LCD 26" za ok. 2000zł - Konkretne oczekiwania ... Może ktoś doradzi ?

manfred19866

New member
Na początku grudnia przymierzam się do zakupu LCD :D

Trochę danych:

- pokój 4,5 x 3,5m (tv będzie stał po tej mniejszej odległości)
- jedno okno od strony Pd średnie nasłonecznienie :)
- wykorzystanie generalnie na chwilę obecną to:

a) antena naziemna

b) komputer

c) dvd

d) (za jakiś czas Cyfrowy Polsat)

- cena szacunkowo jakieś 2000zł

Po wstępnej lekturze wybrałem model [ LG 26LC41 ] http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/lg-26lc41r-lcd.bhtml
lub [ LG 26LC51 ] http://www.euro.com.pl/telewizory-plazmowe-i-lcd/lg-26lc51-lcd.bhtml Od razu pytanie czy te TV poza róznicą w kontraście i poborze prądu czymś się różnią ? C 41 to starszy model o większym kontraście ...

Kwestia anteny naziemnej problem który mnie najbardziej nurtuje ...

Jedni mówią, że to kwestia sygnału inni że to "urok" LCD ... JAk to jest w końcu z tym odbiorem ? Mieszkam między Płockiem a Wawą do Wawy jakieś 90 km antena naziemna skierowana jest w tą stronę sygnał jest bez zakłóceń , obraz czysty i bardzo dobry do programów TVP1 TVP2 TVP3 TVN POLSAT PULS NIe ma najmniejszych zastrzeżeń zarówno na starym ELEMISIE jak i na nowszym 100hercowym GRUNDIGU jedynie TV4 ale to poza klasyfikacją Kabel antenowy dobrej jakości bez łączeń , długość 12 m

Teraz moje pytanie czy sugierując się właśnie tą poprawnością odbioru na normalnym TV z LCD też nie powinno być większych problemów ?
Bo własnie to spędza mi sen z powiek...:hmm:

Kwestia komputera

Karta graficzna GeForce 7600 GS 256MB (PCI-E) http://www.komputronik.pl/Karty_gra...orce_Silent_Pipe_256MB_PCI_E_/pelny,id,27376/

Procek: DualCore Intel Pentium D 930, 3000 MHz (15 x 200)
Pamięć 1GB

Czy to wystarczy to odtwarzania filmów w HD ? Potrzebne są jakieś sterowniki/ kodeki ? gdzie można znaleźć takie filmy ?


Teraz małe wątpliwości ...


Karta posiada wyjście DVI obecnie mam pod nim monitor BENQ 17" czy wejśćie D-Sub da mi możliwość cieszenia się Grami typu FIFA Need For Speed w odpowiedniej jakości i rozdzielczości ? Czy nie ma co się zastanawiać i od razu zainwestować w kabel HDMI -DVI ? JAk ma się sprawa wyświetlania dynamicznych gier na tym modelu LG oraz kwestia rozdzielczości i podłaćzenia ? Potrzebne są jakieś dodatkowe sterowniki czy komputer po prostu wykryje nowe urządzenie ? Czy możliwe będzie przeglądanie Internetu lub korzystanie z aplk. biur. na połaczeniu D-Sub czy jednak DVI ? Aktualnie na 17 calach max rozdz 1280 x 1024 czy po podłączeniu LCD 26" pojawi się jeszcze 1366 x 768 pikseli ? I jak jest z tą rozdzielczością natywną ?

DVD - stare tanie i kupione na szybko bo było potrzebne "na już"

A dokładnie MANTA Emperor III Tą kwestię zostawię bez komenatrza :rolleyes:

Jeszcze kilka pytań ogólnych ...

1 Czy ten telewizor w pełni wspiera 720p ?

2 Słyszłem opinię że się grzeje ?

3 Będę oglądał głównie wieczorem czy nie powoduje "zmęczenia oczu " ?

4 Ktoś pisał że nie można go wyłączyć tylko że jest caly czs w stanie czuwania czy to prawda ?


5 Dopasowanie obrazu czy przy sygnale z anteny naziemnej system dopasowywania obrazu nie powoduje nienaturalnych zniekształcen ? Nadmiernie rozciąganie czy spłaszczenie ?

6 Cena LG 26" C41/C51 1999 - 2199 zł rajd po sklepach i wszędzie to samo na pytnie o jakieś świąteczne promcje uzyskałem info że raczej zdrożeją :hmm: ?? Czy to może być prawda ?

7 Czy to dobry wybór dla moich warunków i oczekiwań ?

To mój pierwszy temat na tym forum.
Przepraszam za wszelkie usterki niedociągnięcia i wpadki techniczne w powyższym wątku :)

Należe do osób które zanim coś kupią starają się uzyskać jak najwięcej info . Mam nadzieję że dobrze trafiłem i znajdzie się ktoś kto odp na moje pytania i rozwieje wątpliwości .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ewing

New member
o widze ze kolega lubi pisac:)

mam LG 26 calowego w sypialni czesto na nim ogladam telewizje i nigdy nie spotkalem sie z grzaniem, wiadomo troche cieplejszy bedzie zawsze bo tak to juz jest z elektronika
 

manfred19866

New member
ewing napisał:
o widze ze kolega lubi pisac:)

mam LG 26 calowego w sypialni czesto na nim ogladam telewizje i nigdy nie spotkalem sie z grzaniem, wiadomo troche cieplejszy bedzie zawsze bo tak to juz jest z elektronika

jakiej Weny dostaem :)

Ale po prostu chciaem zawrze wszystko w jednym kawałku ale że Polacy czytać nie lubią to wszyscy uciekają na widok takiej treści :D hehe
 

median

New member
No taka ilosc inforamcji w poscie poraza:) ale mam pytanko do Ciebie dowiadywales sie czy sa one w sklepie bo ostatnio sa problemy z dostaniem starszych modeli wiec moze zostac ci tylko LC51 ale to dobry telewizor!
 

manfred19866

New member
median napisał:
No taka ilosc inforamcji w poscie poraza:) ale mam pytanko do Ciebie dowiadywales sie czy sa one w sklepie bo ostatnio sa problemy z dostaniem starszych modeli wiec moze zostac ci tylko LC51 ale to dobry telewizor!

Więć z kwestią dostęoności jest raczej dobrze widziałem właśnie C41 a C51 w większośći na zamówienie ale ogólnie nie ma z nimi problemów , wolałbym chyba C41 mimo iż starszy ma lepszy kontrast
 
Do góry