LC-40LE705EV testował już ktoś ten sprzęcik?

malinowykrul

New member
Ja już mam 40LE705E od pół roku i pora na kolejne opinie i spostrzeżenia:
- z dźwiękiem z TV dałem sobie spokój podłączając głośniki komputerowe do wyjść analogowych stereo z dekodera HD od Vectry, kiedy potrzebuję lepszej jakości to włączam amplituner 5.1 Yamahy podłączony kablem optycznym z dekoderem,
- na nowym tunerze mam chyba z 16 kanałów HD i jakość jest naprawdę bardzo dobra, kanały sportowe HD lekko smużą, ale w przyzwoitych granicach, znacznie lepiej jest na kanałach popularno-naukowych- podłączenie mam HDMI z dekodera do TV,
Kalibracji nie robiłem, ale zastanawia mnie, czy podczas tej kalibracji ingeruje się w tryb serwisowy tego TV, czy tylko zmienia się parametry obrazu dostępne w menu użytkownika?
Czy ktoś się orientuje, czy kanały HD od Vectry mają rozdzielczość 720, czy niektóre mają też 1080 linii? Sygnał z dekodera ustawiłem po HDMI na tryb 1080i, a skalowanie w TV ustawiłem w tryb "Pełny", bo w trybie "Piksel na piksel" są minimalnie zmniejszone wymiary obrazu i dodatkowo widać na niektórych kanałach jakieś poziome kreski na samej górze (chyba przesyłanie danych teletekstu).
Podświetlenie matrycy na czarnym tle jest równe, kąty są nie najlepsze (na wprost jest dobrze) i czarny też w ciemnym pokoju jest lekko przebijający podświetleniem (choć równo).
 
Ostatnia edycja:

sado

New member
A ja jako że przed zakupem czytałem forum jako info. Napiszę że mam 40" 705 od kwietnia pod C+ i jest ekstra stoii na komodzie nawet się zastanawiam czy by nie był większy lepszy. odległośc 2,5 do 3,5 metra. Sport i filmy śmigają. Co moge polecić to wymieniłem kable na dobrej jakości i hdmi i optyczny do głosu- tuner /dekoder. Nie wgrywałem żadnego softu.
 

rumianko

New member
i dodatkowo widać na niektórych kanałach jakieś poziome kreski na samej górze (chyba przesyłanie danych teletekstu).

u mnie miałem ten sam problem, dziwny bardzo mały pasek na samej górze ekranu na niektórych kanałach, niezbyt denerwujące i przejmujące mnie, ale to co dzisiaj zobaczyłem chyba nadaje się do oddania tv na gwarancje, tylko jest mały problem nie zawsze to występuje tylko czasami.

fotki:


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

miał ktoś może taki przypadek ze na podstawie fotek z aparatu producent uzna gwarancje?
 

malinowykrul

New member
Jeżeli źródłem sygnału jest telewizja cyfrowa i telewizor masz ustawiony w trybie "pixel na pixel" to czasami na niektórych kanałach jest widoczne coś takiego jak u ciebie. Ja zmieniłem wyświetlanie na "pełny" i jest ok.
Pytanie do kiki: czy kalibrując tv ingerujesz w menu serwisowe tego Sharpa czy tylko z poziomu usera?
 

skipl

New member
Model 46le705 widze tylko w euro w europejskiej cenie. Czy sa one jescze dostepne w pl i w jakich cenach powinny byc ?
 

Pr3dator

New member
Odkopuje artefakty :D aktualizowal ktoś soft w tym telewizorze? Postepuje zgodnie z wytycznymi odnośnie aktualizacji i lipa Unie podczas przytrzymywania Powera dioda nie zmienia koloru na pomarańczowy....
 
Do góry