LC CCFL lub LED / 32' / do max. 2500zł / dla rodziców 45lat

maxloo

New member
Witam
Rodzinka planuję zmianę starego Panasonica 20' na TV LCD.
Ojciec w sklepie wypatrzył: Samsung UE32C6000. Mieliśmy już zamawiać 2199zł, jednak postanowiłem poczytać trochę o nim na waszym forum i... podobno modele 37 i 40' maja wadę w postaci białych plam na lewej stronie matrycy widocznych w w ciemnych scenach po nagrzaniu się TV. Problem znika po zdjęciu obudowy dzięki lepszemu chłodzeniu podzespołów TV jednak to żadne rozwiązanie. Nie znalazłem opinii dla modelu 32' - czy w tym modelu też występuje ww. wada ? Jeśli tak to TV jest dla mnie skreślony.

Zastanawiamy się też czy nie kupić coś nie ledowego, tańszego o 500zł.

-TV do pokoju dziennego - dwa okna i drzwi balkonowe od lewej strony TV, ściana wschodnia, słońce do 11 godziny świeci
- TV dla 2-3 osób, do oglądania z 2-3 metrów - preferowany rozmiar 32'
- pokój 4,5x4m
- cena - do 2500zł
- sygnał cyfrowy z kablówki bez kanałów HD,
- wiadomości, filmy
- wejście USB ma zastąpić odtwarzacz DVD

Z góry dziękuje za pomoc.
 
T

TomekB

Guest
Jeśli ma być 32 to będą dobre modele:
Toshiba 32UL 863
Sharp 32 LE 830
Panasonic 32E 30

Witam wszystkich

Jestem w trakcie wyboru telewizora, na razie starczają mi informacje wyciągane z tego forum przez funkcję Szukaj :)
Mam za to podstawowe pytanie: gdzie szukacie telewizorów polecanych we wpisach? Przykładowo prawdopodobnie zacytowane wyżej modele mogłyby spełnić moje oczekiwania ale nie wiem ile one kosztują i gdzie się o nie pytać. Nie bardzo uśmiecha mi się jeżdżenie od sklepu do sklepu i szukanie na ślepo aby zobaczyć je na żywo. Czy jest jakaś magiczna wyszukiwarka której nie znam? Wpisanie powyższych modeli w Google nie daje mi nic co skierowałoby mnie do jakiegoś sklepu.

Dzięki wielkie za wyjasnienie tej sprawy.

PS
Szukam także instrukcji obsługi do tej trójki - nauczyłem się, że w ten sposób najlepiej poznam co dany telewizor ma od strony funkcji.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam

maxloo

New member
Dziękuje za wszystkie rady. Niestety wyżej opisanych modeli nie moglem znaleźć w sklepach stacjonarnych. Po przewertowaniu forum wybór padł na Samsung LE32C650. Zakup planowany na środę. I mam takie pytanie.

W związku z tym, że korzystam z kablówki, która podaje sygnał przez zwykły kabel antenowy, to czy jeśli podłącze tak TV to obraz będzie tragiczny ?
Sąsiad ma tą samą kablówkę, podobno dla posiadaczy LCD/Plazm dają cyfrowe dekodery, do których podłącza się kabel antenowy, a dalej przez hdmi do TV. Czy w takim wypadku obraz będzie dużo lepszy ?
Pytam się ponieważ, dają badziewne dekodery z pilotami plastikowymi zabawkami, ktorych czas reakcji na przelanczane kanały jest strasznie długi :(
 
T

TomekB

Guest
Po przewertowaniu forum wybór padł na Samsung LE32C650. Zakup planowany na środę.

Skopiowałem dość ważną informację z "elektrody":

Jeśli będziecie kupować Le40C650 przed odebraniem sprawdźcie rodzaj zamontowanej w nim matrycy. Jest to dość istotna spraw. Producent montuje w nich trzy rodzaje matryc:
-SQ01 - jest to matryca samsunga,
-AA003 - matryca firmy AUO, generalnie jakość obrazu identyczna z SQ01, różnią się delikatnie kątami widzenia i poziomem bieli i czerni pod kątem, można uznać że są identyczne,
-CN01 - tej matrycy się wystrzegajcie, gdyż jest minimalnie gorszej jakości.

