LB lb670v - menu serwisowe.

przemo22627

New member
Witam.


Szwagier zakupił 42 calowego LG-ka LB-670V w ten weekend, chcieliśmy sprawdzić w menu serwisowym czy czasem nie jest to egzemplarz z wystawy ? CZy ktoś się orientuje jak to sprawdzić w tym modelu? To znaczy ile już godzin jest na "chodzie".
 

HigBee

New member
do tego nie jest potrzebne Menu Serwisowe

w zwykłym menu gdzieś na dole można to znaleźć
nie napiszę dokładniej bo nie jestem w tej chwili przy TV
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości - jak wrażenia (obraz, kolory, płynność, smużenie, banding, clouding, równomierność podświetlania, wygaszanie aka local dimming).
 

przemo22627

New member
Zakładka: Ogólne / O telewizorze / Całkowity czas doprowadzenia zasilania

Faktycznie jest - nawiasem mowiac kazdy producent powinien wg mnie udostepnic taka informacje... w niektórych trzeba wchodzic w menu serwisowe...


Z ciekawości - jak wrażenia (obraz, kolory, płynność, smużenie, banding, clouding, równomierność podświetlania, wygaszanie aka local dimming).

obraz - na niektórych kanałach dupy nie urywa / lipne skalowanie obrazu sd - ale już audycje HD oraz z dysku filmy bardzo ok
płynność - bardzo ok
smużenie - bardzo rzadko - trzeba się wpatrzeć
banding - na razie nie zauważyłem
clauding - trzeba się wpatrzec w tablice testowe
równomierność podświetlania - nie doświetlone rogi tv
wygaszanie aka local dimming - działa bardzo sprawnie ładnie poprawia czerń/kontrast
Smart - bardzo płynny warto dopłacić żeby mieć pilota MAGIC REMOTE - pointer w nim działa wyśmienicie - serfowanie i używanie smarta nim to prawdziwa przyjemność.

Generalnie szwagier chciał kupić albo panasa 650 albo samsunga h6400 albo LG b650. Do panasa brakło kasy/ samsung odpadł bo w tej kasie zamiast 40" ma 42" i dopłacił żeby mieć b670 z magic remote.

Generalnie za te pieniądze szwagier jest zadowolony.
 

firekage

New member
Bez reklam
Tak przy okazji, to jest IPS - co z czernią i oglądaniem w nocy? Ciekawi mnie głównie to, czy w ciemniejszych scenach, gdy film jest "ciemny" to obraz nie wygląda tak, jakby zamiast koloru czarnego elementy ciemne były szaro-srebrne, a całość wyglądała jakby zza zasłony. Mam IPS od LG, ale monitor z funkcją***tunera, 27MA73DPZ i o ile do kątów i kolorów nie przyczepię***się, to gdy film jest całkowicie ciemny, to wygląda to tak, jakby mi ktoś***położył na ekran "plastik" z filtrem "szaro-srebrnym".
 

przemo22627

New member
W moim sugestywnym odczuciu nie ma żadnego efektu szaro-srebrnego o którym piszesz . Zależy dużo czy oglądasz audycje z polo tv z lat '80 czy film z bluray-a. Ale generalnie za taka kasę jest wg mnie OK.
 

matekdb

New member
Witam, kupiłem lg42lb670v przyszedł wczoraj i mam trochę mieszane uczucia. Jak wyświetla się biały pasek w menu to często na zakończeniu paska jest jakby przedłużenie jego trochę ciemniejsze jakby cień? Dodatkowo slad po takim pasku zostaje przez 30 sekund minute. I nie wiem czy to jest normalne w tej serii czy trzeba reklamować. W fife 15 na ps4 zaobserwowalem tez clouding spory przy przerzutach piłki. W innych grach ok. Filtr w trybie film jest jakiś pożulkły raczej się do filmów tez nie nadaje. Reklamować? W necie raczej nic się o tych rzeczach nie pisze. .:/
 
Do góry