Laser TV

mirecore

New member
nie ma jeszcze takiego działu, więc może warto zacząć...

jak widać Sony też już ma pierwszy model...

http://laser-tv.org/page/3/

CES_Sony_05.jpg


CES_Sony_04_1.jpg
 

Adi HD

New member
Oby Sony w końcu wzięło się za produkcję tego typu matryc, a coś czuję że pozamiatają one na rynku. Jeżeli w ogóle się na nim znajdą. :D
 

remigiusz

Member
w takim razie mamy już drugiego gracza po Mitsubishi, może jednak coś z tym laserem wypali, byłoby super bo perspektywy wielce obiecujące
 

pawel86ck

New member
powinno być doskonalsze od oled bo laser sam w sobie jest źródłem najczystszego światła:eek:k:. Przez to Laser tv ma wyświetlać 40% więcej widocznych przez oko ludzkie kolorów w stosunku do najlepszych lcd/plazm. Naoczni świadkowie zarzekają się że różnica jest dramatyczna, dodając do tego tani koszt produkcji szykuję się na wielką rewolucję:grin:. Tak czy inaczej miną lata zanim zobaczy się te odbiorniki w ver 32/42 cali i w normalnych cenach:p
 

arsenal

Moderator
VIP
Pierwsza recenzja LaserVue w wersji 65": KLIK
Recenzujący są pod dużym wrażeniem. Przy przekątnej 65 cali, 200% gumutu koloru przewidzianego dla HDTV, 120Hz i bardzo dobrej jasności pobiera tylko 135 W. Lasery są niemal wieczne i nie podlegają praktycznie żadnemu zużyciu.
 

timbot

New member
Bez reklam
wszystko bedzie kwestia strategii marketingowej -- czyli ceny :) miedzy bajki nalezy wlozyc, ze lasery sa boskie i tanie, bo sa boskie i relatywnie tanie w produkcji, ale poniewaz sa boskie to beda drogie na półkach sklepowych
 

Hiszpan_007

New member
WItam serdecznie
Bardzo zainteresowalem sie tym TV laserowym hehe. Obcenie od roku ogladam JVC 65 Cali HD JVC HD-ILA LCOS i jak czytam ze ten laser zabija jakoscia to juz mi wlosy staja deba. Ojciec juz sie napalil na taki wiec mu pewnie za rok sprzedam moj hihih a sobie zapodam ten LASER. Czekam z niecierpliwoscia na testy tego tv plus zobaczyc i przekonac sie na zywo jak to swieci. JVC jak zobaczylem na zywca wiedzialem ze nie PLAZMA nie LCD tylko 65 cali podstawa i to bedzie tylna projekcja. Wiem wiem ze ludzie ida w kierunku jak Telewizor to musi byc cienki jak papier to jest trendy hehe. Ja mam priorytet taki. WIELKOSC JAKOSC WYGLAD CENA nie kosmiczna hehe czyli mniej niz 20 000 zl. Kumpel kupil plazme 50 panasa i jak ogladam to takie male mi sie wydaje hehee. Ponizej 60 cali juz TV nie kupie powaga. Pozdrowionka dla wszystkich maniakow, dajcie znac jak ktos dopadne ten Laser !!!!!!!
 

arsenal

Moderator
VIP
W pełni się zagadzam Hiszpan_007. Do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja. Mnie było stać jedynie na 50 cali w 3LCD ale nie narzekam. Jest dobrze i następny będzie LaserTv a nie żadne tam OLED.
 

k0val

New member
heh ja jestem ciekawy czy połączą ten laser tv z rozdzielczością ULTRA HD 7680 × 4320 pikseli.Ale zgadnijcie ile 1 minuta filmu zajmuje - 194 GB :D
Przy takich wielkościach dwugodzinny film potrzebowałby nośnika o pojemności 25 terabajtów (1 TB = 1000 GB).I co ktoś myśli że świat stoi w miejscu?A mi się dyskietki kiedyś duże wydawały :DJa na to czekam ale jak na razie kiszę oczy w w4000 ;)

Pozdrawiam
porownanie_wielkosci.jpg

quad_hdtv.jpg

samsung%20ultra%20HD%20LCD%202.jpg

080109_4.jpg

http://grrr.pl/2008/05/27/telewizory-ultra-hd-juz-w-2011/
http://hdtvmania.pl/2008/01/16/ultra-hdtv-w-japonii-w-roku-2015/
http://www.frazpc.pl/news/19736-Czas_na_Ultra_HD
 

Hiszpan_007

New member
Arsenal dokladnie tak jest ze czlowiek sie tak przyzwyczaja do dobrego produktu ze ciezko potem zesc z jakoscia przy zakupie nastepnego z tej dziedziny. Ale powiem szczerze ze ludzie u nas sie nie znaja na jakosci. Przecietny kowalski wchodzi do sklepu RTV i jest tak zielony przy zakupie telewizora ( i innych towarow rowniez hehe. Komputery malo ludzi wie co to Imac, Apple, Max OSX a nie windows. Wszystkim wciska sie te PCty i jazda, byle na nich zarobic). Wracajac do tematu ja zanim cos kupie to tak doglebnie badam temat bym wiedzial ze nie wywalam pieniedzy w bloto i mam jakis cel przed oczami hehe.Polska to taki kraj gdzie ludzie ida na zywca hihi i tak mocno ufaja sprzedawcy ze nieraz leze i kwicze na podlodze jakie to kity wciskaja takiemu pacjentowi. Powaga wystarczy wejsc poczytaj zedno drugie forum,plus pare innych stron na temat danej technologi i czlowiek ma juz jakies pojecie. A tak kto przychodzi do mnie do domu i zostawia szczeke na podlodze ogladajac film z Blu raya, potem daje mu zagrac w gierke na PS3 i czlowiek zastanawia sie o co chodzi co to jest TYLNA PROJEKCJA ze to tak super swieci te kolory ta naturalnosc. hehe A ja mowie wielosc tez robi swoje wiesz a reszta to twoja niewiedza. Tak samo bylo dawno juz jak ogladali pierwszy raz Apple IMACA hihi wszyscy a gdzie masz skrzynke a dlaczego tu tak cicho hihih. NIkt nie zna Historii Apple malo ludzi ma czas na to i tu jest problem mysle. A potem taki koles co 2 miesiace wola o pomoc bo mu Winda pada hhe wirusy dookola szaleja na kompie, zwicha co 2 godziny hehehe. JA nie wiem co to takiego. Wracajac jeszcze do tylnej projekcji. Jak mowie ze jest lampa do wymiany za jakis czas. Podejscie kowalskiego LEE to nie to ja dziekuje. ALe jak zobaczy obraz wiesz co ile ta lampa kosztuje ehehhee.
NIe widzialem jesczze jak swieci ten LASER nie widzialem tez OLED. Jak bede kupowal na bank bede je ogladal i bede wiedzial o zaletach. Wad bedzie malo ale tez je bede znal. Jestem ciekaw bardzo jak one swieca i jak sie maja do siebie jakoscia obrazu. CO dla mnie oznacza jakosc obrazu, nie jakies tak cyfry i inne duperele tylko to jak obraz robi na mnie wraznie. JEden lubi taki drugi taki. Ja lubie cieply naturalny soczysty mily dla oka hihi. Wlasnie tu mysle ze ludzie popelniaja blad bo kupuja TV po cyferkach o 30 0000 kontrast biore a to naprawde to lipa a nie cyferki marketing na masksa. Zobacz kolego OBRAZ i go sam ocen czy z mila checia siadasz do tego TV i mowisz sobie tak to dobry zakup obraz mnie zniewala.
Kupujac tego JVC widzialem wszytsko. Najlepsze LCD sharpa i inne do tego PLAZMY pansonika i najlepsze modele PIONEERA( zachwalany bardzo fakt z plazm najlepiej swieci) ALe Ten JVC mnie zabil kopara mi spadala jak zobaczylem ten naturalny kolor i soczysty obraz. Plazmy nie wybralem bo meczyla MI mocno oczy nie wiem dlaczego.NO i za 60 cali pionka cena byla KOSMOS jak to mowie hehehee. Czyli 65 tylna projekcja to zloty srodek jak to mowia za rozsadna cene 13900zl rok temu cena miodzio jak za taki sprzet. NAPAL juz mam na ten LASER i moze 73 cale juz mnie kusi. HIHIH rano wstaje i juz o tym mysle. Jestem ciekaw co koledzy maja do powiedzenia w tym temacie. Czy ktos sie skusi na to cacko. Gdzies czytalem ze SONY tez sie zabiera za to wkoncu to tylna projekcja tylko laser zamiast lampy maja juz w tym polu doswiadczene SONIACZE KDS tez pieknie graly. SZkoda ze nie mozna bylo juz kupic w europie i w polsce bo bym na bank je zobaczyl i wybral miedzy JVC a SONY.
Pozdrowionka dla wszystkich i przepraszam za tak dlugi post hehe
Czy laser bedzie w Polsce !!!!!! o to jest pytanie
 

arsenal

Moderator
VIP
W przyszłym roku na pewno będzie. Dodajmy do zalet tego telewizora brak jednej ustalonej rozdzielczości jak to jest w LCD i PDP. Laser zapoda taką rozdzielczość jaką dostaje lub jaką chcemy by dostał. Jak pradawne, rewelacyjne, kineskopowe monitory Multisync do Amigi 4000. Oznacza to oczywiście znacznie mniejsze zniekształcenia i pogorszenia jakości z oglądania telewizji SD na takim kolosie. :)
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Jak na razie technikalia na temat laser vue są skromne, ale czy nie ma on jednak ustalonej rozdzielczości? Gdzieś mi obiło się o oczy, że do "produkcji" obrazu wykorzystane są panele DLP 1080p a laser (lasery?) je tylko oświetla...

Tak czy siak nie zmienia to faktu "oczoj...ści" obrazu LV.
 

XoR

New member
Laser TV to będzie rewolucja :krol:
OLED będzie pewnie oferował mniejsze matryce i tańszy będzie pewnie, coś a'la jak dzisiaj LCD ma małe TV a PDP większe i ładniejsze :) LCD i PDP odejdą do lamusa razem z CRT :eek:k: Już dzisiaj mają za dużo wad a co dopiero w porównaniu do OLED i LaserTV gdzie nie słyszałem o słabych kątak, czarnym, wypalaniu się loga itp :)
 

arsenal

Moderator
VIP
wiatrak napisał:
Jak na razie technikalia na temat laser vue są skromne, ale czy nie ma on jednak ustalonej rozdzielczości? Gdzieś mi obiło się o oczy, że do "produkcji" obrazu wykorzystane są panele DLP 1080p a laser (lasery?) je tylko oświetla...

Tak czy siak nie zmienia to faktu "oczoj...ści" obrazu LV.
Na razie na rynek konsumencki ustalili granice na maximum 1080p. Ale LaserTV ma ta przewagę, że nie musi sygnału NTSC czy PAL upskalować poprzez wewnętrzne układy telewizora do tego 1080p. Wszyscy wiemy jak cudownie wygląda kablówka i satka SD na LCD'ekach. LaserVue, jeśli dostanie sygnał w 576i to tak go wyświetli. Jeśli będziemy tego chcieli. Żadnej zbędnej obróbki, która najczęściej tylko pogarsza jakosć obrazu SD na telewizorach HD. Oczywiście układy upskalowania do 1080p w LaserVue mają być zainstalowane. Ma być tylko wybór czy chcemy ich używać czy nie.
 
Do góry