Jest to niestety loteria, dlatego matrycę można i trzeba sprawdzić po naklejce na prawym boku telewizora, będą tam numerki i symbol - SQ01, AA003 lub CN01 - szukajcie SQ01 lub AA003.

Link (w formie uproszczonej bo mam mało postów ;)):
elektroda.pl/rtvforum/topic1774750-0.html
 

maxloo

New member
Dziękuje za porady. Przewertowałem już obszerny temat na tym forum o tym TV. Kupować będę w EUROAGD za 1899zł (euroagd kusi rozszerzeniem gwarancji z 2 do 5 lat za dodatkowe 380zł czyli za 2279zł) albo taniej w komputroniku za 1739zł (niestety tutaj tylko 2 letnia gwarancja bez możliwości rozszerzenia). Nie wiem czy w euroagd na miejscu będzie możliwość rozpakowania pudełka TV, ale w komputroniku raczej na pewno nie, gdyż trzeba zamówić towar z głównego magazynu i poczekać 1 dzień na towar.
 

maxloo

New member
TomekB te dane matryc, które podaleś występują w modelach 40', a w modelach 32' w sklepie euroagd powiedzieli mi, że niestety nie ma tych naklejek na obudowach, ale rodzaj matrycy jest inny niż w TV 40', więc już sam nie wiem :(

sory, że nie edytuje ale chyba po 24h nieobecności znika opcja edycji postu tak ? Bo nie widzeę u siebie w prawym górnym rogu postu tej opcji.

Z góry dzięki za pomoc

edit:
W modelu LE32C650 nie stosowano matrycy SQ01. Matryca ta natomiast jest stosowana w modelu 40 calowym ( LE40C650 ) !!

Dowiedziałem się, że w modelu 32' umieszczono jedną z dwóch matryc:
-SAMSUNG, LTF320HF01, 32inch.
-AUO, AT315HW04V3, AU31H43, 31.5inch.
Podobno matryca Samsunga ma delikatnie lepszy kontrast i przeciętny śmiertelnik nie zauważy różnicy.
 
Ostatnia edycja:
T

TomekB

Guest
Dowiedziałem się, że w modelu 32' umieszczono jedną z dwóch matryc:
-SAMSUNG, LTF320HF01, 32inch.
-AUO, AT315HW04V3, AU31H43, 31.5inch.
Podobno matryca Samsunga ma delikatnie lepszy kontrast i przeciętny śmiertelnik nie zauważy różnicy.

Potwierdzam to co piszesz z informacji uzyskanych w sklepie w Łodzi.
Mała dygresja: w Electroworld sprzedawca z uporem twierdził, że matryc nie da się rozróżnić, widać nie wszędzie zatrudniają fachowców. Poza tym facet był skrajnie niemiły, miałem wrażenie że mu przeszkadzam w czymś bardzo ważnym i każe mi za chwilę sp... To kolejny raz kiedy spotykam się z nieuprzejmą obsługą więc nie mają co liczyć na otwarcie tam mojego portfela.

W Electro były dwa czy trzy egzemplarze po 1749zł (promocja do wyczerpania zapasów). Poszedłem do RTV Euro AGD (Manufaktura) i tam trafiłem na chłopaka który doskonale wiedział czego szukam tak pracowicie wypatrując naklejek po bokach. Mówił że już kilka osób pytało się o nie :)
Potwierdził to co piszesz - model 32 calowy jest na innych matrycach. Miło się gadało, podpytywałem go zarówno o to co wiem (celem sprawdzenia rozmówcy :)) jak i na przykład o awaryjność. Chociaż to sprzedawca i jego zadaniem jest namówić mnie na wydatek to jakoś wierzę mu gdy mówi*że z Samsungami nie mieli absolutnie kłopotów. Poleca te telewizory mimo tego, że są różne matryce. Nie miał modeli do porównania ale zdaje się, że wezmę na chybił trafił jedną sztukę.
Nie wiem gdzie są sklepy w których można "przebierać" w telewizorach aby dobrać konkretny model - nigdzie nie chcieli się zgodzić na rozpakowywanie kilku. W Euro RTV cena to 1899zł (w ich sklepie internetowym 1799zł), najniższa w Łodzi to 1615zł ale w sklepie wysyłkowym z odbiorem w Łodzi - nie znam ich więc nie zaryzykuję. Zastanawiam się czy nie zaproponować negocjacji cenowych temu sprzedawcy z Euro RTV bo w innym sklepie, takim do którego mogę mieć zaufanie, wołają 1699zł co jednak jest znaczącą różnicą. Jak się nie zgodzą to pojadę do wspomnianego sklepiku i wysupłam te 1700zł.
 
