyfra ma chyba najmocniejszą siłę sygnału z tego co widze...
Ojciec ostatnio napalił sie na Sharpa(akurat był to jakiś model który przewyższa założoną kwote)-ale mowi ze jest robiony w japoni ze ma fajny obraz itd
Osobicie mnie to nie przekonuje i zastanawiałem sie nad modelm sony KDL-32D3000 oraz Panasonica TX-32LX70P?
Powiedzcie jak te 2 modele maja sie do dosc jasnych pomieszczeń?
Pozdr
 

Dio

New member
Ja o Sharpach mam złe zdanie i nigdy nie byłem fanem marki. Mam też prostą zasadę, której się trzymam i zawsze wszystkim to polecam:

zanim kupisz coś z 100hz sprawdź jak to działa. Najlepszym sposobem jest obejrzenie meczu piłki nożnej w sd (najlepiej nienajlepszy sygnał, w moim przypadku UPC po kablu to tzn. reference signal). Czasem okaże się że LCD 100hz wypada blado w porównaniu ze zwykłym LCD.

Każdy ma swoje typy, poszperaj, poczytaj i koniecznie sam sprawdź przed kupnem.
 

Poker Face

New member
Tomasz93 napisał:
Moje typy w przedziale 32" to Philips PFL 7862, Sony D3000 oraz Panasonic LX 700. Osobiscie odpuscilbym sobie Toshibe R3500, jej uklad 100Hz dziala fatalnie. Testowalem ja w ostani weekend - oczywiscie w pracy:)


Napisz coś więcej o tych testach, co konkretnie źle działa i jak przekłada się to na obraz np. meczu.

Pozdrawiam
 

jersey

New member
Dio, b. słuszna maksyma "zanim cos kupisz sprawdz jak to działa" i jednoczesnie wymowna sugestia b. pomocna w praktyce.
Pablo jesli wychwycisz rożnicę w jakosci obrazu Z TEGO SAMEGO żRóDłA ODBIORU OBRAZU pomiędzy X3000/X3030 a R3500 to znaczy ze dostrzegasz potrzebę zainwestowania w 100Hz. Technologia warta 400PLN a moze okazac sie placebo hmmm.
Myslę że z modelu X3000/X3030 bedziesz równie zadowolony a moze i bardziej bo wtedy te 4paczki w kieszeni :) A serio to modele X wyposażone są w nowoczesniejsze matryce S-IPS - oto link do specyfikacji tego i innych modeli tosiek:
http://www.toshiba.de/consumer/content/defaultid1_1_id2_2_id3_200_id4_5.aspx
 
Do góry