LC-32DH77e - wyszukiwanie cyfrowe a DTV Multimedia

pisokol

New member
Mam świeży 32DH77e i DTV Multimedia - spory analog plus kilka cyfrowych (dekoder model MMP-5800C, Producent: ADB) i problem...
Najpierw podłączenia:
sygnał do TV (wejście antenowe) przechodzi przez dekoder i do gniazda ściennego - jak rozumiem to do ATV
sygnał cyfrowy z dekodera przez SCART na EXT2 - a to do DTV
I teraz o problemie nr 1...
Wyszukiwanie w trybie analogowym znajduje stacje nadawane z MM (przy włączonym i przy wyłączonym dekoderze) i to jest OK
Wyszukiwanie w trybie cyfrowym nie znajduje żadnych stacji nadawanych cyfrowo z DTV MM (przy włączonym :( również i przy wyłączonym dekoderze :)) i to nie jest OK - o co chodzi co mam sprawdzić lub zrobić bo wg mnie robiłem różne kombinacje i nic. Nie mam ma razie kabli hdmi, ale pewnie to nie o kable chodzi. Kanały z DTV MM są dostępne po wybraniu innego źródła sygnału czyli wskazania EXT2 ale to chyba nie jest traktowane przez LCD jako sygnał DTV.
I teraz o problemie nr 2...
W trybie ATV nie mogę znaleźć sposobu na uzyskanie listy dostępnych na TV programów ATV, to normalne że zmiana kanałów tylko przez "następny" poprzedni" lub konkretny numer? Dziwne to...
Z opisu do EPG wynika że to opcja dla DTV. Ogólnie mnie nie dziwi EPG dla DTV bo niby skąd na analogu te dodatkowe info, ale żeby nie było prostej listy kanałów do wyboru dla ATV?
Proszę o pomoc, pewnie to nie nowości ale to mój 1. LCD i sharp
 

Volcano

New member
Mam podobną konfigurację sprzętu - Sharp Aquos + dekoder od Mutimedii.
Cyt "sygnał cyfrowy z dekodera przez SCART na EXT2 - a to do DTV", a właśnie że nie - jest to dla telewizora nadal sygnał analogowy. Nawet jak podłączysz dekoder poprzez HDMI to i tak nie będziesz mógł obejrzeć niczego w trybie DTV. Tutaj potrzebny jest sygnał DVB - a tego narazie w PL nie ma.
 

pacy1

New member
Cyt. "W trybie ATV nie mogę znaleźć sposobu na uzyskanie listy dostępnych na TV programów ATV, to normalne że zmiana kanałów tylko przez "następny" poprzedni" lub konkretny numer? Dziwne to..."

pisokol - naciśnij na pilocie przycisk ' OK ' - u mnie wyskakuje cała lista programów jaką mam zaprogramowaną w telewizorze .
 
Do góry