LCD 32-37", do ok.5tys. PLN - co wybrać

gzesiolek

New member
Witam,
Jestem na zakupie TV LCD do mojego saloniku...
Ma być wykorzystywany do Cyfry, DVD, i kompa...
Odległość oglądania ok. 2,5-3m, więc optymalny rozmiar wg mnie 37"
ale moja żona uważa że wystarczy 32" ;)

Ja najmocniej się zastanawiam nad Sharpem 37XD1E lub 37GE1E
Czy to opłacalny zakup?

Czy może wziąć coś z niższej półki cenowej tylko HD Ready?
Na ten moment jako TV służy mi monitorek LCD 19" na MVA (tuner w kompie) więc wielkościowo odczuje na pewno różnice nawet przy 32", ale ważniejsze jest, aby jakość obrazu była nie gorsza od tego co mam...

Jeśli mam coś jeszcze uszczegółowić dajcie znać... z góry dzięki za pomoc...
 

jarwisz

New member
Bez reklam
kup 37GE1E :)

32" czy 37" to mała różnica - jak Cię stać na 37 to się nawet nie zastanawiaj
Ja mam odobną odległość /2m/ i jest git.

jak masz ciemne pomieszczenie to możesz zastanowić się nad plazmą.
 

gzesiolek

New member
I tak wyprztykalem sie z oszczednosci (kupno i "odswiezenie" mieszkanka, kupno mebli itd.) wiec bede kupowac RTV na raty... a w tym wypadku jest to kwestia max. 100zl miesiecznie... czy Full HD czy nie...

Jarwisz, podpinasz PCeta do tego Sharpa? Jak z jakością i rozdzielnością obrazu? Da się korzystać z sieci bez zbytniego męczenia oczu? Łączysz przez HDMI?
 

jarwisz

New member
Bez reklam
gzesiolek napisał:
Jarwisz, podpinasz PCeta do tego Sharpa? Jak z jakością i rozdzielnością obrazu? Da się korzystać z sieci bez zbytniego męczenia oczu? Łączysz przez HDMI?

nVidia 8800 DVI-HDMI na rozdziałce 1920:1080 :D
a czy oczy się męczą - jakoś nie zauważyłem

pozd
 

gzesiolek

New member
Czyli nikt nie protestuje przeci wyborowi Sharpa Full HD?

Tutaj pytanie czym poza designem kierować się przy wyborze między GE1 a XD1 ?

Imc Jarwisz wspomnial tez o plazmie, myslalem o tym, ale jak sie ma zuzycie energii takiej 40" plazmy do 37" LCDka...

choc z tego co sie orientuje to do PCta lepiej brac LCD...

Na razie coraz bardziej sklaniam sie ku Sharpowi... jeszcze tylko musze popracowac nad zona ;)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
gzesiolek napisał:
Tutaj pytanie czym poza designem kierować się przy wyborze między GE1 a XD1 ?
nie tylko design
ma zupelnie inny dżwięk - i tym różni się od XD1 przede wszystkim

gzesiolek napisał:
ale jak sie ma zuzycie energii takiej 40" plazmy do 37" LCDka...

choc z tego co sie orientuje to do PCta lepiej brac LCD...

-10-20% więcej bierze plazma
-do PC chyba rzeczywiście lepiej LCD
 

Vhaeraun

New member
Witam.Zastanów się nad wyborem 37 GE1E. Sam mam ten model od 5.07.2007.Kupowałem go głównie z myślą o graniu na konsolach[PS2 i 3,może kiedyś X360],filmów DVD i filmów HD z komputera.Telewizji raczej nie oglądam[mam analogowa kablówkę,musiałbym zmienić na N-ke lub inną platformę cyfrową].Sam miałem dylemat nad wyborem tego modelu i 37 XD1.Wybrałem akurat 37 GE1E ze względu na lepsze glośniki od XD1[ niestety brak miejsca na kino domowe - pokój 2x3,5 m],[mniej wad niż XD1-sławne buczenie i binding,wyeliminowane w nowszej serii], lepszy wygląd [srebrny matowy kolor,XD1 niestety paskudna lśniąca czerń[rozumiem kwestia gustu ,ale mi nie bardzo pasuje].Jedyna wadą GE1E która czasami sie trafia jest głośna praca wentylatorów chłodzących matrycę. Akurat w moim egzemplarzu wentylatory są ciche i praktycznie niesłyszalne[ twardy dysk iz kompa jest bardziej słyszalny].Ostatnia kwestia to cena.Ja kupiłem za 5199. Ogladając oferty na www.skapiec.pl można go nabyć teraz poniżej 5000. Napewno warto dłużej się zastanowić.Jaki model byś nie wybrał ,tv Sharpa to dobry wybór i w przypadku Full HD przyszłościowy. Najlepiej gdybyś sam mógł zobaczyć oba modele i porównać. Powodzenia w zakupach.
 

wowoz

New member
Ja bym wybrał Sharpa RD2E. Co prawda nie jest Full HD, ale za to ma 100hz, co w przypadku cyfry+ ma duże znaczenie. Według mnie ten telewizor, w porównaniu do innych, to rewelacja. Poza tym Full HD przy 37 calach nie ma większego znaczenia.
 

gzesiolek

New member
a moze cosik takiego?

Dzis wpadl mi w oko na sieci taki model samsunga...
czyli i Full HD i 100Hz, ktos cos wie o nim?
SAMSUNG LE37M87BD
ma go ktoś?


EDIT: usunalem linka... bo chyba nie mozna dawać... sorki
 
Ostatnia edycja:

Gozel

New member
Jarwisz dobrze mówi. Odpuśc sobie Samsunga. RD2E chyba jest najrozsądniejszym wyborem. A full HD to sprawdza sie przy minimum 42 calach. Poniżej nie ma praktycznie żadnej różnicy.
 

gzesiolek

New member
Przy TV i filmach zgadzam sie... 100Hz > Full HD...
Ale juz przy kompie, roznica miedzy olbrzymim pixelem i ramka przy 1366x768, a znacznie lepsza grafa przy 1920x1080, jest znaczna...

a jednak czas na TV bedzie niewiele wiekszy od uzywania kompa...
tak sadze ze TV-50-60%, komp-30-40%, reszta(DVD itp)-max.10%

jakby choc 37RD2E byl z 1k PLN tanszy... a tak to nadal mam dylemat...
:roll:

a im dluzej czytam tutaj forum tym bardziej moj dylemat rosnie...
niewiedza jest czasem blogoslawienstwem ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiście , że Sharp jest z innej bajki i spełnia spokojnie potrzeby.
Poproś o kilka modeli i sprawdź w swoim domu. Problemy pryskają jak bańka mydlana.
 
Do góry