LC40LE600E vs. LC40LE700E vs. LC42DH77E

mastermax

New member
Witam wszystkich i zwracam sie z prosba o pomoc przy wyborze odpowiedniego TV.

Zastanawiam sie nad wybraniem jednego z tych trzech ale poniewaz nie zabardzo wiem ktore parametry za co odpowiadaja i czym te tv sie roznia ztad moja prosba. Z tego co wyczytalem na stronie producenta w specyfikacji to te dwa modele LC40LE600E i LC40LE700E niczym sie nie roznia poza cena oczywiscie a o LC42DH77E nie moge znalezc za duzo informacji.

Tv ma wisiec na scianie , wspolpracowac z moim laptopem MSI GT725 i cyfra+ HD.


Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.
 

bob77

New member
LE600 i LE700 bardzo istotnie sie roznia. Mozna powiedziec, ze LE600 to budzetowa wersja LE700. Ma zupelnie inna elektronike i co za tym idzie glownie brak 100Hz i CMS. Nie znam dobrze modelu DH77, jednak z tego co sie orientuje to CMS ma.

CMS pozwala wycisnac maximum z telewizora jesli chodzi o dostrojenie odwzorowania kolorow. Jesli nie planujesz wykonywac kalibracji przy uzyciu kolorymetru to nie ma to wiekszego znaczenia.

W odroznieniu od DH77, LE600 i LE700 maja podswietlenie matrycy LEDami co w zasadzie daje tylko nizszy pobor mocy i wyzsza cene telewizora.

Wbrew temu co sie powszechnie mowi nawet LE700 to model dosc przecietny i sa telewizory bez podswietlenia LED, ktore oferuja lepsza czern, wiekszy kontrast i lepsze odwzorowanie kolorow.

Polecam ponizsze porownanie:
Home entertainment equipment review database search results at AVForums.com

Sam mam Sharpa 40LE600, ktory zepsul mi sie po dwoch miesiacach a serwis pograzyl go jeszcze bardziej. Gdybym mial jeszcze raz wybierac TV rozwazalbym JVC-42WX70 albo w ogole poszedlbym w strone nowych plazm.
 

mastermax

New member
dzieki bob za informacje z tego wynika ze LE600 sobie podaruje i bede myslal o dwoch pozostalych lub moze tez innej firmy???

a co do JVC-42WX70 to nie na moja kieszen 2000 GBP :8

moze ktos jeszcze cos podpowie moze lepiej inna marke??? w podobnej cenie do tych tj. 750 GBP (3,500 zl)
 

bob77

New member
No, niestety JVC jest drogi. Ceny tego modelu zaczynaja sie od 4800 PLN.

LE700 nie jest zlym wyborem, jednak moim zdaniem na to co soba reprezentuje jest dosc drogi. W pierwszej kolejnosci polecam Ci lekture testow na AVS, do ktorych podalem link z racji iz opieraja sie one na rzeczywistych pomiarach parametrow obrazu. "Test obrazkowy", do ktorego podal Ci link kiki traktowalbym jako uzupelnienie, gdyz opiera sie bardziej na wrazeniach subiektywnych.

Jesli pomieszczenie, w ktorym bedziesz ogladal TV nie jest zbyt mocno naslonecznione rozwaz plazme. Dobrej klasy plazma kosztuje tyle co bardzo przecietny LCD. Za 3500zl jest w czym wybierac.
 

sPiDeK

Member
To ja jeszcze dorzucę swoje trzy grosze. Jeżeli jeszcze nie kupiłeś żadnego modelu to nie pchaj się w Lcd. Kupiłem jakieś półtora roku temu lcdka Sharpa i do dzisiaj żałuje. Jak widzę obraz na szwagra plazmie to......nawet nie ma czego porównywać. Prądu je podobnie a jakość obrazu jest o niebo lepsza. Polecam Ci Panasonica TX-P42S10E Full Hd. Cena jest rewelacyjna i jakość również. Jak kupisz i będziesz nie zadowolony to napisz podam Ci adres żebyś mi "podziękował".
 

celvi

Member
a ja nie radze kupować plazmy do laptopa. Co z tego ze obraz jest na początku dobry jak szybko przestanie takim być. Dlatego ja do konsoli wybrałem lcd nie plazmę. Plazma tylko do tv mi służy. Jak ktoś twierdzi ze nie ma czegoś takiego jak powidoki to zapraszam do mnie niech sobie zobaczy ze są w około rocznym telewizorze. aaaa jeszcze wyprzedzając pewnie komentarze niektóre - ci którzy twierdza ze to przez to ze mam jeden kanał cały czas taki sam - telewizor służy do oglądania i to chyba ja powinienem decydować czy oglądam jeden kanał czy sto rożnych przełączając cały czas.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wystarczy jak się uważnie czyta instrukcję.
Panasonic wyraźnie napisał w sprawie wyświetlania stałych elementów.
Wyrazistość przynajmniej do komputera jest po stronie LCD.
Do tego został wymyślony.
 
Do góry