LC-46LE810E czy LC-46LE705E(V)

Jeronimo-RP

New member
Witam serdecznie. Chciałbym kupic tv lcd 46". Swoją uwagę skupiłem na dwóch modelach Sharpa:
1) LC-46LE810E
2) LC-46LE705E(V)
Cena nie jest aż tak istotna jednak prosiłbym o wyrażenie swoich opinii na temat tych modeli. w chwili obecnej jest promocja w postaci dodatkowych gadżetów na model 1 więc praktycznie cenowo wyszłoby tak samo. Chodzi mi raczej o matryce i jej podświetlenie (krawędziowe przeciwko pełnemu). Czy faktycznie RGB+Y jest taki dobry? Co wybrać? Dziękuję z góry za wyrażanie swoich opinii. Pozdrawiam - Jarek.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Witam
Wlasnie jestem po wizycie w markecie. Nastawiony bylem na zakup LE820. To co zobaczyłem rozczarowało mnie. Głównie chodzi o tą nieszczęsną szybę. Strasznie się w niej wszystko odbija. Co do kolorów to tak hiper super wcale nie jest. Obok stał LG LE8500 oraz Samsung B7000 moim zdaniem lepiej wyglądał obraz. Kolor, kąty, czerń lepsza na Samsungu i LG. Potem poszedłem dalej i zobaczyłem LE705 i to jest chyba to czego szukam :D Tak, wiec radze Ci, przejedz sie do jakiegoś markietu i sam porównaj. Raczej zrezygnuje z tego LE820 i, albo padnie na LE705 (szkoda ze tak skromnie odpala po USB) albo na LG LE8500 lub Samsung B7000 lub coś z serii C.
Stał też LE810 tylko w wersji 40" powiem ze całkiem całkiem obraz porównywalny do LE705. Jednak co full led to full :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to dwa różne telewizory. Nie sugerowałbym się w żadnym razie jakością obrazu na sklepie.
LE 705 pełne podświetlenie led ma extra skalowanie , równiejsze podświetlenie matrycy, znakomitą czerń
LE 810 - lepsze wyposażenie , większą ostrość i kolorystykę barw - kalibracja obowiązkowa.
Cieńszy , bardzo dobry dźwięk.
Najlepszym sposobem wyboru je prezentacja w domu
Sam najlepiej wybierzesz bo w domu Ty jesteś expertem.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
jupi :blagam:, a kiedy mozna sie spodziewać testu na www ?

Jeszcze jedno, kiki co byś wybrał dla siebie 705 czy 820 ?
i może napiszesz co masz za tv w domu ;d

Napisze inaczej. Jaki z tych byś proponował.
Dzieki
1. Sharp 52LE705
2. Sharp 46LE820
3. Samsung UE46B7000
4. Toshiba 46SV685D
 
Ostatnia edycja:

Jeronimo-RP

New member
Witam ponownie. Wybór padł na SHARPA LC-46LE810E. Wrażenia jak najbardziej pozytywne. Dźwięk, obraz bez zastrzeżeń. Brak widocznego smużenia. Czerń taka jaka być powinna. Design powala, także na chwilę obecną szczerze polecam ten model. Mam tylko jedną prośbę. Kiki napisał w poście że wymaga ten model tak czy inaczej kalibracji. Czy zna ktoś może z rejonów Koszalina kompetentną osobę która podjęłaby się tego zadania? Skoro dzięki temu można więcej wycisnąć z tv więc czemu tego nie zrobić. Dziękuję za odpowiedzi.
 

akwidzynski

New member
Bez reklam
Po co płacić pobaw się sam najwieksza frajda. Jak nie to tu masz od LE820
Picture mode:MovieBacklight-10Contrast+30Brightness:0Color:0Tint:0Sharpness:0Color tempLowFine Motion advancedLowGamma adjustment-1 to -2Film modeOffActive contrastOffDNROffR Gain (LO)+1G Gain (LO)-3B Gain (LO)0R Gain (HI)+4G Gain (HI)-11B Gain (HI)+1OPCOff
 
Do góry