Ostatnia edycja:

maxloo

New member
Dziś będę zamawiał LE32C650. W sklepie internetowym euroagd 1799zł, a w stacjonarnym euroagd 1899zł. W komputroniku 1739zł, więc zawsze te kilkadziesiąt złoty w kieszeni zostanie na np. markowy kabel HDMI :)

TV ma być do odbioru czwartek-piątek :) lub wtorek :roll:

Dziś dzwoniłem do mojego dostawcy sygnału TV (Elpos). Obecnie mam kablówkę na zwykłym kablu antenowym. Przy zmianie TV na LCD/Plazme dają bezpłatnie dekoder cyfrowy. Najbardziej mnie wkurza, że ten dekoder jest ubogi w opcje, bardzo wolno zmienia kanały, badziewnie wygląda i pilot wygląda jak zabawka :neutral: Czemu nie mogą zrobić tak, że podłączany dekoder integruje się z TV i obsługa TV oraz zmiana kanałów w dekoderze odbywała by się przez pilot od TV (pilot od LE32C650 podoba mi się i żal mi by było używania w nim tylko czerwonego przycisku do wł/wył. TV).

Mam takie pytanie. Po co są te wszystkie tunery DVB w TV. Skoro TV ma np. DVB-T i DVB-C (tuner naziemnej telewizji cyfrowej i tuner kablowej telewizji cyfrowej) to ten tuner nie może przejąć roli dekodera dawanego od dostawcy kablówki ? Ktoś mi coś wspominał o jakiś kartach, kodach które siedzą w tych dekoderach i identyfikują odbiorców, ale czy to prawda, czy coś takiego się stosuje w kablówkach, gdzie w bloku jest skrzynka i każdemu użytkownikowi przydzielają pakiet kanałów w takiej skrzyneczce na klatce?
Z góry dzięki za wyjaśnienie mi tej kwestii :)
 
T

TomekB

Guest
Też jestem ciekaw jak się ma wbudowany dekoder do sieci osiedlowych. W Łodzi podobno na dniach mają zacząć nadawać cyfrowo w ramach testów, chętnie bym sprawdził jak to zadziała.

A mam już na czym :D Dwa dni temu, w niewielkim sklepie w moim mieście zamówiłem przez net wersję 32" 650tki. Dostałem telefon że nie mają już ich w magazynie ale jest do wzięcia 37" za 1899zł. Podumałem i wziąłem go mając z tyłu głowy informację o buczących matrycach.
Według sympatycznego sprzedawcy nie spotkał się z takim egzemplarzem, a sporo już ich sprzedali. Ponieważ zależało mi na niespodziance w domu (udała się - był tzw opad szczęk;)) to zaryzykowałem i na razie nie żałuję. Nie poddałem go jeszcze szczególnym testom poza kilkoma materiałami HD z netu - jest bardzo ładnie. Na razie sprzątanie świąteczne bierze górę więc nawet nie mam kiedy się pozachwycać.
Dzięki wielkie wszystkim za pomoc, bez was pewnie kupiłbym byle co, a tak mam poczucie dobrze wydanej kasy :)
 

maxloo

New member
Witam po świętach :) TV stoi już kilka dni, więc mogę co nie co o nim powiedzieć.
Obudowa - z przodu ładna, szybko zbiera się na niej kurz (raz dziennie trzeba przecierać, żeby było na tzw. błysk). Tył TV matowy, łatwo można zarysować paznokciem czarny lakier czego skutkiem będzie srebrna kreseczka.

PIP - jest dla dwóch różnych źródeł, ale niestety nie z USB
Matryca - cieszę się, że nie jest cała błyszcząca, gdyż mam okno po lewej stronie TV i promienie padają na matryce, która strasznie je odbija.

Obraz - na razie mam podłączony TV przez kabel antenowy. Mam wrażenie, że programy nadawane cyfrowe są gorszej jakości, od tych nadawanych analogowo. Niestety jeszcze z miesiąc poczekam na dekoder i wtedy podłącze przez HDMI i zobaczymy :)

Więcej napisze, jak się już lepiej zapoznam z TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry